Šta je novo?

Freelancing kroz Upwork, Elance - ko je tu, sta radite, kakvi su vam rezultati?

Da budem iskren, mislim da nisam ispratio ideju :D

Ali kako sam ih razumeo, mislim da payoneer ime mora da se poklapa sa onim na upworku.

Sent from my SM-C115 using Tapatalk

Ne mora, ja koristim zenin payoneer, na koji je naknadno i ona prikacila svoj account sa Upworka. Nije bilo nikakvih problema.
 
Nisam puno pregledao temu unazad, pa ako je neko već pisao o ovome neka admini obrišu post.

Zanima me kako vi (ne mislim da mi date šablon) popunjavate 'proposal' za 'sitne poslove', da li pišete biografiju, portfolio... ili se klijentu obratite konkretno oko samog posla, bez svih tih detalja. Ti poslovi obično nemaju neki visok budžet, ali više mi je bitno zbog UpWork sata i istorije poslova.
 
Poslednja izmena:
Ovo neka zaebancija il sta, da im ne bude mnogo


Earlier this month we announced plans to change pricing on Upwork. We wanted to follow up with more information on when these changes will roll out.
On June 21, the new 20% / 10% / 5% sliding service fee will take effect for new contracts on Upwork.* Your active contracts will not be impacted and will remain at the 10% fee, unless you've billed over $10,000 with a client, in which case we'll automatically lower your fee to 5%.**
You can view your lifetime billings with each of your clients here or visit our pricing page to learn more.
Thank you again for your understanding and your business.
[\QUOTE]

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam već pisao o tome. U principu mi je svejedno - jedan klijent me plaća direktno, sa drugim imam preko 5k zarade tako da će provizija biti 5%, jedino će mi kod trećeg ostati ista provizija, ali kod njega ionako imam malo posla.

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Ja sam već pisao o tome. U principu mi je svejedno - jedan klijent me plaća direktno, sa drugim imam preko 5k zarade tako da će provizija biti 5%, jedino će mi kod trećeg ostati ista provizija, ali kod njega ionako imam malo posla.

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока

Pa ti imaš dva dugooooročna klijenta.
Nemamo svi. :)
 
Pozdrav nov sam na forumu,procitao sam svih 21 stranu i ima dosta korisnih saveta,pa me samo zanima vezano za payoneer karticu posto je cekam da mi stigne da li mogu da prebacim pare sa upworka pa da je posle aktiviram ili kako vec to ide ili je bolje da sacekam da mi stigne pa onda da prebacujem.Pitam cisto zbog trajanja da se ne oduzi jer ne znam koliko treba upworku da prebaci na payoneer(vec imam opciju transakcija iako fizicki nemam karticu). Hvala! http://imgur.com/jOLPDKG
 
Znaci sve u svemu koliki je fee od upworka do kesah na ruke, koliko dana se ceka
 
Fee je 20% ako si zaradio kod klijenta do 500$, 10% između 500$ i 5000$ i 5% preko 5000$. Čeka se oko 4 dana nakon kompletiranja fiksnih poslova i 10 dana nakon završetka trenutne radne nedelje za hourly poslove. Primer - ako je hourly posao u pitanju, novac za ovu radnu nedelju bi dobio ne sledeće, već one druge srede.

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Znaci sve u svemu koliki je fee od upworka do kesah na ruke, koliko dana se ceka
E nismo se razumeli:),upoznat sam sa povecanjem haraca i ostalo.Imam ver pare na upwork racunu koje stoje tu vec par meseci pa me samo zanima da li mogu da ih prebacim sada odmah na payoneer ili da cekam da mi stigne kartica postom pa onda.I ako neko ko ima karticu moze da mi kaze kolko se ceka da stigne postom?hvala
 
ok, hvala, nasao sam neku virtualnu karticu pa da vidim da li me izasje jeftinije da na nju povlacim,

nego kontaktirao me neki pisac izmisljotina (fiction-a) :p i ne mogu da mu udjem na profil ili da vidim ponudu za posao, kad udjem na ponudu prebaci me na poruke, a hteo bih da mu udjem na profil da vidim da li je imao neke poslove do sada i jos neku informaciju, ako zna neko da li moze?
 
otkazah mu poslovanje na kraju, hoce 10 sati nedeljno a izgubih vec 2 dana na posao koji mi je dao (trazio sam mu probni rad) i nisam zavrsio,

pitanje iz posta iznad stoji i dalje, da znam za ubuduce
 
Ranije na Elance je mogao da se vidi profil klijenta, čak mislim da je na početku Upwork-a takođe moglo, O nekog razloga više ne može, barem ja ne znam da može, ako nisam u pravu neka me neko ispravi.

Sent from my Nexus 5X
 
Ne može, ali odeś na job posting i vidiš sve detalje klijenta (koliku prosečnu satnicu plaća, prosečnu ocenu, kao i istorijat svih poslova.

