Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note (4G)

IoneSabac

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
16.12.2014
Poruke
14
Poena
54
Posle dugo(dal' da dodam jos neko "ooo" kako bih vam probudio emociju o vremenskoj distanci ;-) ) vremena i recenzije Nokia-e 5530 resih da uradim recenziju uredjaja iz naslova teme.

Recenzija koju bih podelio sa vama bi bila video recenzija...

Sta bi voleli da vidite i cujete u recenziji, sta je ono sto bi vama bilo zanimljivo, na sta posebno da obratim paznju ?
 
Kvaitet kućišta, ima li krckanja, i fluidnost i brzina pri prelasku iz aplikacije u aplikaciju. Po mogućstvu uporedo sa drugim telefonom, ako ti je dostupan.
 
Ja sam ozbiljno razmisljao o kupovini ovog modela, odličnan tajming za detaljan opis.

  • Gde kupiti? Najpovoljnija cena...
  • Servisna podrska?
  • Garancija?
  • Glavni konkurenti?
  • Uporedjivanje sa 5"-5.5" telefonima istog cenovnog ranga?
 
Sta god mozes je dobrodoslo. Korisnicke/licne recenzije su mi mnogo draze neko neka nazovi genericka...
 
Da li neko ima ovaj telefon ?
Gledao sam review na jutjubu,ima ih po prodavnicama....da li vredi uzimati ?
 
Ja sam ga kupio i stigao mi je pre par dana. Izrada mi se cini ok. Kamera je super. Displej je kvalitetnih boja. Vidjao sam i bolje na suncu, ali i ovaj je super. Carina je bila 50eu tel sam platio 150eu
 
Uf, bolje da ne pitah :)
 
Hoceli skoro taj review,bas sam zainteresovan za ovaj modela ali trebaju mi iskustva,utisci..Ajmo ljudi..
 
Meni juče stigao moj primerak (pa povrh svega, posred rodjendana :D ). U pitanju je single SIM verzija sa Qualcomm Snapdragon MSM8928 CPU i Adreno 305 GPU.

Baterija je bila ispod 50% pa nisam mogao mnogo da se igram ali ono što sam uspeo da vidim je sledeće:
1) mečku sam rodio dok sam skinuo poklopac baterije! Nigde nema zareza za nokat, toliko je čvrsto priljubljen poklopac za kućište, jedva ga nekako otvorih (bez upotrebe oštrih predmeta)
2) ekran je fantastičan! 5,5 inča sa osvetljenošću od 50% se vidi u sred bela dana, osetljiv je na najmanji dodir, tranzicije između ekrana idu besprekorno, nema nikakvog lag-a. Kapacititivne tipke (Home, Back, Menu) su blago osvetljene i vide se i po danu.
3) moj primerak je stigao sa 4.4.2 Kitkat OS i MIUI 5, ponudio mi je odmah update na MIUI 6 ali ga još nisam uradio.
4) Antutu mi prijavljuje rezultat od 20426
5) od 2GB RAM-a, meni je u svakom trenutku bilo dostupno 1,3-1,4GB. Od aplikacija, instalirano mi je samo Google Play (ima primeraka koji dolaze bez njega) i Facebook. Od jezika, tu je samo kineski i engleski mada meni više i ne treba.
6) kamera je stvarno fantastična!! Napravio sam par fotki, izgledaju ekstra. Doduše, slikano je pri veštačkom svetlu, još nisam probao kako izgledaju dnevne slike. Video je posebna priča.
7) sve što vas zanima, pitajte!
 
Poslednja izmena:
Kakav je prikaz boja zbog rezolucije?Kvalitet izrade i prijem signala(wifi i mobilna mreza)?
 
