Šta je novo?

Homeworld Remastered

Pa znaš kako uradiš save, quick dock, sledeca misija. Ako ne dobiješ resurse onda load i sakupljaj ručno.
 
Nema tu šta puno da se objašnjava, kreneš u napad, dok se neki destroyer ili cruiser nameste bitka je gotova. Beskorisni su u većini slučajeva.
MP ne vredi ni igrati ako ne srede ovo.
Uh kakva misija ona 11ta na shipyard, kad onaj slavage dog kupi tvoje jedinice, a im HP više nego 5x mothership a, jedva sam ga skenjao, a da mi ne odnese neku jedinicu. Moraš imati mnogo bombers i da što pre s****š hyperspace gate ove, problem za fighter e su oni turreti, ima ih milion.
 
Taj salvage dog najlakse se resavao sa raketnim razaracima + krstarice i nekoliko graw well generatora koje palis na smenu. Uhvatis ga u gravitaciono polje i drzis ga u mestu, dok ga ostala ekipa puni sastrane.
 
Cekaj znaci graw well generator sluzi da blokira kretanje jedinica?
Sta sam ja onda istripovao da je to kao neki shield.
Ovu misiju sa skoro 200 Ion fregata sam igrao tako sto sam pola ih zarobio, pola dana misija :D
Nisam ni znao da igra pravi scailing na osnovu tvoje flote, znaci u sledecoj misiji me ceka pakao!


community_image_1424948838.jpg
 
Poslednja izmena:
Gravwell generator sluzi da zarobi i drzi korvete i lovce u mestu kako bi ostale jedinice od fregate pa na gore mogle da ih poskidaju na miru (gravwell generator deluje na sve lovce i krovete, bile one tvoje ili neprijateljske). Ja sam u toj misiji poslao tri gravwell generatora, tri missle destroyera i dva heavy cruisera. Trebalo im je nekih 7-8 minuta da uniste Junkyard Doga.

Sad citam da je gravwell generator moze koristiti za blokiranje odklaska u i izvlacenja brdova iz hipersvemira. Bice interesantno primeniti to u multiju.

Inace jeli probao neko multi u HW2 Remastered?
 
Poslednja izmena:
Inace "dobra vest", uzeo sam da sredjujem/cistim neke hdd-ove i naleteh na "Homeworld Anthology" i nabacih instant kez na lice...

U pitanju je "narodna" tj community verzija teska 2.23gb moze da se nadje na netu jos uvek, sadrzi sva tri dela+modove/patcheve i radi na Win7 a instalacija je najobicnije pokretanje exe fajla i biranje koju igru zelite da instalirate/igrate... Tako da je idealno za nas fanove da se obrne Kataklizma jos jednom kada se zavrsi sa HW1 RE i dok se ne predje na HW2 RE...

Ne znam koliko ce moderacija tolerisati ovo ali nadam se da ce pogledati kroz prste malo (ako se dobro secam "odavle: sam svojevremeno skinuo a sajt jos uvek radi) -> Banana

Pozz!
 
Inace jeli probao neko multi u HW2 Remastered?

Igram ja skoro svaki dan. Odigrao sam vec 10tak partija.

Sto se tice pokretanja partije:
1. Ako udjes sa ljudima koji imaju ping 400,500+ najbolje je izaci i naci druge sa pingom od 100,200. Lepo te i zamole u vecini slucajeva.
2. Nema filtera za igre sa sifrom pa ide na zivce kad ti tek kaze da je password kad pokusas da udjes.
3. Ima partija u svako doba dana.
4. Postoji vise od 5 interesantning dodatnih opcija u MP-u : relic, bounties, challenges, RU injections, only carrier mode itd.
5. Ima mali broj mapa ali ih ima za sve modove od 1vs1 preko FFA do 4vs4

Sto se balansa tice... ima svega.
1. Mozes da naiđes na partiju gde te neko rasuje i izgubis u prvih 10 minuta, to se obicno dogadja kad se srene 1vs1 frakcija iz HW1 i HW2 (postoji rush protection od 15 minuta, neprijatelj gubi health ako je blizu tebe)
2. Ako se igra HW2 ili HW1 frakcija ili timski mešano ne oseti se previse problem sa balansom
3. Postoji vise problema sa out of sync, chat koji izaziva lag ili crash tako da može nekad da ti treba i 15 minuda da počnes partiju
4. Community, bar oni na koje sam ja našao do sada su više nego korektni i prijateljski

P.S. Da bi smo igrali zajedno napravio sam steam grupu : http://steamcommunity.com/groups/DruzinaHomeworld
 
Poslednja izmena:
Zavrsih HW remastered kampanju. Kakva space opera!

