Šta je novo?

Asus Zenfone 2

prodaju se skoro sve verzije vec od aprila
ne znam zasto ignorises to da imam telefon kada si rekao za ledja da ne verujes da ce da krckaju,a ja ovde imam telefon i lepo vam kazem iz iskustva,jos se na jednom klipu i cuje kako krcka
kao da telefon ne moze da se nabavi kod nas -.-

270e kosta 550 model (doduse platio sam ga manje malo cim se pojavio)
280e kosta 551 model sa istim hardverom kao 550,ali sa 1080p ekranom
369e kosta 551 model sa 4gb rama i 32gb skladista
429e kosta 551 model sa 4gb rama i 64gb skladista

Ma bre ne ignorišem stvarno, nego sam mislio regulranim kanalima prodaje, ne te sivi ili crni uvoz. Znam da se može nabaviti svaki uređaj na svakom delu planete, verovtno i u Burundiju ima, nego sam mislio "regulare", sa lokalnom garancijom, uputstvom, servisnom podrškom itd.
 
pa ima lokalnu garanciju i servis,cak sam i rekao gde sam kupio u beogradu

nije preko asusa,ali se prodaje u prodavnicama mobilnih kao i drugi telefoni
 
Poslednja izmena:
kada se ukljuci ultra power saving mode,baterija bas ume da potraje

sada sam na 75% baterije uz 2h sot i 12h standby

Je si uspeo da istrosis bateriju na ultra power saving modom i koliki si imao sot na kraju.
 
Je si uspeo da istrosis bateriju na ultra power saving modom i koliki si imao sot na kraju.

skinuo sam ga sa punjaca prvi dan u 18h
drugi i treci je izdrzao ceo
i jutros sam ga punio opet

a sot je bio 6h uz toliki stendbaj

a kada oces odma da potrosis to za jedan dan,izgura oko 8h sot u ultra power saving modu
 
Hvala na brzom odgovoru :). Ja sam u potrazi za telefonom (istice mi ugovor krajem avgustu), a jedna od najbitnijih stavki mi je baterija. Igrice slabo igram. Za sad sam zagrejan za ovaj telefon i Huawei Ascend Mate7. Mozda se pojavi nesto trece do kraja leta :).
 
pa ima lokalnu garanciju i servis,cak sam i rekao gde sam kupio u beogradu

nije preko asusa,ali se prodaje u prodavnicama mobilnih kao i drugi telefoni

Ok, svi smo različiti - ja sam se previše puta opekao o te garancije "na časnu reč". Kupujem samo robu koja ima proizvođačku garanciju, i lokalni autorizovani servis.
Taj telefon koji si ti kupio daj bože da te služi stvarno kako treba i sve, ali ja sam hteo da imam telefon koji ako se pokvari, mogu da odnesem u ProMobi ili drugi ovlašćeni servis i da mi ga poprave u roku od 3-4 dana, i tako dve godine.
 
Ok, svi smo različiti - ja sam se previše puta opekao o te garancije "na časnu reč". Kupujem samo robu koja ima proizvođačku garanciju, i lokalni autorizovani servis.
Taj telefon koji si ti kupio daj bože da te služi stvarno kako treba i sve, ali ja sam hteo da imam telefon koji ako se pokvari, mogu da odnesem u ProMobi ili drugi ovlašćeni servis i da mi ga poprave u roku od 3-4 dana, i tako dve godine.

a pa dobro,bice valjda da se kupi preko asusa,mada verovatno skuplje :(

ali ne secam se ni da je zenfone 5 koji si ti pomenuo mogao da se kupi tako.ili gresim?

sto se tice telefona,ceo zivot ih kupujem u toj radnji gde sam kupio i sad
jedino lose iskustvo sam imao kada sam kupio samsung telefon u samsungovoj radnji :D
 
a pa dobro,bice valjda da se kupi preko asusa,mada verovatno skuplje :(

ali ne secam se ni da je zenfone 5 koji si ti pomenuo mogao da se kupi tako.ili gresim?

sto se tice telefona,ceo zivot ih kupujem u toj radnji gde sam kupio i sad
jedino lose iskustvo sam imao kada sam kupio samsung telefon u samsungovoj radnji :D

Kupio sam ZenFone 5 u Bugarskoj, regularno. 349 leva to je oko 180€.
http://www.technopolis.bg/bg/GSM/GSM-ASUS-ZENFONE-5-A501CG-BK/p/572033

garancija 2 godine od ASUS-a direktno. Generalno su u Bugarskoj cene puno primamljivije od onih kod nas. Ne znam ko tu šta mulja, jer je porez isti.
 