Kvalite izrade je, po mom mišljenju, odličan. Vrteo sam telefon, lomio ga i uvijao ali ni u jednom trenutku nisam čuo nikakav zvuk krckanja i slično. Poklopac baterije jeste sklon uvijanju, ali to samo kada se skine sa telefona. Utisak je da bih ga vrlo lako prelomio kada bih hteo. Kada se namesti na telefon, leži savršeno. Prijem signala: samo u jednom trenutku sam danas primetio da imam 4 crtice na signalu (MTS mreža je u pitanju) ali to je bilo u području gde je signal poznato slabiji (ima puno brda u okolini). Wi-Fi mi je prijavio gomilu konekcija, nakačio sam se na moju mrežu i telefon ni u jednom trenutku nije zaštucao kod otvaranja stranica na Netu. Google Chrome koji je došao instaliran kao i njegov stock browser učitavaju stranice prilično brzo. Zaista, nemam zamerki po ovom pitanju.
Kvalitet prikaza slike je, opet po meni, izuzetan. Zagledao sam slova na ekranu i nisam uspeo da vidim bilo kakvu pikselizaciju iako je 1280x720 rezolucija. Imam utisak kao da je FHD. Web stranice su pregledne, sve se vidi, svako slovo...
Što se tiče prikaza boja, video sam da u podešavanjima ima opcija za promenu Color temperature i Color saturation ali sam to ostavio na default podešavanjima (Standard i Briliant). Za Color temperature ima Warm, Standard i Cool opcija, za Color saturation ima Briliant i Standard.

Dodaću još samo da je telefon jutros skinut sa punjača nakon prvog punjenja od 10 sati, konstantno je na Wi-Fi od jutros i baterija pokazuje 92%!! Ovaj podatak ipak treba uzeti sa dozom rezerve jer sam imao samo nekih 10-ak kraćih poziva od jutros, malo surfa i čačkanja oko podešavanja.
 
Kvalite izrade je, po mom mišljenju, odličan. Vrteo sam telefon, lomio ga i uvijao ali ni u jednom trenutku nisam čuo nikakav zvuk krckanja i slično. Poklopac baterije jeste sklon uvijanju, ali to samo kada se skine sa telefona. Utisak je da bih ga vrlo lako prelomio kada bih hteo. Kada se namesti na telefon, leži savršeno. Prijem signala: samo u jednom trenutku sam danas primetio da imam 4 crtice na signalu (MTS mreža je u pitanju) ali to je bilo u području gde je signal poznato slabiji (ima puno brda u okolini). Wi-Fi mi je prijavio gomilu konekcija, nakačio sam se na moju mrežu i telefon ni u jednom trenutku nije zaštucao kod otvaranja stranica na Netu. Google Chrome koji je došao instaliran kao i njegov stock browser učitavaju stranice prilično brzo. Zaista, nemam zamerki po ovom pitanju.
Kvalitet prikaza slike je, opet po meni, izuzetan. Zagledao sam slova na ekranu i nisam uspeo da vidim bilo kakvu pikselizaciju iako je 1280x720 rezolucija. Imam utisak kao da je FHD. Web stranice su pregledne, sve se vidi, svako slovo...
Što se tiče prikaza boja, video sam da u podešavanjima ima opcija za promenu Color temperature i Color saturation ali sam to ostavio na default podešavanjima (Standard i Briliant). Za Color temperature ima Warm, Standard i Cool opcija, za Color saturation ima Briliant i Standard.

Dodaću još samo da je telefon jutros skinut sa punjača nakon prvog punjenja od 10 sati, konstantno je na Wi-Fi od jutros i baterija pokazuje 92%!! Ovaj podatak ipak treba uzeti sa dozom rezerve jer sam imao samo nekih 10-ak kraćih poziva od jutros, malo surfa i čačkanja oko podešavanja.
 
Da dodam i jednu zamerku koju sam uočio u dosadašnjem korišćenju. U pitanju su melodije zvona. Instalirano je 15-ak prilično lepih melodija međutim ako je telefon okrenut ekranom na gore, jako teško se čuje zvono, čak i kad je pojačan do maksimuma. Ako je ekran okrenut nadole, onda je sve OK. Videću da to rešim ubacivanjem "sabranih dela DJ Krmka", ima da se čuje zvono u Lajkovcu :D
 
Mozda ga i cujem ovde,hahah..Verovatno cu ga pazariti samo da udomim moj iPhone..Aj mi pusti na pm gde si ga kupio..
 