Jedino mi se cini da su u remastered formacije obesmisljene, narocito kod fighter i corvette brodova. Raspadaju se cim krene fight, sto u klasiku nije slucaj (ako se dobro secam...davno bese).

10. misija je odlicna za gomilanje rude. Carrierom samo treba prebaciti harvestere do dve grupe asteroida levo i desno od mothershipa, jer sami ne mogu stici zbog radijacije (za razliku od carriera i resource controllera). Ostavis igru, skuvas kafu i eto 20-ak hiljada. :)
 
Jeste, formacije su su dosta obesmisljene, narocito uz lose implementirane aggresive i evasive taktike. Generalno gledano u HW su se koristile tri formacije u 99% slucajeva, Claw (eventualno X), Wall i Sphere.

Claw formacija - kao da je rodjena za lovce i bombardere. U kombinaciji sa agresivnom taktikom dere sve zivo. Postave se attack bomberi u claw + aggresive, prvi frontalni napad ide sporo uz maksimalni DPS. Bombarderi koji su na vrhu kandze pocece da strejfuju i pucaju sve dok vodja formacije u centru ne prodje metu. Cim prodje prvi run, ukljuci se evasive taktika i ovi se razdvoje u wingman parove i povecaju brzinu kretanja. Cim se odalje dovoljno daleko, opet se ukljuci agresivna taktika, formacija se ponovo formira i dobija se maksimalni DPS.

Sphere formacija ne funkcionise u opste a bila je najjaca za cuvanje svoji brodova i napadanja neprijateljskih. Okruzi resursne kolektore defenderima i Kadeshi swarmeri mogu samo da gledaju. Fregate koje cuvaju cloack generator zbijaju formaciju cim se isti ukljuci kako bi sve ostale u cloack polju. Ovom metodom se moze 30-40 fregata maskirati jednim generatorom. Napadanje jednog broda sa korvetama ili lovcima/bombarderima u sfernoj formaciji ce ih naterati da okruze metu i da se krecu njenom brzinom. Bice ranjiviji na paljbu od kapitalnih brodova zbog male brzine kretanja ali oruzije ce im biti non stop upereno u metu - max DPS.

Wall fromacija - vrlo pogodna za korvete i kapitalne brodove. U slucaju korveta cela formacija bi trebalo da se krece oko mete kao list papira, gde je jedna strana uvek okrenuta prema meti, ali ovde se formacija ne drzi ni tokom kretanja ni tokom borbe.
 
Poslednja izmena:
Zavrsih HW remastered kampanju. Kakva space opera!

Jedino mi se cini da su u remastered formacije obesmisljene, narocito kod fighter i corvette brodova. Raspadaju se cim krene fight, sto u klasiku nije slucaj (ako se dobro secam...davno bese).

10. misija je odlicna za gomilanje rude. Carrierom samo treba prebaciti harvestere do dve grupe asteroida levo i desno od mothershipa, jer sami ne mogu stici zbog radijacije (za razliku od carriera i resource controllera). Ostavis igru, skuvas kafu i eto 20-ak hiljada. :)

Moze i drugacije, samo stavis po support fregatu uz collectora i posaljes ga u polje sa resursima.
Mada tvoja taktika zvuci bolje, nisam ni izvalio da mogu collectori da dockuju u Carriere.
Iskreno nisam ni probao dock u toku misija, niti se trudio kako funkcinise, mozda sam bzv par puta sklanjao jedinice umesto da ih dockujem u mothership ili carrier.

Video sam na forumu da Gearbox sprema patch uskoro, valjda ce popraviti formacije, bez toga mi se bas i ne igra MP.

Mogu da mislim kako je cudno ljudima kad prvi put igraju Homeworld, npr stave sve jedinice u grupu, naprave neku formaciju i onda kad zadas attack sve jedinice se vucaraju, ali ne drze formaciju.
Ja sam u zadnjim misijama HW1 poceo da razbijam formaciju u zavisnosti od koga napadam, jer mi je nekad jako bitno da mali fighteri i bomberi brzo dodju do cilja.

Igrao sam sinoc Mission 15 u HW1 sa 90 fregata i docekao me totalni haos, mali milion asault fregata.

