Šta je novo?

Zaključan multimedijalni uredjaj u autu / kako resetovati?

BigBoy

Čuven
Učlanjen(a)
15.12.2001
Poruke
1,489
Poena
660
Automobil je kupljen polovan i sa njimje dosao kineski multimedijalni uredjaj. Sve je radilo ok dok jednog dana nije osvanuo mali katanac u levom gornjem uglu. Nemoguce je uci u navigaciju, internet browser i settings (na tom ekranu je katanac - ekran koji se pojavi nakon pritiska na Source dugme) dok je moguce slusati radio. Uputstvo sam procitao 2x i ne pise nista o resetovanju.

Probao sam da:
1. Udjem u Settings pa uranium factory reset, medjutim zaključan je ulazak u Settings
2. Drzao sam RES dugme (gore desno), kratko, 5sek, 10 sek, 15sek... medjutim uredjaj se ugasi i nakon paljenja sve je nepromenjeno. Probao sam i da pritisnem 2x i ostale kombinacije.


Uredjaj je postao obican radio te ako neko ima jos neku ideju kako da ga otkljucam spreman sam da probam.


Slike uredjaj i kutije: https://www.dropbox.com/sh/dqst60m0lu4wbuc/AAB3lp4s8OYnSLfPaVgtNKnJa?dl=0
 
Ovo kod mene je kineska multimedia a ne fabricka.

Isto je kretao se ili stojao. Ajd sto nece u navigaciju da udje ali nece ni u internet browser niti u podesavanja gde postoji opcija za vracanje na fabricka podesavanja.

RES dugme nije nigde dokumentovano kako se koristi za soft a da li moze i kako hard reset.

Verujem da je slucajno pritisnuta kombinacija dva dugmeta u isto vreme i da se zakljucalo. Probao sam sve sto mi je palo na pamet, kratko da drzim, dugacko, svaki taster sa svakim...
 
Mislim da ces to moci da resis tako sto ces otkljucati windows pomocu MioPocket
 
pa jedino da čekaš na stranici http://www.diycardvd.com/for-toyota-rav4-2005-2012-car-gps-navigation-dvd-player-radio-s60-system-p-898.html da se pojavi neko na live četu. Imaju kao live suppurt

Nesto ih nema na live chat-u pa sam im postal email, valjda ce odgovoriti.

Generalno vec imam sve funkcije koje ima MIoPocket no su zakljucane, ostavljam tu opciju za kraj ukoliko ne nadjem resenje.

Skinuo sam klemnu sa akumulatora na 24h u nadi da ce uredjaj zaboraviti podesavanja no nije pomoglo. Verujem da na ploci (unutar uredjaja) ima neka baterija (kao za BIOS kod kompa) koju treba takodje iskljuciti. Idem za sada u tom pravcu.
 
Tja, ima još one nemoguće opcije, tipa, držiš taj reset taster dok ga pališ, ili dok mu daješ napajanje (vraćaš klemnu na akumulator)...

Da li si našao naše "dilere" koji to valjaju?
 
Probao sam to sa drzanjem i paljenjem. Nisam uspeo da nadjem dilere, bio je neki lik video sam svojevremeno reklamu u Trio motors no nema vise a i da sam ga nasao cisto sumnjam da zna, verujem da samo preprodaje.
 
...Generalno vec imam sve funkcije koje ima MIoPocket no su zakljucane, ostavljam tu opciju za kraj ukoliko ne nadjem resenje...

Tebi je verovatno zakljucan samo default menu i zbog toga nemas pristup nicemu drugom. Mozda je samo taj jedan .exe prso pa bi meni MioPocketa mogao da ga nadomesti. Inace MioPocket ne moras trajno instalirati vec ga mozes probati i sa kartice pa na osnovu toga izvuci zakljucak sta dalje.
 
Probacu MioPocket danas (deluje interesantno) no voleo bih ipak da se ovo otkljuca.
 
REŠENO :D

Krenuo sam da ubacujem MioPocket i da menjam naziv autorun.exe fajla redom po uputstvu koje se nalazi kad se raspakuje miopocket fajl. Nisam uspeo da pokrenem u bilo kojoj kombinaciji naziva za autorun.exe fajl. Uredjaj ima 2 sd card slota, jedan za GPS drugi za sve ostalo. Kada sam izvukao sd karticu u GPS sd slotu, navigacija se "otkljucala" tj. dugmad za navigaciju, explorer i settings su proradila.

Proverim sadrzaj kartice kad ono od 2gb ostalo 16mb u par random fajlova. Format kartice, ubacim novu aplikaciju i mape i sad sve radi. Imao sam manji problem sa global_cfg porukom ali je resen sa editovanjem sys.txt fajla linije gde je pisalo za putanju programa \SDMMC prepravio sam u koliko se secam u \SecureDigital.

Komsija mi je doneo neku navigaciju Medion (wince4) pre par godina, ispisuje poruku da se ubaci original kartica sa mapama. Posto nije bilo Srbije za tu navigaciju prilikom paljenja je potrebno uci u windows pa pokrenuti igo.exe rucno (nisam znao kako automatski da namestim. Sa ovim MioPocket sve je automatizovano i navigacija je konacno i vise nego upotrebljiva. Dakle, duplo hvala svima :)
 
Nazad
Vrh Dno