Šta je novo?

Superlux HD681 EVO

miki96

Cenjen
Učlanjen(a)
12.08.2013
Poruke
0
Poena
150
Gde bih mogao da kupim ove slusalice u Srbiji? Nasao sam ih na redroosteru, ali nisam siguran da li je to proverena prodavnica :D Hvala
 
Nema ih tamo niti su ih ikada imali. Prevrni oglase, KP i sl.
 
A koliko bi ispalo da ih narucim sa amazona, sa postarinom i svime time? Btw pitao sam u lyri i rekli su da ce im stici u februaru-martu, mozda.
 
Proveri da li negde ima Presonus HD7, ista stvar je u pitanju kao Superlux HD681 samo je nalepljen drugi brend.
 
Poslednja izmena:
Nije HD7 baš isto što i HD681, malo su bolje, a i ovde je reč o EVO modelu.
 
Nije HD7 baš isto što i HD681, malo su bolje, a i ovde je reč o EVO modelu.

Audio osnova za sva tri modela je praktično ista, modele razdvajaju sitne modifikacije i po meni sve to zavisi od ličnih audio preferenci. EVO jedino imaju drugačiji dizajn. HD 7 recimo ima prenaglašene visoke tonove, kod HD681 visoki tonovi nisu dovoljno stabnilni, dok EVO tu briljira. Ali zato HD7 i originalne HD681 imaju kvalitetnije i čistije srednje tonove, kod EVO oni su nešto mutniji.
 
Kao neko ko poseduje Evo i ko je pre kupovine isprobao Presonus, moram da odgovorim. To nikako nisu iste stvari. Visoki tonovi na Presonus-u su blago receno prenaglaseni.. Meni je ono zvucalo previse prenaglaseno, bas lose.. Zbog toga mislim da su te slusalice precenjene i da ne vrede vise od 20€ koliko kosta obican osnovni HD681 model u DE. EVO sa druge strane uz onu mini modifikaciju unistava konkurenciju. Sve je odmereno i kako treba. Plus dva skidajuca kabla i dodatni par navlaka od kojih ne gore usi. I sve to za 28€, naspram 30€ koliko je Presonus. Puno bolja kupovina. Ok, znam da u Srbiji ima samo Presonus, ali nemojte se zavaravati da je "sve to isto".
 
Kao neko ko poseduje Evo i ko je pre kupovine isprobao Presonus, moram da odgovorim. To nikako nisu iste stvari. Visoki tonovi na Presonus-u su blago receno prenaglaseni.. Meni je ono zvucalo previse prenaglaseno, bas lose..

Reci to HSV-u, kad ga odbanuju.

Ja ako razmišljam o potrošnji 50tak eura , gledao bi prije polovne (AKG,Sennheiser ili Beyerdynamic) a može se dosta dobrog kupiti.
Naravno sve pod uslovom da se može probati prije kupovine.
Tebi bi danijeldav trebali biti dostupni fantastični vintage modeli.
Nema tu velike filozofije kod nabavke. Ako su očuvane, kabl ne prekida, vrlo je lako ustanoviti da li je drajver produvao ili ne i to je to.

A superlux ne bih komentarisa. Probao sam baš dosta slušalica, pa i njih.
I meni je to dostupno za cifru koja se plaća vani, ali mi je preskupo da bacam 30tak EUR-a.
Dugoročno manje košta da platim stotinjak evra jer prvo potrajaće i biću zadovoljan, a ovako baciću 30EUR-a.

Moje skromno mišljenje.
 
Ovako..
Prvo da ne ispadne da sam rekao da je Presonus los. Precenjen da, za 20€ u DE bio bi ok. Po meni dobre slusalice treba da budu dobre bez upotrebe ekvilajzera na dobrom uredjaju. Presonus to nije. Superlux HD681 EVO su za 28€ izvanredne. Za te pare bolje ne moze(pa samo dodatni jastucici kostaju 8-10€ ). Ja ne zelim dati vise od 30€ za sluske i to je to. Ima puno boljih ali i puno skupljih i sa prethodnim komentarom se apsolutno slazem. Koliko para.. P.S. Uzeo sam ih u Thommanu u DE.
 