@obbyvan koja ti je verzija miui. Ja imam bag da ne mogu alarm da podesim na repeat. A i kaze mi da da imam poslednju verziju miuiu. Verovatno da moze preko fajla ali ae plasim da ne bude ciglovanje :)
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1422028005323.jpg
    uploadfromtaptalk1422028005323.jpg
    13.4 KB · Pregleda: 240
Poslednja izmena:
MIUI-KHIMIBH 21.0 mi pise u About phone. OS je 4.4.2

Alarm mi radi, Repeat radi. Stavise, ima onu iPhone foru - Slide to silence a gore iznad tog Slide tastera mi stoji Snooze for 10 minutes
 
Poslednja izmena:
da, meni upao neki custom rom, u principu sve je super, stavio sam neki drugi alarm. ali i dalje ne smem da ga update na ovaj noviji :( . a i mogu samo prerko fajla (valda) ovako mi daje da nema nikakvih update available

a i toliko sam sam navikao na ovaj miui rom da se plasim da mi se ovaj novi nesto ne bude po volji :)
 
Poslednja izmena:
@zorance: i ja sam gledao u zadnja dva dana gomilu klipova na YT na temu apdejta na MIUI 6 i sve to deluje lako ali niko nigde ne kaze "E sada cemo da apdejtujemo ovaj telefon, tu i tu verziju"! I meni je malo frka da ga ne brikujem, imam ga nesto vise od 24 sata! :) Malo cu da proucim uputstva, stranjske forume pa cu tek onda krenuti u operaciju. Ali, kazu da mnogo lepo radi sa novim MIUI, tecnije. Jbm li ga...
 
Gledam da oni to opusteno rade bez da se cimaju,skini ovde,ubaci ovde i zdravo..Zato mi je malo nelogicno..Ipak se skida sa oficijalnog sajta proveren rom..Verovatno bi se i ja sam cimao..
 
Ja sam radio update sa MIUI 5 na 6. Naravno u prvom pokušaju sam ubacio kineski rom tako da sam se uprpao da sam za**** telefon ali praćenjem uputstava sam skontao kako da odradim update na global rom (klik na treću opciju pa klik na drugu...)
U suštini je jako jednostavno, skine se fajl sa miui.com i prebaci na telefon. Potom u podešavanjima se ide na poslednju opciju, potom sistem updates i na kraju mala opcija select update package i selektujete rom koji ste prebacili na telefon i to je to.
Kad sam prešao na MIUI 6 kao da sam prešao sa magarca na konja, meni je stvarno velika razlika u pozitivnom smislu tako da toplo preporučujem.
 
Poslednja izmena:
Mene iskreno cudi tako mali skor u Antutu. Ja imam preko 30000 poena.
 

Prilozi

  • Screenshot_2015-01-24-02-42-13.png
    Screenshot_2015-01-24-02-42-13.png
    117.1 KB · Pregleda: 252
Znam da dual SIM verzija pravi preko 28000 na Antutu, ova koja je single SIM pravi manje. Skoro svi klipovi na YT koje sam gledao su prikazivali manje vrednosti. Proverio sam telefon preko IMEI validatora i IMEI check i javio mi je da je to taj model, bez greske. Ovaj rezultat sam dobio prakticno odmah po prvom ukljucivanju telefona, dok jos nista nije bilo instalirano na njega. Baterija je bila ispod 50%, ne znam ima li to veze.
 
Sumnjam da baterija ima veze, vidis da sam ja radio test sa 20-tak posto baterije. Mada, u pravu si, moj model je dual-sim sa octa core procesorom. Sada, posto se ne razumem puno u te mobilne procesore i platforme, ne mogu da kazem koji je model, ali u startu mi je bilo cudno da tako malo poena imas. :)
 
Da, to je "kvaka 22"! Octa core modeli prave bez problema 30+ hiljada na Antutu, ovaj moj je quad core i oni idu oko 21-22.000. Drugo, taj tvoj model radi na 1,7 GHz a moj na 1,6. E sad, jedni kazu da je taj Mediatek chipset koji ti imas bolji, drugi opet tvrde da je Snapdragon koji imam ja. U principu, oba modela su dobra, razlike su za prosecnog korisnika beznacajne. Ja sam hteo model koji ima veliki ekran i dvoumio sam se izmedju nekih Lenovo modela i ovog.
 
Nazad
Vrh Dno