Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel to carina u BG-u ljuta nesto ili treba drzavi para...?! Strasno... Na paket od 11e troskovi 700 din.Pa to moze samo u Srbiji.Inace u pitanju su naocare za bajs...Putovale od Kine do Srbije 11 dana,a lezale na carini 15 dana i jos da im platim 700 din.... Lol

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
lopovcine..oni na bilo sta mogu da stave 500 dinara i tako da uzimaju ogromne pare
 
Paket koji sam poslao za Ameriku, ne moze da se prati nakon izlaska iz Srbije?

RR179952578RS

d1486062e69df34fe9a73d2efe2beb36.png



Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja sam poslao pre oko 5 meseci za USA isto, i dan danas mi stoji da je u Beogradu i ako je davno uruceno... Nije mi jasno samo koji djavo naplacuju uslugu preporucene posiljke kada ne mozes da vidis na trackingu da je urucena na poslatu adresu ??? Isti mi djavo dodje poslati onda obicno jer svejedno nemam dokaz da je uruceno...
 
Kakvo je stanje na carini ovih dana? Ima li gužve?

cc1687f2b159db23529fd238d11f6ba0.png



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bg se ceka oko 15 dana...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Zadnja priča je bila da im, nakon prispeća, treba dve nedelje za obradu.
 
Prošla porudžbina mi je bila zimus i gužva oko praznika.. Sad je verovatno gužva zbog godišnjih odmora. Baš me hoće hehe


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nesto se cudno desava, pozitivno nadam se :D

Imam promenu statusa posiljke koja stoji od 14. jula sa prvim statusom PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED.

BG carina. Ispada da su naglo sa 14 dana spali na 10 za cekanje na carinski pregled.
 
I meni je danas prosla posiljka sa provom otpremom od 13. jula. Po onome kako su napredovali do juce trebalo je da prodje tek negde u utorak-sredu.
 
Ja sam izgleda imao sreće (ne znam zašto su sada preko niške carine išli ali okej, vrv jer sam poručio na adresu u Boru ovog puta).. Samo da nisu lupili neku cenu i pdv prema tome..
a253895c33bf041fb6852fb17d80e59c.png



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam poslao pre oko 5 meseci za USA isto, i dan danas mi stoji da je u Beogradu i ako je davno uruceno... Nije mi jasno samo koji djavo naplacuju uslugu preporucene posiljke kada ne mozes da vidis na trackingu da je urucena na poslatu adresu ??? Isti mi djavo dodje poslati onda obicno jer svejedno nemam dokaz da je uruceno...

JEl stvarno ovo ovako? U istoj sam situaciji..znaci taj neko moze da kaze nije mi doslo i da na****m...
 
Kako onda mogu znati da li je posiljka stigla?
Mozda ako se doplati usluga Proof of Delivery (povratnica ili kako se to vec zove kod nas). Onda bi barem morali da registruju status kad je isporuceno - otprilike kao kod nas one njihove Lx posiljke. Ili da se koristi EMS ali to je verovatno neisplativo.
 
To mi nista nisu naglasili...da li moze da se uradi nesto dok je posiljka sada u tranzitu?
 
Ne. Ako si nesto prodao preko eBaya jedino da se pouzdas u to da je kupac posten.
 
Zanimljiva informacija za sve koje prate i očekuju pošiljke...mada možda je već neko napomenuo:

praćenje statusa na trackitonline.ru ili 17track.net je ažurnije nego posta.rs

Capture.JPG
Capturem.JPG
 
Nekada je azurnije na zvanicnom sajtu, nekada na ostalima.
 
Mozda ako se doplati usluga Proof of Delivery (povratnica ili kako se to vec zove kod nas). Onda bi barem morali da registruju status kad je isporuceno - otprilike kao kod nas one njihove Lx posiljke. Ili da se koristi EMS ali to je verovatno neisplativo.

I povratnica ne stize uvek nazad,tj po mojim iskustvima u 30% slucajeva
 
Zanimljiva informacija za sve koje prate i očekuju pošiljke...mada možda je već neko napomenuo:

praćenje statusa na trackitonline.ru ili 17track.net je ažurnije nego posta.rs

Pogledajte prilog 205605
Pogledajte prilog 205606
U slučaju koji si postavio je identično.

Na pošti imaš dva statusa, a na ovom sajtu 4 ali dva od naše i dva od singapurske pošte (dakle duple statuse). Ovi što su od naše pošte su isti kao i na PTT sajtu, samo drugačije rečeno.
 
Žao mi je ali nije tačno.
posta.rs nije evidentirala da je pošiljka stigla u Niš na carinu, dok je trackitonline evidentirao to.
Ovo kažem jer mi je stigao zahtev za dostavu dokumentacije za carinjenje iz Niš.
 
paket mi je već deseti dan na carini, status "podnošenje na carinski pregled" ...da li je to moguće, da nesposobnjakovići ne mogu da provuku pošiljku koja vredi "bednih" 30 eura?
 
Jel procitas ti neku poruku pre tvoje kada postavis pitanje?

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Žao mi je ali nije tačno.
posta.rs nije evidentirala da je pošiljka stigla u Niš na carinu, dok je trackitonline evidentirao to.
Ovo kažem jer mi je stigao zahtev za dostavu dokumentacije za carinjenje iz Niš.
Po slikama koje si postavio jeste.

Ne kažem da je nemoguće, ali je malo verovatno. Meni se to nikad nije desilo.
 
Da pitam i ja...

Jel pročitaš ti neku poruku pre tvoje kada postaviš pitanje?

Odgovor inače imaš par postova iznad tvog.
 
ok, nije bilo teško. vratio sam se na prošlu stranicu i video da može da potraje do 15 dana... no frks
 
palf.....tr naručio sam neku futrolu i dobio ovaj broj .Da li je neko imao iskustva sa ovim.

x-600
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno