Šta je novo?

Koji EMail klijent umesto Outlook Express

blue

Čuven
Učlanjen(a)
12.03.2002
Poruke
2,883
Poena
785
Moja oprema  
Laptop
HP 250 G7
Tablet
Realme Pad
Mobilni telefon
Huawei P30 Pro 6/128
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Do skora sam koristio kao email klijent outlook express ali me u zadnje vreme zeza odnosno ponekad nece da radi. Možda je u pitanju samo internet provajder - Telekom, gde me je jedan lik u korisničkom servisu upozorio kako OE2003 može da zeza i da ih je i MS upozorio na to. Imam statičku ip adresu i do skora nisam imao nikakvih problema.

Pitanje je, ako ne rešim problem uskoro, koji alternativni email klijent d akoristim. Koji najmanje problema pravi i po mogućstvu da bude jesdnostavan kao OE2003. Outlook iz Offica otpada jer mi nije pregledan kao outlook express.
 
Mozilla Thunderbird, naravno ;)

Koristimo ga u firmi već godinama, lepo radi.
 
Ja koristim Operin imejl klijent, u portabl varijanti. Jednostavan je. Nema ni priblizno opcija kao Thunderbird ali radi posao.
Ako ti treba vise, onda svakako Thunderbird.
The Bat je isto dobar ali ne postoji besplatna verzija.
 
MS Outlook
Windows Live.

Oba super rade, prvi se plaća ako ti je to bitno
Drugi je free.
 
Ne postoji gori klijent od Windos Live mail.
 
Ne odgovara ti da naloge prebaciš na Gmail?
Kako sam prešao na Gmail nestao je spam.
 
Svideo mi se Thunderbird. Vrlo jednostavan i pregledan.
 
Bilo šta, samo ne incredimail...bekapovati nešto iz njega pa prebaciti na bilo koju MS platformu je katastrofa...Outlook je zaista vrhunski, ali se plaća, krastavac...
 
Koristio Operin mail client, The Bat!, Thunderbird, Postbox i na kraju se zadrzao na Mailbird-u. Operin je previse jednostavan, The Bat! previse zamrsen, Thunderbird je skroz ok mada ima bubica, Postbox je varijanta Thunderbirda ali posle nekog vremena uspori. Mailbird lepo izgleda i sasvim lepo radi.
 
Ne odgovara ti da naloge prebaciš na Gmail?
Kako sam prešao na Gmail nestao je spam.

U Gmailu i Hotmailu se desava da na pop3 adrese ne stize posta satima, iz nekog meni nepoznatog razloga.
Takodje moze biti dosta problema sa importom naloga sa servera koji imaju self signed sertifikate, tesko da ce raditi SSL/TLS.

Sada koristim Thunderbird, jeste da je to lokalni klijent i jedan vise program na desku ali sto se mora nije tesko, pogotovo ako radite sa klijentima i vazan vam je svaki sekund.
 
Poslednja izmena:
Windows Live Mail koristim od kako sam prešao na sedmicu ( makar 5 godina) i nisam imao nikakvih problema sa njim...
 
Probaj the bat! nisam nikada koristio, ali sećam se da su ga hvalili mnogo.
Eventualno inky.
 
Do skora sam koristio kao email klijent outlook express ali me u zadnje vreme zeza odnosno ponekad nece da radi. Možda je u pitanju samo internet provajder - Telekom, gde me je jedan lik u korisničkom servisu upozorio kako OE2003 može da zeza i da ih je i MS upozorio na to. Imam statičku ip adresu i do skora nisam imao nikakvih problema.

Pitanje je, ako ne rešim problem uskoro, koji alternativni email klijent d akoristim. Koji najmanje problema pravi i po mogućstvu da bude jesdnostavan kao OE2003. Outlook iz Offica otpada jer mi nije pregledan kao outlook express.

Windows Live, nema bolje!! Vec 4-5-6 godine ga koristim bez problema, nova verzija Outlook Express!
 
Ja dajem glas em. Jeste da moze samo 2 naloga u free varijanti, ali ubija koliko je dobar. Glavna prednost je sto ima pregled mailova u 3 kolone.
 
Jel koristi neko MailBird klijent?
I em client i mailbird imaju sad popuste za "Black Friday", nisu skupi, mislio sam da uzmem jedan, ali ne znam koji. Ako neko ima neki savet neka javi.
 
Nazad
Vrh Dno