Poslednja izmena:
Vidim da su trenutno HD7 24e na nemackom Amazonu dok su 681 EVO 28e na Thomannu... Sada mi iz ove vase diskusije nije jasno jesu li HD7 (koje su u principu rebrandovane SL 681) precenjene/izvikane ili ne? Koliko sam uspeo da nadjem po testovima i recenzijama SL 681 su poprilicno nahvaljene, posebno za tu cenu od ~30e/50$... Ili se pak svodi na licnim ukusima?

Elem, da preformulisem- vredi narucivati Presonus HD7 ili 681 EVO? Sa postarinom bi me iznele ~28e (HD7) odnosno ~35/38e (EVO) ili je cisto bacanje para?

U nekom trenutku ove godine razmisljam da posegnem za AT M50x kada/ako budu na nekom snizenju, a u par slucajeva su 681 bile spominjane kao sluske koje mogu da se nose sa doticnim AT modelom (na budzetu naravno)...
 
Razmisljaj dugorocno, kupi kvalitetno, jeftinije je, dugorocno.
Sad ath ili nesto polovno, to zavisi od tebe.
Ako mozes probati, ja bi isao na polovno.
Imas na oglasima seriju 5 od sennheisera i akg tipa k141 ili 240.
Sad mi pade na pamet, ima trenutno beyerdynamic dt880, stariji model. To sam slusao, savrseno zvuci. Ako mozes probati, to ti je odlicna kupovina.
 
Elem, da preformulisem- vredi narucivati Presonus HD7 ili 681 EVO? Sa postarinom bi me iznele ~28e (HD7) odnosno ~35/38e (EVO) ili je cisto bacanje para?

Ako imaš mogućnost da biraš, onda defintivno 681 EVO, radi se o bolje zaokruženom proizvodu, iz više razloga:

- izmenjivi kabel, dobijaš dva kabla, od 1 i 3 metra
- rezervni velurski jastučiči
- balansiraniji zvuk, visoki su ispeglani u odnosu na obične Superlux 681 ili Presonus HD7

U nekom trenutku ove godine razmisljam da posegnem za AT M50x kada/ako budu na nekom snizenju

U toj cenovnoj klasi, ako kasnije ideš na neki bolji model, juri AKG K550 kada budu na sniženju, ili Beyerdynamic DT990. Oba modela su zvučno bolja od AT M50 (M50x), koje su solidne slušalice, ali bass područje nije najpreciznije, i srednji su malo povučeni.

Ako mozes probati, ja bi isao na polovno.

Šta da uzme polovno za tu cenu? (30-40 evra)

Imas na oglasima seriju 5 od sennheisera

Serija 5xx od Sennheisera ne opravdava uopšte svoju cenu, može se reći da njihovi niži produkti žive od slave najboljih (HD 600, 650, 700 i 800), to su u stvari i jedini modeli koje bih kupio od Sennheisera, ostalo je bacanje para.

i akg tipa k141 ili 240.

AKG K141 i 240 zvuče vrlo neutralno, i moguće je da se mnogim korisnicima ne bi svidele, malo bih bio oprezniji sa davanjem preporuka. Ne mali broj korisnika koji poseduje AKG, tvrdi da Superlux zvuče u najmanju ruku izjednačeno, a dosta njih smatra čak i bolje od AKG K240.

Sad mi pade na pamet, ima trenutno beyerdynamic dt880, stariji model.

Ako može naći dobro očuvane DT880, što da ne, odlična kupovina, jedna od najboljih u visokoj srednjoj klasi.
 
Nisam mislio na vintage od 30-40 eura, mada mogu i te da se nadju.
AKG K240s ili HD414 se mogu naći za taj novac.
Za nešto više tipa 50EUR-a Sennheiser HD424,430, ili nešto skuplje HD540 i HD560.
One se mogu naći za 70-80EUR-a, samo rekoh treba provjeriti prije kupovine.

Napisao sam Beyerdynamic DT880 vintage koštaju 110, lik koji ih prodaje kaže fiksno, vrlo moguće da su baš zato OK.

