Šta je novo?

Ruizu X02 - Otrov u malom

Dovahpig

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
19.12.2011
Poruke
2,704
Poena
230
Imam Sansa Clip vec sesta godina i dalje radi besprekorno ali ovakva prilika se ne propusta.

938c943ab5cb530095a9440d6292945f.jpg


4G memory MP3 player
Can play music and videos (Videos only for 160 x 128 AMV format)
Support FM ratio, recording, TXT e-book and pictures browsing
3.5mm audio jack
Support external memory TF card (not included)
Portable and lightweight
Can be used as a card reader
Accurate sound quality, beautiful tone, nice appearance and smooth performance
Power supply: USB Cable in computer or charger
Input: AC 110~240V, 50/60Hz, Max 100mA
Output: DC 5.0~5.5V 500mA~800mA

Utisci korisnica sa jednog foruma:
http://www.head-fi.org/t/744865/the-ruizu-x02-dap-appreciation-thread

U rangu sa Sansa Clip koji je kod nas 50eur a kosta svega bednih 18$ dolara, uz to ima i kupon za gearbest do kraja januara i cena je onda 15$.

Kuponi:
X02 8Gb (coupon code: RUIZUDH)=$17.98,
X02 4Gb (coupon code: RUIZUX02DH)=$15.99

Uzivajte :) utiske javljam cim stigne
 
S obzirom da se mom plejeru vek baterije smanjio na svega 15-20min, ovaj bi mi lepo lego jos super cena, milina :-D
 
Jel stigao ?
 
Jos nije :S
 
Ovo deluje vrlo zanimljivo. Gde si poručio?
 
Gearbest, jos ga cekam ebali ih praznici.
 
Da, da. Videh onda kada sam pažljivo pročitao tvoj post. Moraću i ja ovo da poručim. Previše dobro da se propusti. Taman dugotrajna baterija playera, a onda i štedim bateriju na mobilnom.
Samo se još dvoumim između njega i onog ružnog sa bt.
 
Aj pa javi kakav je, kad stigne. Ja bih jako voleo da nađem neki plejer čiji izlaz nije po EU standardima. Hoću da bude glasan i da mi oštećuje sluh! :)
 
Stigao je konacno! Prosao bez carine, slike i utiske javljam veceras kad dodjem s posla.
 
Aj javi obavezno kako se drzi u poredjenju sa clip-om :) ovaj plejer je bas jeftin i ako je zvuk blizu Sansa clip to je onda vrh kupovina.
 
Mogla bi odmah i jedna grupna narudzbina :) Dovah, imas vec nas nekoliko koji bi platili player, pa ako si raspolozen da narucis i ucinis nama koji nemamo karticu za internet placanje ... Javi se na PM.
 
Ok evo par slika i kratkih utisaka.

Plejer odlično izgleda, lagan je i zgodan za rukovanje.
Preko ekrana stoji folija a sam plejer kao da je gumiran (tako neki materijal).
Snalaženje po menijima rekao bih lakše nego kao kod Sanse.
Sluške ne dolaze sa njim.
Zvuk na mojim Panasonic slušalicama od 1000din je identičan kao na Sansa Clip.
Video klipovi su gledljivi na njemu kao i slike, zgodna stvar na njemu je i alarm koji se nalazi na Tools meniju zajedno sa kalendarom i štopericom.
Brzina kopiranja fajlova je ista kao na Sansi.
A baterija je posebna priča, radio je 2h i jedva da je spala jedna crtica :)
Sve u svemu daleko superiorniji plejer od Sansa Clipa koji košta bar kod nas 50eur.

PS. ako je neko zainteresovan da kupi od mene i izbegne čekanje stavio sam i Sansu i ovaj plejer u OGLAS pa koji prvi ode :)
 

Prilozi

  • IMG_20150219_110445.jpg
    IMG_20150219_110445.jpg
    524.6 KB · Pregleda: 298
  • IMG_20150219_112155.jpg
    IMG_20150219_112155.jpg
    517.4 KB · Pregleda: 289
  • IMG_20150219_112728.jpg
    IMG_20150219_112728.jpg
    790.5 KB · Pregleda: 305
  • IMG_20150219_112739.jpg
    IMG_20150219_112739.jpg
    779.4 KB · Pregleda: 307
  • IMG_20150219_112803.jpg
    IMG_20150219_112803.jpg
    781.6 KB · Pregleda: 321
Poslednja izmena:
Koliko je glasan? Vidim na head fi da neki kažu da ne može preko trećine da se pojača jer je preglasan, a neki drugi kažu da mora do kraja.
 
Potpuno ista jacina kao clip (kad prebacis regiju na rest of the world), ja ne mogu na najvecoj jacini da slusam, preglasno.
 
Poručio sam i ja jedan upravo zbog tvog posta dovahpig. Načekao se da dođe :) . Ja sam dobio i slušalice ali možda zato što sam uzeo verziju od 8GB. Takođe imam sansu ali nažalost trenutno nisam u mogućnosti da ih uporedim zvukovno. Što se tiče izgleda kod mene sansa ima prednost pošto je manja. Glasniji je od sanse. Nije mi prijatno da slušam muziku odvrnutu do kraja na ovom ruizu, preglasna je.
 