Tako da svima predlazem da ne gube previse vremena na salvage jedinica, pogotovo u 14toj misiji, ima nacina da se vrlo lako predje, samo stavis heavy cruisere napred i namamis Ion fregate iz sfere scoutom, tako par puta dok se ne napravi rupa u odbrani i onda napad na field generator.
Svaka misija ima dosta razlictih caka, taktika, zato je ovo pravi RTS.

E da pojavio se Complex mod na workshopu na Steamu, samo izgleda da ne radi, treba moder nesto da sredi.
Nisam ni znao da toliko stvari menja i dodaje taj mod, zvuci vise nego odlicno, 20 novih jedinica samo, totalno druga igra.
 
Automatsko skupljanje resursa stvarno radi, bar za ostatke protivnickih brodova. Sad sam licno probao.

Naisao sam na jos problema u igri, misija 15:
- nece da launchuje uopste sve jedinice (podesano na auto launch), namucio sam se sa misijom jer protivnik ima jedno milion malih jedinica, a meni nijedan interceptor nije izasao i mothershipa
- FPS padne na 20-25FPS kad krene borba, GPU usage je na 20-30% na GTX770, znaci bug u igri ili driverima

Mislim da cu stvarno da vratim misiju 14 i skenjam mojih 40,50 Ion fregata viska, jer stvarno je besmisleno, a misija 15 traje 5min bukvalno.
 
To podešavanje težine ume da ode u ludilo. Malo su tu formulu trebali da prerade.

Edit:
Evo ga moj badge:
DD3gI9z.jpg
 
Poslednja izmena:
Au koliko me nerviraju ove formacije sto ne rade, zapalio bi tacno komp!
Zadnju misija nocna mora, velike jedinice destroyeri i crusieri ne funkcionisu, vrte se u krug ko kretni, zadam attack oni se vrte oko svoje ose!

Ne kupujte igru nikako, ovo je za sad neigrivo za ozbiljnije, pola stvari ne radi kako treba!
Sacekajte neke patcheve, ne bacajte pare!
 
Što si čoveče nagrnuo da igraš HW1 kampanju kad znaš da ne valja. Imaš i HW2 remastered imaš i HW1 classic i imaš i MP.
 
Pa hteo sam da zavrsim igru, presao sam 14 misija, sprzio 30h, sta sad trebao sam da batalim zadnje 3 misije koje su ionako kratke i prelake.
Kad se malo upotrebi taktika i sporije igra prelako je, nema uopste izazova. Steta sto nema podesavanja tezine, ovo vestacki sa brodovima je totalno bzv.

Sta kao formacije i ove druge stvari ne baguju u HW2 i MP?
Nesto ne bi rekao.
 
Igra je napravljena u HW2 enginu i po pravilima koje ta igra prati. Na domćem je terenu. Plus, u HW2 je combat drugačiji i formacije i taktike iz HW1 se ne koriste.
Isto važi sa MP.
 
@marko

Ovo sto rece Perica, dvojka je remaster, kec je modovana dvojka (ili bolje reci mod za dvojku) i samim tim sva ona "fizika" i fizika oridji keca (trajektorije projektila) padaju u vodu... Cak i ako poprave formacije i ispleglaju bagove/balans i jedinice u kampanji, koliko-toliko, nece moci da se priblizi kecu niti da vaze iste fore, tj nece uopste moci da se ima isti "feeling" kao sto je to slucaj bio sa originalom jer je endzin HW2 "limitiran"/"uproscen" u odnosu na keca... A stvar je u tome sto je prema recima jednog od programera koji su radili jos na originalnoj igri- originalni endzin keca (odnosno izvorno kod) navodno nocna mora za modovanje i odrzavanje te su se zbog toga i odlucili za dvojku + zbog brojnih modova zajednice koji se ocekuju u buducnosti (pre svega suska se za complex mod)... Imas dosta toga na gearbox forumu i one dev video klipove "behind the scenes" ili kako vec pa baci pogled ako te ne mrzi... Da bi ga napravili kao HW1 morali bi da odrade igru od nule, cak je verovatno da bi im trebao i novi endzin... Sam endzin/kod/fizika nisu jedini razlog zasto je HW1 to ono sto jeste (bio) kao celina i mislim da se ne treba fokusirati samo na to. Mada veterani/hc fanovi i ne dele bas isto misljenje...

Ja u svakom slucaju cekam da pecuju i ispeglaju je jos malo pa cu je onda obrnuti... I to najverovatnije original pa onda remaster... Da ne vredi dati para, ne bih se slozio, osim ako ne mislis trenutno zbog stanja, ali ocekujemo da ce je ispeglati.

I onako je proslo vise od 5-6 godina kada sam zadnji put obrnuo keca, tako da nisam HC cepidlaka po tom pitanju i veoma sam im zahvalan sto su serijal iscupali iz formalina i sto cemo verovatno dobiti i prequel a i sequel fransize... Doduse za iste nece pasti pre-order, ipak cu da sacekam...
 
Poslednja izmena:
Izašao patch. Moram priznati lepo su se potrudili i brzo!

https://gearboxsoftware.zendesk.com/entries/63026914-Update-Information
"Updates
March 5, 2015 General
NOTE: All in-game audio was mastered and intended to be heard at 100% volume – for optimal experience, we recommend setting all in-game volume sliders to 100%.
Fixed an issue where Windows DPI scaling could cause the game to display in an unusable resolution.
Increased size of anomaly pings to make them more readily visible.
Restored disabled button states to campaign games.
Added launcher text to indicate DLC content download state.
Addressed improper UV maps on some units.
Various audio fixes.
Various fixes to ships and weapons.
Fixed weapon audio in Remastered versions to be faithful to classic versions.
Added “reset video settings to default” function to the launcher.
Addressed an issue where the screen could go black if an in-engine cut-scene is interrupted.
Game now allows windowed resolution at full desktop size.
Added OpenGL version check to launcher.
Added more detailed error messaging.

Homeworld 1 Remastered
Mission 07 – Addressed an issue where the Kadeshi mothership could disappear.
Mission 10 - Addressed an issue where the objective “Destroy All Enemy Forces” fails to complete.
Fixed an issue where attempting to load an incompatible save would cause a loading screen to appear during gameplay.
Fixed improper letterboxing in Mission 03 cinematic.
Addressed an issue where dust clouds and nebulae were not auto-collected by resource collectors.
Mission 02 – Fixed an issue where the objective “Salvage the Khar-Selim” might not complete.
Mission 06 – Adjusted asteroid field visuals and functionality to improve mission balance.

Homeworld 2 Remastered:
Disabled resource collector research during tutorials.

Multiplayer BETA

Taiidan sensor array ping now functions in multiplayer matches.
Increased multiplayer lobby limit to 8 players.
Addressed an issue where multiplayer lobbies could get stuck in the “Connecting” dialog .
Fixed an issue where multiple checkboxes could appear in certain dialogs.
Addressed an issue where a player disconnecting from the game while in the lobby could cause the host to crash.
Addressed an issue where clients could become stuck in the lobby when host gets disconnected.
The game now checks for Beta opt-in status when inviting a friend
Added password icon to password-locked games in the server browser .
Reduced kamikaze damage on the Vaygr Interceptor to be in-line with other fighters.
Addressed a crash which could occur under certain circumstances when launching the game from a friend invite.
Added new loading screens
Various stability improvements.
Addressed a rare issue where games could become stuck on an infinite loading screen.
Added server distance filter."
 
Veliki sam fan igre. Ruku na srce, ne baš toliki da odmah iskeširam traženu sumu :) Za 2-3 meseca, ko zna, kada je ispeglaju malo, a što da ne ;). Malo je glupo što hvataju na nostalgiju i pumpaju cene, ali kao što neko reče ovo i jeste dosta deficitarni žanr. Hvala @mushmular na korisnim informacijama. Ovo je mi je prva banana u 4-5 godina. Iskoristiću je pametno, kao demo za predstojeću igru. I ja sam pre neki dan, preturajući po fijokama, našao na disku verziju iz 90 tih. Koliko mi je cela igra tada izgledala čarobno i čudno.
 
ja sam odustao od remastered verzija.igram hw1 i extra mi je i ovako.hw2 i nije trebalo remasterovati.izgleda savim ok i bez toga.

Osim formacija, veliki problem je u tome što HW2 engine ne računa balistiku projektila, već se unapred zna da li je on pogodio ili ne na osnovu algoritma i RNG-a.
U HW1 je granata mogla bez problema da promaši brod koji se brzo kreće, zato i jesu imale smisla evasive taktike.

najvise sam pop1zdeo zbog balistike.pucanje ispadne kozmetika? pa zbog mogucnosti da promasis postoje laseri koji u mnogome olaksavaju ubijanje brzih jedinica.(moze i sad da se promasi ali to ne zavisi od toga jel si pogodio ili nisi nego od rng-a)
jbt da li su toliko lenji da ne mogu preslikati igru koja vec postoji 15 godina nego moraju da je osakate.boli me qrac sta bi to zahtevalo i koje su mogucnosti engine-a.jednostavno ne prihvatam da je nesto moglo pre jednu deceniju a da sada ne moze da se izvede ili je previse komplikovano.vazno je da su unapredili uzimanje para.
kad nisu u stanju da po staroj igri naprave "novu" kako bi tek napravili novu od nule.nije ni cudo sto su mi sve nove igre lose.niko nista ne pravi od nule nego samo menjaju teksture u imesto maca stave pistolj.
 