Što se tiče AKG-a, to stvarno zvuči vrlo anemično, sve od reda koje sam probao.
I ja sam sebi kupio AKG od nekog kod koga su se zadržale samo 2 dana zbog tog razloga.
Medjutim one iz nekog razloga traže pojačalo, ne zbog jačine i sam znaš da pojačalu to nije osnovna svrha.
I što je interesantno vrlo vrlo su probirljiva za pojačalima.
Od tri modela pojačala koje pravim, samo sa lampom to zvuči vrhunski, ali baš.

Meni su AKG141mk2 koje imam trenutno draže i češće na glavi od Grado sr80.
Naravno ne pokrivaju sve žanrove, ali zato ono što pokriju, pokriju baš baš.

Serija 5 je ok ako je platiš 100 EUR-a, što je moguće naći, naravno polovno.

E što se tiče superluxa, ne kažem ja da je to loše, sigurno su bolje od konkurencije za taj novac ali sad dizati u nebesa nije baš realno.

I sam si prešao na Philips X1 (zeznuo si se samo što nisi čekao X2, njemu su sundjeri mjenjaju :) )

Dakle da rezimiram. Ne treba biti isključiv, niti zatovoren. Naročito ne treba formirati mišljenje na osnovu onog što je napisano. Slušati je najbitnije.

Ko god da je u dilemi a ima priliku, otići do salona poslušati željeno ili kod prodavca u oglasima ako je u blizini.
I tad se može desiti da npr. HD515 stvarno dobro zvuče onome ko ih probava, poklapa se sa muzičkim preferencijama, a ne ovako ostane rastrzan, jer ti kažeš ne zavrijedjuje taj novac a ja kažem OK je.
 
Ovako..
Prvo da ne ispadne da sam rekao da je Presonus los. Precenjen da, za 20€ u DE bio bi ok. Po meni dobre slusalice treba da budu dobre bez upotrebe ekvilajzera na dobrom uredjaju. Presonus to nije. Superlux HD681 EVO su za 28€ izvanredne. Za te pare bolje ne moze(pa samo dodatni jastucici kostaju 8-10€ ). Ja ne zelim dati vise od 30€ za sluske i to je to. Ima puno boljih ali i puno skupljih i sa prethodnim komentarom se apsolutno slazem. Koliko para.. P.S. Uzeo sam ih u Thommanu u DE.

Svi ovi modeli (Superlux HD 681 varijacije, EVO, Presonus HD7, Samson 850) zahtevaju manje ili više igranja sa ekvilajzerima, ali kada se sve podesi kako treba bez problema se nose sa 3x skupljom konkurencijom, .za ovaj cenovni rang to što pružaju je fantazija, tek kada se uđe u cenovni rang od preko ~120e (a da se ne radi o polovnjacima) ove slušalice ispadaju iz priče, da mi je neko pre 10-tak godina rekao da će slušalice takvih mogućnosti biti dostupne u tom cenovnom rangu, samo bi se nasmejao.
 
Poslednja izmena:
Nisam mislio na vintage od 30-40 eura, mada mogu i te da se nadju.
AKG K240s ili HD414 se mogu naći za taj novac.
Za nešto više tipa 50EUR-a Sennheiser HD424,430, ili nešto skuplje HD540 i HD560.
One se mogu naći za 70-80EUR-a, samo rekoh treba provjeriti prije kupovine.

Ne znam, ja lično nisam za te polovne vintage modele, pogotovo ne bih davao takvu preporuku novim korisnicima, njih može da juri neko iskusan, ko može da proceni u kakvom su stanju, i da li vrede.
Od polovnih, možda mogu dati preporuku za AKG K612, K701, K702, Beyerdynamic DT770, 880 i 990, naravno ako su dobro/odlično očuvane, i ako je cena odgovarajuća.

Meni su AKG141mk2 koje imam trenutno draže i češće na glavi od Grado sr80.
Naravno ne pokrivaju sve žanrove, ali zato ono što pokriju, pokriju baš baš.

Ne čudi me, kao prvo, udobnije su od Grado SR80, a što je još važnije, ipak pokrivaju više žanrova od SR80, tj. bolje zvuče.

I sam si prešao na Philips X1 (zeznuo si se samo što nisi čekao X2, njemu su sundjeri mjenjaju :) )

Prešao sam na X1, zato što je prvobitni plan i bio da kupim neke slušalice iz te klase, Superlux su nenadano uletele, i prijatno me iznenadile. :)
Nisam se zeznuo, menjaju se sunđeri i na X1, to sam kasnije saznao, a i cena je veoma korektna, 18 evra za oba jastučića, mogu ih poslati u Philips da oni to urade, ili naručiti za istu cenu, pa to sam da napravim. Naručiću jedan par, pa neka stoje, mada nema ni najmanjih naznaka o nekom habanju ili trošenju istih.

E što se tiče superluxa, ne kažem ja da je to loše, sigurno su bolje od konkurencije za taj novac ali sad dizati u nebesa nije baš realno.

Dobro, napreduješ malo, pre si tvrdio da je to kinesko đubre. :D
Niko ih ne diže u nebesa, ali da nemaju konkurenciju u svojoj klasi, nemaju, nijedne slušalice slične cene ne zvuče ni približno tako dobro, bez problema pokazuju zube bilo kom modelu do 100 evra, pogotovo Superlux HD 681 EVO.

I tad se može desiti da npr. HD515 stvarno dobro zvuče onome ko ih probava, poklapa se sa muzičkim preferencijama, a ne ovako ostane rastrzan, jer ti kažeš ne zavrijedjuje taj novac a ja kažem OK je.

Ostajem pri svom stavu, serija 5xx od Sennheisera je za mene težak promašaj, recimo da bi mi bile prihvatljive da su jedno pet puta jeftinije, onda bih rekao da je odnos cena/dobijeni zvuk u redu.
Recimo Beyerdynamic DT990 briše pod sa bilo kojim Sennheiser iz serije 5xx.
 
Nema tu velike filozofije.
Čak i ako je kabl problematičan to nije problem, vrlo lako se riješi.
Bitno je samo drajver isprobati i to opet bez nekog velikog straha zbog neznanja.
Pustiti glasnije i pustiti nešto sa nižim frekvencijama gdje drajver najviše poskakuje.
AKo nema distorzije to je to.

Nema potrebe za nekim naročitim znanjem oko ispravnosti.
Znanje je potrebno za slušanje ali to se stiče vremenom.


AKG nisu udobne slušalice, teško da se bilo koja on ear može nositi duže od sat i nešto a da se ne osjeti.
Grado su odlične slušalice za neke žanrove, ali AKG su bolje, odnosno briljiraju u drugim žanrovima.

Ono što me je iznenadilo kod AKG-a je taj napredak koji sam postigao na lampaškom pojačalu.
Ja sam njih dobio od nekog ko ih je ocjenio kao mekane, ko je takodje imao Grado u tom momentu.

Što se tiče ocjene ostatka tipa serije 5 kod Sennheisera koje ti se ne svidjaju i Beyerdynamica DT990 koje ti se svidjaju, opet bi bio malo oprezan, ne zbog toga što se tebi svidja jedno a meni drugo već i zbog toga što je vrlo bitno sa čim su uparene te slušalice.

Lanac je jak koliko je jaka najslabija karika. Puno je tu finesa.
Vjerovatno si primjetio da je CMOY dobio drugare :)
Sada je tu i jedan vrlo kompetentan DAC za zasebnim napajanjem za digitalni i zasebnim napajanjem za analogni segment.

Ja sam npr. bio vrlo skeptičan što se tiče DAC-ova ( u tom momentu je Xonar DX bio glavni izvor)
Upravo su sa tim DAC-om AKG pokazale superiornost u odnosu na grado u smislu pozornice.
Prosto da ne povjeruješ kako to drugačije zvuči. Sve što su inžinjeri u Austriji zamislili ja sam tek sa kombinacijom DAC/lampa postigao, odnosno istim onim slušalicama koje su meni prodane kao "mekane"

Ovo ti pišem da bi vidio koliko je relativna tvoja ocjena ili moja ocjena. Mora se imati u vidu kompletna slika sistema, sa čim su slušalice uparene i naravno opet doći do slušanja.

Sad mi pada na pamet da bi se ti žilet oštri visoki na superluxu mogli ispeglati toplijim izvorom ili pojačalu koje naginje ka analogiji, ali ne mogu da tvrdim, treba probati.

Bilo kako bilo u ovom sportu treba biti otvoren.
Nema idealnih slušalica, niti jedne ne pokrivaju sve žanrove. Ja planriam treći par, dilema je izmedju Hd558 ili HD600. Vidjeću još.To bi mi trebalo pokriti bas i subbas.
Ili možda HD424 koje sam dobio na slušanje dok sam pravo pojačalo za njih.

EDIT:
Ti si sa Philips X1 prošao odlično. Sad im je cijena otišla u nebesa naročito sa X2.
Vidiš to je bio trenutak kad su se probijali tek, zato su i dali jeftino slušalice izradjene od vrhunskih materijala i vrlo kvalitetne završne obrade.
Sad treba čekati nekog drugog proizvodjača audio opreme koji će pokušati kvalitetnom ponudom ući na to tržište i pazariti nešto kvalitetno za malo para.
 
Koliko sam iskopao Superlux je radio svojevremeno za AKG (2xx/4xx seriju) pa su odlucili da se sami upuste sa svojim brendom, cak su i 681 "rip off" AKG k240...

Na ono sto sam ja naleteo je citajuci o tim Superlux 681 EVO je da ih treba posmatrati kao "sluske na budzetu" ali da se poprilicno dobro drze sa ostalim brand name proizvodima u toj "klasi do 100e" jer su mahom ponude te sluske brendiranih "budzet ponuda", kao sto je neko vec rekao, koja se slepa na kvalitet starije brace... Naravno izuzeci i kvalitetnije sluske/bolje opcije (do 80-100e) postoje i nije uklesano u kamenu kao nepromenljivo pravilo da su ove Superlux 681 od 30e bolje od ostalih, ali samo da te od 80-100e u vecini slucajeva ne opravdavaju cenovnu razliku...

Ne ocekujem vatromet jer se ipak radi o samom entry-level segmentu, ali ako ih dosta ljudi hvali da sluske imaju itekako sta da pokazu i 2x-3x skupljim modelima posebno u kombou sa nekom zvucnom karticom verovatno ima dosta razloga iza tih tvrdnji... Verovatno bi i mnogo vise vredele i prosle mnogo zapazenije da je upotrebljen i aluminijum u izradi osim full plastike...

Glavno pitanje je:

Ako neko ovde od clanova vec poseduje 681/681 EVO i neke skuplje modele drugih proizvodjaca,da li moze da kaze iz licnog iskustva da podeli sa nama, da li je pametno dati ~35e za EVO ili je pak bolje stekati novac i uzeti nesto za viseg segmenta na popustu (i sta) ukoliko naleti za 80ak evropskih novcanica? Po onome sto se dati procitati na netu iskustva sa 681 EVO i HD7 su vrlo pozitivna i sluske su preporucuju za neki "casual" audiofile i eventualno gejming... Da li su bacanje pare ili ne?

U mom slucaju ne znam koliko bi zvucno bio "upgrade" u odnosu na Senn HD201 (koje su ruku na srce krs) i AKG K518dj (zvucno su "ok" ali poprilicno neudobne, tako da sam ih prosledio), koje su u tom nekom slicnom cenovnom segmentu i koje koristim dok radim za lapom...
 
Štekaj novac, tako ćeš proći jeftinije jer ćeš dobiti dugoročno rješenje.
Sad da ti dam preporuku za AKG ATH50 ili Seriju 5 sennheisera , Grado Sr80 ili AKG K240 to ne mogu.
Mogu ti reći da Grado stvarno najbolje zvuče za rok i neki džez. Pozornica je iako su otvorene dobra ali dočarava jedan mali džez klub.
Svi instrumenti sviraju kao da su na 2 metra od tebe (slušaš iz prvog reda)

AKG je na drugoj strani vrlo vrlo prostoran. Instumenti su jasno razdvojeni i prostorno i zvučno, nema preklapanja.

Sad neko kaže vokali su bolji na Grado , npr. moj brat a meni su realniji na AKG.
Dakle individualno je.

ATH50 su jedne od najpopularnijih slušalica ikada. Ja nisam fan zatvorenih slušalica. Slušao sam ih dosta puta i kod mene nije bilo te iskre. Npr. meni su ATH Pro700mk2 daleko bolje slušalice. Vani su oko 140 EUR-a.

Sennheiser serija 5, tu bi u razmatranje uzeo samo 558 i 598.
Na Hd518 se ne bi gadio kad bi ih našao povoljno.
Zvučno ti ih ne mogu precizno opisati kao ove gore.
Ja gledam HD558 i očekujem bolju bas reprodukciju koliko je to moguće od otvorenih slušalica.

Što se tiče superlux-a to je onako ok, ja im zamjeram te visoke, stvarno su oštri kao žilet. Imaš innerfidelitijev review o tome.
Može se to podesiti ekvilajzerom ali to po meni nije audiofilija.
Čim si dirnuo jedno, drugo si oskrnavio.
Ono što ti paše kao podešavanje za jednu numeru, drugu će izobličiti do neslušljivosti.
Možeš im dati šansu ako si čvrsto odlučio da za tebe slušalice ne vrijede više od 30 EUR-a ali ako si spreman platiti više, ja bi bez imalo griže savjesti kupio nešto od gore pobrojanih a možeš dodati i Beyerdynamic,Sony , Ultrasone isl.

Dugoročno ti je to bolje rješenje.
Prati akcije, desi se da ima toga povoljno. Neke možeš naći i kod nas po evropskim cijenama .
Sad da očekuješ ispod toga da platiš, možda ako ih ukradeš :)
 
Poslednja izmena:
k serija je ravna,ne verujem da bi bio odusevljen za standardno koriscenje,to ganjamo mi kojima je notna i/ili instrumentalna separacija br 1 a nemamo za hajend vrhunske monitore.
 
Glavno pitanje je:

Ako neko ovde od clanova vec poseduje 681/681 EVO i neke skuplje modele drugih proizvodjaca,da li moze da kaze iz licnog iskustva da podeli sa nama, da li je pametno dati ~35e za EVO ili je pak bolje stekati novac i uzeti nesto za viseg segmenta na popustu (i sta) ukoliko naleti za 80ak evropskih novcanica? Po onome sto se dati procitati na netu iskustva sa 681 EVO i HD7 su vrlo pozitivna i sluske su preporucuju za neki "casual" audiofile i eventualno gejming... Da li su bacanje pare ili ne?

Posedujem dva Superlux modela, 668B i 681 EVO, dajem apsolutnu preporuku za Superlux HD 681 EVO, u toj cenovnoj klasi ne postoje slušalice koje mogu da im pariraju po kvalitetu zvuka, a dodatna oprema je takođe veoma dobra, 2 izmenjiva kabla od 1 i 3 metra, adapter sa 3,5 na 6,3 mm i rezervni velurski jastučići. Dodatni novac za klasu od 80 evra se ne isplati, zvučno ništa ne bi dobio, čak je velika verovatnoća da bi nazadovao po tom pitanju. Ozbiljnija igra počinje u klasi od 150 evra (Beyerdynamic DT990, DT770, AKG K612, AKG K550), zvučno dobijaš mali pomak napred u odnosu na Superlux, i kvalitetniju izradu. Moji utisci o Superlux 668B i EVO:

Superlux HD-681 EVO vs Superlux HD-668B

Superlux u poređenju sa Philips Fidelio X1 (najbolji model iz Philips produkcije, 200-300 evra, zavisi u kom momentu se kupe).

Vjerovatno si primjetio da je CMOY dobio drugare :)
Sada je tu i jedan vrlo kompetentan DAC za zasebnim napajanjem za digitalni i zasebnim napajanjem za analogni segment.

Nemoguće je ne primetiti da je CMOY dobio drugare, nema teme gde nisi napisao da praviš DAC, negde si to i više puta naznačio, mora da se vrti reklama, da bi prodaja bolje išla. :D
Kao da praviš spejs šatl, toliko si se razgalamio o njemu, a ono u stvari običan kineski DAC kit-komplet od 30 dolara, spakovan u kutiju, koji pretenduje da bude "high-end". :d
Kako ide prodaja, je li se upecao neko na "vrhunski high-end DAC od 192 MHz"? :smoke:

Ja sam npr. bio vrlo skeptičan što se tiče DAC-ova ( u tom momentu je Xonar DX bio glavni izvor)

Ne znam zašto si bio skeptičan prema DAC uređajima, ima tu veoma finih spravica.

Ovo ti pišem da bi vidio koliko je relativna tvoja ocjena ili moja ocjena. Mora se imati u vidu kompletna slika sistema, sa čim su slušalice uparene i naravno opet doći do slušanja.

Izvini za ovo, ali tvoja ocena je za mene odavno nebitna, ti si apsolutno potrošio svaki kredibilitet koji postoji, svojim neznanjem, tvrdoglavosti i trolovanjem, možda ću nekada i uzeti tvoje mišljenje u obzir, ako popraviš svoj stav, ali šanse za to su veoma male, takoreći nikakve, jer uvek vrtiš jednu te istu priču, kao pokvareni gramofon, koji preskače:

Sad mi pada na pamet da bi se ti žilet oštri visoki na superluxu...

Nema idealnih slušalica, niti jedne ne pokrivaju sve žanrove. Ja planriam treći par, dilema je izmedju Hd558 ili HD600. Vidjeću još.To bi mi trebalo pokriti bas i subbas.

Napravi jednom pravi iskorak napred, i uzmi ozbiljne slušalice, tj. Philips Fidelio X1 ili X2, dosta više sa tim polovičnim rešenjima iz klase od 100-150 evra. :smoke:

Ti si sa Philips X1 prošao odlično. Sad im je cijena otišla u nebesa naročito sa X2.
Vidiš to je bio trenutak kad su se probijali tek, zato su i dali jeftino slušalice izradjene od vrhunskih materijala i vrlo kvalitetne završne obrade.

Nije tako strašno, prati italijanski i francuski Amazon, ima često akcija kod njih za 220-230 evra, možda nekad naleti i ponuda za 199.

Sad treba čekati nekog drugog proizvodjača audio opreme koji će pokušati kvalitetnom ponudom ući na to tržište i pazariti nešto kvalitetno za malo para.

Tu se možeš načekati, ta klasa slušalica kao Philips Fidelio X1/X2 se pojavi jednom u nekoliko godina na tržištu, i zaseni konkurenciju iz te cenovne klase. Tako da gornja preporuka stoji, ako si zaista zainteresovan za premijum proizvod, prati akcije, i kada naleti za 199-220 evra, uzimaj bez oklevanja, jer to su slušalice koje će ući u legendu, možda nisu još, ali će svakako.
 
Poslednja izmena:
^Hvala na postu! To je ono sto me je i interesovalo i sto sam pretpostavio- zvucno otprilike se ne dobija nista bolje u klasi do 80ak evra naspram ovih SL Evo, uglavnom bi bilo placanje za kvalitetniju izradu samih sluski... U svakom slucaju narucujem EVO (na preporuku forumasa ovde) pa cu kasnije videti za neku ozbiljniju kupovinu iz vece lige 100-150+ evra...
 
Slazem se sa ovim sto su napisali rAMA i Accuphase, SL i derivati (Samson/Presonus) su odlicne budzetne slusalice i najjeftinija ulaznica u svet kvalitetnog zvuka (uz to su i udobne i dobro konstruisane) ali tu bih se zadrzao jer ipak mislim da ko ima finansije za kvalitetan dac/amp i premium slusalice tako i treba da potrosi taj kes :)
 
Poslednja izmena:
EVO
 
Nazad
Vrh Dno