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
e to je problem, nema job posting, kad kliknem na to prebaci me na poruke, nisam nigde konkurisao a on mi je poslao zahtev za posao, verovatno me je nasao u pretrazivanju
 
Da li je neko imao problem za blokiranjem profila? Imam nekoliko primera u okruzenju gde su ljudima preko noci blokirani i ugaseni razradjeni profili. Svako od njih je radio na UW duze od 2 god, to im e bio primarni izvor zarade i postovali su sva pravila. Nalozi su im blokirani bez upozorenja, svi pokusaji da dobiju neku dalju info reseni copy/paste generic odgovorom a sto je najcrnje, sve pare koje su imali zarobljene bez mogucnosti da ih povrate ( cifre od par stotina $ ).l
 
^^
E krastavac uradio sam mu posao, skoro ceo, nekih 90%, sad moze da me ispali :)

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
javio se onaj i rekao da prihvatim posao e sad me zanima posto radim :internet research: kako radite to ako ima nekog, nadjes sam sta ti treba i posle upalis traker i odes na te iste sajtove i kao nesto pises? posto trebam da citam a traker aplikacija ce za 10 min da mi zabelezi verovatno tipa 4-5 klika misem
 
imam pitanje u vezi time trackera, ako ne koristim aplikaciju nego manuelno unesem vreme da li ce mi se to vreme videti na profilu kao da sdam koristio aplikaciju, tj bice mi prikazano da sam radio toliko sati,

da li je bolje da manuelno unosim ili da koristim aplikaciju?
recimo stavio je a posao da ce imati max 10 sati nedeljno, to verovatno znaci da nece da plati vise od toga a ja samo za jednu stavku od pet koje mi je poslao sam izgubio 10 sati,
e sad da bi uzeo svih 10 sati nedeljno da li da koristim aplikaciju ili da manuelno unosim vreme?
 
Mislim da vreme mozes rucno da unosis uz dogovor sa klijentom.
Odnono, klijent mora da odobri rucno unosenje vremena.

Na profilu se vidi ukupan broj sati koji si evidentirao, sto rucno, sto koristeci aplikaciju.
 
To je opcija koju klijent ukljuci ili iskljuci? Ovdee je dostupna pa zato potam


Aj nek se javi neko ko radi internet research, da vidim kako sta, iradio sam 2h preko aplikacije i skrinsotovi su mi bomba :d

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
od 22 strane diskusije, 18 strana o skrillu, podizanju para, proviziji...Ne procitah mnogo oko toga sta radite? Pisao je nesic i etefovac i par dizajnera..Jel se na to sve svodi, znaci dizajn (web ili bilo kakav) i programiranje?
 
imam pitanje u vezi time trackera, ako ne koristim aplikaciju nego manuelno unesem vreme da li ce mi se to vreme videti na profilu kao da sdam koristio aplikaciju, tj bice mi prikazano da sam radio toliko sati,

da li je bolje da manuelno unosim ili da koristim aplikaciju?
recimo stavio je a posao da ce imati max 10 sati nedeljno, to verovatno znaci da nece da plati vise od toga a ja samo za jednu stavku od pet koje mi je poslao sam izgubio 10 sati,
e sad da bi uzeo svih 10 sati nedeljno da li da koristim aplikaciju ili da manuelno unosim vreme?

Neki klijenti nemaju iskustva sa tvojom strukom pa tako ne znaju koliko vremena trebati da se nesto zavrsi, tako da vredi da se napomene ako je npr. 10 sati nedeljno malo. Mnogi se naravno prave ludi i moguce je da ce ti poslati ponudu i za 2-3 sata nedeljno - mom drugu se to desilo sa satnicom od 6 dolara, sreca pa je pozvao da zajedno proucimo ugovor.

Ukljuci tracker cak i kad radis rucno, ako si pored kompa, barem ja tako radim. Zbog uvida u aktivnost (tj. radnog dnevnika), ja im naglasim da tu ima i dosta npr. skiciranja. Nikad nisam unosio manuelni rad na taj nacin :)


Primetio sam nesto. Pocetkom leta u neko ovo vreme, posao dosta oslabi. Nije da ga nema u ponudi, cak primam i dosta poziva za intervju, ali me redje izaberu. Ne secam se kad sam poslednji put potrosio 2 conecta - u poslednje dve nedelje 30 do 40.
Ima li neko objasnjenje? Kolega mi kaze da je procitao kako mozda forsiraju novajlije.
 
Aha, ok hvala za info, palim tracker uvek kad radim, imam 3$/h ali radim i prekovremeno, dok ne nabijem satnicu i neki mali rejting cutim i radim, posle mogu i da se dupetam sto kazu :)

Gledao sam onaj log i ima gde imam malo aktivnosti a ima i gde imam mnogo pa sam zato pitao da ne bude da to nece da mi isplate, ali vidim da je posle 7 dana leglo sve

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
@chouba1986

Naravno, svakog leta opadne aktivnost, sve do septembra.
 
Ne obazirite se na Indijce i tu dno dna ekipu. Možete dobiti poslove bez ikakvih problema sa jako pristojnim cenama, samo ako zaista znate da radite posao. Prvo ćete se malo mučiti i raditi za manje love dok ne napravite solidan portfolio klijenata i ocena, nakon toga je šetnja po livadi.

Budite direktni u komunikaciji, pažjivo čitajte zahteve u poslovima, dobro sročite svoje predloge tj. pisma koja šaljete, napišite ko ste, šta ste, koliko dugo ste u toj oblasti, šta ste radili ukratko, a zatim se osvrnite na njihov zahtev. Uvek budite precizni u komunikaciji i profesionalni i nema zime za vas, zaista.
 
Nazad
Vrh Dno