Kupio sam ZenFone 5 u Bugarskoj, regularno. 349 leva to je oko 180€.
http://www.technopolis.bg/bg/GSM/GSM-ASUS-ZENFONE-5-A501CG-BK/p/572033

garancija 2 godine od ASUS-a direktno. Generalno su u Bugarskoj cene puno primamljivije od onih kod nas. Ne znam ko tu šta mulja, jer je porez isti.

pa da,al ti kazem da kod nas nije bio kod asusa
ja ih pitao za zenfone 2,kazu trude se,al da cena nece biti ista kao napolju

ja znam da su recimo ove cene sto sam naveo da su kod nas u radnji,slicne onima iz evrope,tako da mi je drago zbog toga
 
izvinjavam se na tripple post, ali ne zelim da pisem u onoj novoj temi koja je vec trebala biti ugasena, jer ova odavno postoji

primecujem da mi android os proces vuce preko 50 posto baterije
ne zalim se na trajanje, traje ona dosta, ali me interesuje sta moze uzrokovati ovaj problem na ovom konkretnom modelu

na mobilnom svetu sam postavio isto ovo pitanje u temi za android os, jer ovo nije boljka samo ovog modela, pa su mi naravno prebacili post u temu za ovaj telefon gde su sanse gotovo nula da mi neko odgovori,pa mi je posle i banovan ip, ali eto pitam i ovde cisto za svaki slucaj
 
ja ne mogu da pristupim sajtu ni sa jednog racunara koji je povezan na kuci access point, a mogao sam pre poslednjeg posta
prevelika je slucajnost da se bas tad javio neki problem

sad cu pogledati ovaj link sto si sotavio, hvala puno
 
ne.. :)
vec smo dosta pisali o tome na drugoj temi.. ;)
 
Nisam pratio, na kojoj temi? :) Onoj što je otvorio Asus Srbija ili?
 
ja imam ze550ml i platio sam 250e
da sam imao 100e vise, verovatno bih uzeo ze551ml 4gb/32gb za 350e

problem je sto ce ovde biti dosta skupi preko asusa
 
Ima najava na pandawill-u za model sa 2GB ram memorije, Z3560 procesor za 190USD. Kad stigne u SRB biće pretpostavljam oko 225eur. Da li je po valšem mišljenju to dobra kupovina?

Vidim ponude i modela sa 4GB rama, isto Z3560 procesor za ~245eur (sa isporukom u EU). Ovaj model nisam ni znao da postoji, obično piše da model sa 4GB ima samo Z3580 procesor?
 
dobra je ponuda, ali su to modeli za kinesko trziste pa zato imaju te procesore
 
Posle apdejta koji je bio pre par dana, telefon je dosta fluidniji, nema ni najmanjeg laga...Ubacene neke dobre opcije kao sto su patern na odradjene aplikacije...Iskustva sa zenflash? Kad opali blic, pola kafane zalegne, devojacko vece stane...
 
Jel biste iskreno razmatrali kupovinu ovog ZE551ML što sam testirao za te pare od 350 evra? Živo me interesuje koliko je ovo vama interesantan smartfon http://www.benchmark.rs/artikal/test_asus_zenfone_2_ze551ml-3887]
Da :) Po meni ekstra telefon i zadovoljavajuceg kvaliteta bar sto se 551 modela tice. Telefon je uzet u win winu na kontu predhodne reklamacije telefona Nokie L1520 za koju je odobrena zamena uredjaja. Posto L1520 vise nisu imali na stanju tako da mi je ovaj model sa 64GB delovao kao solidna zamena.
Sa telefonom sam generalno zadovoljan, ono sto bih izdvojio je po meni losija baterija i kamera prosecnog kvaliteta, bas je duplo losija u odnosu na moj predhodni model telefona L1520. Sa ostalim sam i vise nego zadovoljan.
Danas mi je stigao Nillkin Sparkle flip cover placen 7 eura. Cover je odlicnog kvaliteta i veoma lepo izgleda. Nisam ljubitelj flip covera jer su za men ne prakticni pogotovo sto je telefon sa flip coverom veoma tesko staviti u auto nosac, kupljena je cisto kao mala promena, porucen je i Nillkin super frosted koji ce biti primarni cover.
https://youtu.be/qebg4c4HBjQ
Gizmo dali si probao micro SD karticu od 128GB u ovom telefonu interesuje me licno iskustvo? Planiro sam da prosirim memoriju.
 
Poslednja izmena:
probaj cyanogenmod, nema ni jednu asus aplikaciju, ima dosta vise dostupne interne memorije i cini mi se da mi bolje traje baterija
 
Evo jedan mali info u vezi flip covera Nillkin Sparkle za Zenfone 2. Cover je placen 7.16e to mu dodje negde oko 870 din, jos sam naleteo da dobrog prodavca tako da je i brzina isporuke bila korektna. Cover je stvarno kvalitetan i tu nema price vidi se da ce bas dugo da traje bez bilo kakvog ostecenja, ali je ovo prvi Nillkin cover sa kojim nisam bas zadovoljan. Prvo nisam zadovoljan sa bojom iako sam porucio crni stigao mi je sivi, siva sa nekim perlama, do sada sam porucivao ko zna koliko nillkin covera i uvek je stizala crna, drugo sto me nervira je sto prednja vratanca od covera nece lepo da legnu do kraja sto se vidi na snimku.

Kada se telefon okrene jedno minut da bude ba prednjem delu covera i posle se okrene na ledja tada legne sve na svoje mesto, medjutim kada se opet cover otvori prednji deo covera nece da legne opet do kraja. Za 870 din koliko je placen stvarno vredi taj novac mozda i vise ali mene ta sitnica nervira tako da ga verovatno necu stavljati na telefon. Kome to ne smeta za taj novac moja preporuka jer je stvarno cvalitetan cover.
 
Nazad
Vrh Dno