Šta je novo?

ONDA V989 9.7- Retina Screen Android 4.4 A80T Octa-core 32GB Tablet PC w- Bluetooth 4

melgibs

Poštovan
Učlanjen(a)
27.12.2014
Poruke
6
Poena
51
Trebam novi tablet.

Ima li itko kakva iskustva sa ovim:

ONDA V989 9.7- Retina Screen Android 4.4 A80T Octa-core 32GB Tablet PC w- Bluetooth 4.0 Mircast HDMI

Cijena je trenutno cca $ 300 AU.

Bilo kakav review.............zahvaljujem.
 
Pa dobro i nije toliko strašno, ali s obzirom da će da se i carini... Ne znam...
Ali opet sa takvim specifikacijama je definitivno best buy. Ono što mene odbija je malo problem oko popravke/rezervnih delova.
Da hoće neko da ih uveze kod nas :/
 
Uvoze Tesla i sl. i prodaju po duplo većim cenama. (Ovo je za 1 komad. Na 1k komada cena je i do 40-50% manja.) Nema servisa, delova,... ali kod svih se dešava da taman što prođe garancija on se pokvari. Moraš sam da odlučiš.
 
Ja imam stariji model v972: quad core i sto nema bt.
Ali dizajn i ekran mi deluju da su isti kao moj.

Ekran je fantastican za citanje casopisa i stripova -unutra. A za napolju na suncu ima odsjaj.
Kada stavim polozeno dobije se pola strane A4 papira odnos 1:1, a ni uspravno nije lose.
Sasvim lepo moze da posluzi i za citanje knjiga.
Izrada je solidna - metalno kuciste.
Kamera je sh*t.
wi-fi - losije hvata signal od mobilnog sto imam, mada tu su negde.
Punjac sto sam dobio uz njega je neki turbo 2.5A, pa punim sa punjacem od mobilnog 1.2A da mu ne sprzim bateriju.
To quad core, okta core, ovaj graficki cip, onaj cip - nije neka sigurnost da je to i stvarno dobro.
Rezervnih delova ima na aliju.

Platio sam ga 100e i futrolu jos 15e. Za te pare je super za ono sto meni treba, a puno vise od toga ne vredi davati za kineza.
 
Poslednja izmena:
Kod mog, starijeg modela, onako, cuje se, ali nista narocito.
Ima prikljucak za externe zvucnike kao i hdmi izlaz ;)

Ja sam ga uzeo zbog ekrana, i on je za mene odlican: 10" 2048*1536, 264 ppi,slikao sam matricu:
Still001.jpg
 
Poslednja izmena:
Jel zvuk mono ili stereo?
Ne treba meni nesto posebno, ali da nije kao sa radio stanice...
Koji ti tacno model imas? Koliko ti drzi baterija i koliko joj treba da se napuni?
 
Ja imam onda v972, rebrandovan kao cmx clanga

Zvuk je teoretski stereo, ALI zvucnici su jedan pored drugog, pa ne bi to nazvao ni mono ni stereo :).

Baterija (mislim da su dve vezane baterije) je kapaciteta 8000mAh.

S obzirom da se dosta greje kada se puni sa jakim punjacem koji je stigao uz njega, kao i da postoje zabelezeni slucajevi unistenja baterija pri punjenju, ja punim sa duplo sporijim punjacem :)

Duzina trajanje baterije direktno zavisi od verzije androida koju koristi, 4.2.2 najduze traje, ona posle nje malo manje, a 4.4.2 koju ja koristim jos manje mozda cak i za jednu polovinu krace od 4.2.2.. Ne mogu da kazem u satima jer moje koriscenje je povrsno nikada ne visim toliko na njemu da ispraznim bateriju.
 

Ja narucih ovaj sa linka pre mesec dana. Stigao je pre tri dana.
Dual OS, s tim sto je windowsu dodeljeno vise memorije oko 33-34gb (oko 26gb slobodno), a android ima 16gb slobodnog prostora.
Za sada sam samo koristio windows, android tek treba da cackam. Touch je vrlo precizan, ekran 1920x1200, cini mi se da ima problem kada je otvoreno vise tabova i pusti se 1080p na youtubu. Mada kada sam gledao radio je update windowsa. Provericu to kada ga otmem od moje drage i dodjem ponovo u posed.

Za sada prvi utisci su vise nego odlicni.
 
Nazad
Vrh Dno