Zar nije cool:
F3zjnsx.jpg
 
Izasao je skoro (19. mart) novi patch. Takođe na GB forumu pricaju da ce biti jos velikih patcheva, koji će se najviše ticati ponašanja brodova i MP balansa. Takođe pominju popravku formacija i blaistickog enginea koji je krasio HW1. Cekajmo pa cemo videti.

General
Fixed getting stuck trying to skip NISs during fade to black
Turned off auto update for lobby screen. (Need to click refresh to get an updated list).
Dust clouds updated with new improved graphics in HW1 Mission 10.
Should be easier to understand safe areas.
Kushan mothership badge fixed.
Kushan mothership bridge glows are properly glowing.
Fixed objectives being unavailable when loading an autosave.
Friend invites should be a bit more smooth
Vaygr Corvettes are now included in list of ships affected by gravwell.
Salvage no longer dies out when being transported back to ship.
Badges can now be pulled from bin:badges. Helps with issues with Steam saving unwanted badges in your profile to the cloud.
HW1 Classic modders: /ignorebigfiles and /logfileloads parameters added to help with HW1 classic mods.
Various stability improvements.
Fixed an issue where the scroll bar could fail to appear in the Multiplayer “Select Badge” menu.
Multiplayer invites will now work when region settings are not the same between players.
Fixed an issue where the player may be unable to scroll through “Game
Options” in the multiplayer lobby.
Fixed an issue where the player may be unable to scroll through “Research Options” menu in-game.
Restored mod support for Homeworld 1 Classic.
Command line arguments are now reported properly in the .log file when running the game.
Addressed a potential crash in Homeworld 1 Remastered Mission 14 when capturing destroyers.
Fixed an issue where the Multiplayer distance filter could not be set back to ‘Local’ once it had been set to ‘Worldwide’.
Mission 08 of Homeworld 1 Remastered will now reinforce the correct ship types.
Fixed custom emblems displaying upside-down in Multiplayer.
Addressed some issues where the credits could display incorrectly.
Fixed an issue where the number of SFX channels is not affected by ‘Restore Defaults’ or ‘Cancel’ buttons.
HUD can be universally scaled through the in-game options menu with a scrollbar.
Fixed missing research type colors that were missing.
Properly skinned and updated to scale at various odd resolutions.
Taskbar - Fixed issue where command icon container would not shrink properly when scaled up then down.
Listbox scroll bar will scale properly when anchors in involved with their layout.

Menu Specific

Build Menu

Build Facility Category Buttons now scale to fit the max number to allow for drag stretching of menu.
Layout optimized for performance.
Items that are unable to be built yet are now more obvious.

Research

Fixed missing research type colors that where missing.
Elements scale better at various resolutions.

Launch Menu

List of ships docked now tiles in a grid
Size of ship icons docked increased. (They scale with the scale of the launch menu)

User Profile Screen

Badge select screen now displays as a tiled grid instead of a vertical column
Badge select screen made significantly larger to allow for more badges on screen
Kushan preset now properly sets the Kushan badge

Diplomacy screen

Properly skinned and updated to scale at various odd resolutions.
Misc
Taskbar - Fixed issue where command icon container would not shrink properly when scaled up then down.

Option Menu

Removed non-functional SFX Channels option.
Fixed some missing names in credits videos.
Webm videos can now be translucent (modder feature).
Animatics will no longer scale or clip at super wide resolutions.
Scrollbars can now be set to any arbitrary range (modder feature).
Listboxes can now be laid out in grids (modder feature).
Removed misleading icon in the top right corner of dialog boxes that looked like close buttons.
Draghandles now properly work and extended to allow for future drag-able windows (modder feature).
Listbox scroll bar will scale properly when anchors in involved with their layout.
Added -forceResolution command line to force the game to use the resolution set on the command line. (unsupported feature that modders can use to test various resolutions).
 
odlicno.taman dok ga zakrpe kako valja i cena ce malo pasti :)
 
Nazad
Vrh Dno