Da li možeš bar načelno da ih uporediš, sansu i ruizu? Jako se dvoumim između polovne sanse i x02, a pada mi na pamet i da sve to batalim, otvorim se i kupim fiio x1. Da li je u nekoj prodavnici kod nas (mislim da samo jedna ima sansu i fiio) moguće isprobati ove plejere, ako ponesem svoje slušalice i karticu sa muzikom?
 
Mozes u 4Audio da probas Fiio uredjaje.
 
Probaj u 4A, samo je problem sto su svi fiio uredjaji primetno poskupeli, X1 nekada bese oko 11k din a sada je 15.5k din.. ojac'o $.
 
Po prilicno je nezahvalno da poredim sansu i ruizu zvukovno kada ih nisam slusao na istim slusalicama i obzirom da nemam pored sebe sada sansu ne usudjujem se da donosim zakljucke. Ono sto mogu da kazem se tice samog izgleda uredjaja, glasnoce, baterije, menija. Ruizu je dosta glasniji od sanse, barem meni, veci je (logicno, zbog ekrana) pa stoga moja prednost sansi, sansa ima i onu zakacaljku koja takodje znaci. sam meni je onako, nekako mi deluje bas kineski :). samo oni imaju ideju da recimo za pojacavanje nemas direktno dva dugmeta nego prvo drzis duze "VOL" pa tek onda koristis levo i desno za pojacavanje i smanjivanje. I sama kretnja kroz meni je cudna. Ne moze da se ide preko ovih tastera gore dole, vec samo levo, desno i na taj nacin se prelazi u drugi red ikonica (moram da se ispravim, pogresio sam ovde, normalno se krece kroz meni :) ). Sto se tice mogucnosti, mislim da je ruizu u prednosti. ekvilajzer je odlican i bas mi se svidja. Sada koristim slusalice koje su dosta neutralne (logitech UE4000) posto volim da slusam akustiku, po nekad mi zafali jaci bas. Sa ovim ekvilajzerom mogu da ga pojacam (ok ne mogu da napravim cuda ali eto malo je jaci). BAterija je nesto posebno, jos je nisam potpuno testirao ali za 4 sata koriscenja baterija nije jos ni na pola stigla. Kada dodjem u Srbiju detaljno cu ih uporediti (sansa clip+ i ruizu).
 
Poslednja izmena:
Imate sad Ruizu X10, novi best buy za iste pare :D idu i sluske sa njim.
 
Meni stigao juče. Naravno, bez slušalica. Dobar je zvuk, preglasan. Memorija je spora, mnogo. Navigacija je užas, ali se nekako privikavam.
Najveći problem će biti to što moram da nabavim svu muziku. Prebacivanje sa spotify neće biti bezbolno.
 
U ovoj temi imate utiske, polemike o oba plejera - http://www.head-fi.org/t/744865/the-ruizu-x02-dap-appreciation-thread

Uglavnom kazu da je zvuk dobar za tu cenu ali daleko od boljih plejera, autonomije su im odlicne, izrada u skladu sa cenom a softver i ergonomija krs. Verovatno su solidna kupovina za male pare ali deluju nekako nedovrseno..

X02 and X10 have an amazing battery life. Nothing compares with them (apart from very high end players) if this parameter is important to you. I have two Sansas and they hardly survive a day of listening to audiobooks. The X02 lasts a week.

The FM radio of Ruizu is crappy, the UI is awkward, the shielding is crappy (if you keep it in the same pocket with your cell phone it will make noises, which doesn't happen with Sansas), the sound is reasonable and for audiobooks I use it for is more than needed. In short - very good overall value for money and outstanding battery life - all the rest is mediocre.
 
Meni je x02 kopirao oko 6mb/sec ako se ne varam.
 
Bilo koji model Sansa polovnog plejera je hiljadama svetlosnih godina ispred ovog novog plejera. Nemoj da se ljutis Dovahpig ali sam probao plejera jako mnogo, dovoljno valjda govori i to da ih kolekcionarim godinama pa mogu da napravim poredjenje sto se kvaliteta reprodukcije i softvera tice. E sad , ovo jeste jeftin plejercic, kinez, za te parice korisniku koji se prvi put susrece sa ovim spravama moze da bude i vise nego dobar.
 
Za te pare jel postoji nesto bolje i sa takvom autonomijom?:) ako postoji reci slobodno.
 
Ovo imas da kupis uvek za ove pare kod kineza, ali ako hoces da uzivas u zvuku potrudices se malko vise, zar ne, pa ces tako i naci polovnu sansu za oko 10ak eur 8GB, sa odlicnom baterijom i svim ostalim.
Treba posle to cudo slusati svaki dan, iz tog razloga govorim ;).
 
Nazad
Vrh Dno