Šta je novo?

Android telefon za +/- 180e

Skipe95

Cenjen
Učlanjen(a)
23.11.2013
Poruke
157
Poena
170
Ovako, kupujem telefon za oko 180e, prioriteti su mi :
-veci ekran sa pristojnom rezolucijom (oko 5.5' - 720p)
-da je dovoljno brz da ne baguje pri normalnom koriscenju (a da moze i neka igrica da se odigra)
-2gb ram-a
-sto noviji android
-da ima pristojnu kameru
-da ako nema preko 16gb ima mesto za memorijsku
-ako je dual sim jos bolje
Moze preko oglasa, ne mora da bude nov, ne preferiram neke kopije. Trenutno mi je paznju zaokupirao Xiaomi Redmi Note 3g (gledao sam review i video da je brzi od 4g verzije), ako imate neke predloge rado cu ih procitati :).
 
Mozete li da mi pojasnite po cemu je note 2 bolja kupovina? Pogledao sam malo i sve specifikacije su skoro indenticne. Xiaomi je bolji sto se tice baterije, kamere i procesora, dok galaxy ima noviji android, medjutim redmi dobija 4.4 za 6 dana. Xiaomi mi se svidja jer je dual sim i 180e kosta nov dok za te pare mogu da kupim note 2 star bar dve godine, a i touchwiz mi se ne svidja previse. Ja sam laik i ne razumem se previse, pa mi ako vam nije tesko, malo opsirnije objasnite.
 
Mozes uzeti u obzir i lg optimus g pro.Imao sam ga ranije i dobar je fon.Ima sve sto si naveo u zahtevu.

http://www.mobilnisvet.com/mobilni/3656/LG/Optimus-G-Pro-E988
verzija sa 16 i 32gb interne memorije.Full hd ekran od 5,5 incha,2gb radne memorije,slot za externu micro sd karticu i dobra kamera.
Ja sam sa njega presao na lg optimus g pro 2 jer sam trazio fon sa jos vecim ekranom.
 
Kao nov npr S3 i9305 sa 2 gb rama ili jako lose ocuvan S4.

Ne moze taj kinez nikako d abude bolji od Samsunga Note 2 ni u kom smislu.Kao da se porede babe i zabe.
 
Poslednja izmena:
Taj lg g pro je odlican, ali na oglasima je najjeftiniji 230e :(
Specifikacije su im skoro iste, sem sto xiaomi u nekim prednjaci. Gledao sam preglede i dosta je hvaljen telefon, nije to neki obican kinez, xiaomi je treci prozivodjac mobilnih telefona na svetu.
U finalu su :
-xiaomi redmi note
-samsung galaxy note 2
-lg g pro(ako odlucim da dodam jos novca)
Hvala svima na predlozima, odluku cu doneti kada stigne novac .
 
Još jedan glas za Redmi Note, koristio Redmi 1s pa sada prelazim na Note 4g, doduše još je na carini ali se nadam stiže za oko 7 dana.

Ako već gledaš Xiaomi možeš pogledati i Meizu m1 Note spomenut čak i ovde na sajtu http://www.benchmark.rs/vesti/meizu_m1_note_5.5_inca_64-bitni_cpu_i_1080p_displej_za_160_dolara-53890
Može se naći kod braće kineza online za 200 evra ali na to treba dodati carinu pa kakve si sreće.

Ne znam da li si video da je najavljen Xiaomi Note 2 za koji dan?
 
Ne gori mi uopste, cak jos uvek cekam da mi legne novac.
Video sam meizu, bolji je u specifikacijama i sigurno bih ga uzeo ali nesto mi se i ne kocka sa carinom, ja ovaj kupujem preko oglasa kod nas.
Sad sam pogledao na netu, jos ako bude 1080p ekran bice havarija.
 
Nikad ne bih uzeo tel koji je drndao neko drugi...

Za 185e imaš nov Samsung S3 Neo I9301I. Solidna kamera, odlična baterija, 1.4GHz quad, 1.5GB RAM-a, AMOLED 4.8" 720p displej, Android 4.4.2, 16GB interna memorija, slot za mem kartice...sve što je prosečnom korisniku potrebno za male pare.
 
Ponudi mi je drugar zamenu, redmi note za moto g 2014. Sta mislite da li se isplati? Svidjaju mi se stereo zvucnici, brzi update i mogucnost popravke, ali me plasi baterija i 1gb ram-a, da li je neko imao iskustva sa ovim telefonom, je l brzo, koliko mu drzi baterija?
 
Nazad
Vrh Dno