Šta je novo?

Windows Phone uputstva, šta, gde i kako?!

rotkod

Slavan
Učlanjen(a)
16.12.2003
Poruke
3,251
Poena
410
Koliko god da je lako, ponekad to i nije tako, neko zna sve, neko ne zna i treba pomoć... Ako su saglasni admini, ovde bi trebalo stavljati uputstva i odgovore na iste. Može i video podrška...

Osnova!



Početak korišćenja!



Kako personalizovati start ekran?!



Kako odgovoriti na poziv texst (sms) porukom!?

 
Ako je već otvorena tema onda je koristite za uputstva a ne za prepucavanja.
 
Ovde možete skinuti Lumia software recovery tool http://download-fds.webapps.microsoft.com/supportFiles/phones/files/recovery/LumiaSoftwareRecoveryToolInstaller.exe, u slučaju da morate uraditi čistu instalaciju OS-a na telefon, obavezno uradite backup pre ovog procesa. Uz pomoć naloga svi podaci će vam biti vraćeni na telefon, samo da napomenem... Potrebno je uključiti opciju backup sms, web, aplikacija, podešavanja telefona... Po tom uraditi istu, sve, uključujući ringtones, će biti vraćeno na telefon...
Slike backup-ujte uz pomoć aplikacije onedrive.
 
Poslednja izmena:
Evo malo uputstvo za flashovanje, odnosno "dizanje sistema"... ;) Nakon što ste skinuli Lumia software recovery tool, uradili backup na telefonu, i instalirali na svoj PC, potrebno je pokrenuti program i zatim povezati telefon preko USB kabla, sačekajte da vam se prikaže vaš telefon na ekranu računara.

Kako slika prikazuje, on će vam ponuditi zadnji software za vaš telefon i vaše je da to potvrdite. Program zatim skida software sa interneta i po završetku toga vam isti instalira na telefon.

1_1.jpg

Ovako izgleda početak instalacije na telefon!

1_2.jpg

Ne odvajajte telefon dok vam program to ne kaže...

1_3.jpg

Zatim slede podešavanja, jezik, nalog i sl.

1_4.jpg

Po unošenju naloga, ponudiće vam se vraćanje starih podataka, odnosno backup...

1_5.jpg

U toku vraćanja podataka, microsoft će vas tražiti potvrdu identiteta, odnosno korisnika...
 
Nastavak...

1_6.jpg

Traži će vas da verifikujete kroz jedan od načina svoj identitet. Jedan od načina je mail za oporavak vašeg MS naloga... Vidi se na slici, tako što vas traži upisivanje ispravnog mail-a na koji će poslati kod. To je mail za oporavak, na taj vam šalje kod.
U mom slučaju gmail.

1_7.jpg1_9.jpg

Zatim se sve vraća na staro, raspored ikona, podešavanja... sve... i to je to...

1_11.jpg

1_14.jpg
 
Jel se vraca bas sve? Neko je pre govorio da se ne vraca "app data" iz subway surfers na primer a volim tu igricu da odigram petnaestak min dnevno i glupo bi bilo kad bih morao sve iz pocetka. :)
 
Zavisi, recimo whatsapp vraća sve, nije potrebno logovanje, opet, neke aplikacije vrati instalaciju, ali ne i podatke, recimo viber... Ili... Igrice koje su xbox i registrovan si.. Vrati..
Loguj se na facebook "subvaj" , mislim da ti tako ostaje nivo... Proveri...
 
Promena jezika na uređaju!

Same postavke telefona se vrše na samom početku prvog paljenja uređaja, gde je potrebno pratiti upustva i telefon će sve to odraditi kako treba.

Naknadna izmena postavki jezika telefona



Zavisno od prethodnih postavki samog uređaja... Švedski, engleski, danski, azerbedžanski... Telefon će možda morati download-ovati vaš jezik!

Evo par slika sa jednog sajta gde je to lepo objašnjeno, ako vam nije dovoljan video!

Idite u podešavanja (Settings) i tu odaberite jezik+ region (language+region)!
Klik na sliku za povećanje...

1.wpdl1.png 2.wpdl2.png 3.wpdl3.png

4.wpdl4.png 5.wpdl5.png

I zadnja faza, koju moram u drugom postu... Restart samog uređaja...
 
Poslednja izmena:
Kako kad odem na review neke aplikacije da mi budu komentari na engleskom, tj da ne čitam od darka,marka,pere,žike komentare tipa: vrh,ok,dobro, naj... .Bude i stranih ali primarno mi izbacuje srpske.Jel to zavisi od regiona mada jezik na tel mu je namešten na eng?
 
Haha... Šta fali Darku, Marku... Zezam se! Možeš videti komentare na engleskom, ali pod uslovom da region podesiš na USA ili GB... Odnosno region koji ti želiš... Opet, neke stvari se pojavljuju i na osnovu tvoje lokacije, kao i na osnovu tipa aplikacije... Recimo da za app večernje novosti verovatno neće biti eng. komentara...
P.S. Najbolji naši komentari su "*ranje", koji jednom rečju objasne aplikaciju... :D
 
Znaci do regiona je, nemam nista protiv darka i marka :) ali da ostave neku recenicu.
Btw mnogo korisna tema.
 
Hvala! Slobodno svi unosite upustva i obavezno naglasite naslovom o čemu će se pisati.. ;)
 
Loš odziv, neposlušnost, samo pokretanje ekrana.

Koliko god to glupo zvuči, ali kombinacija loše folije, koja je odlično postavljena na ekran, kao i masni ostaci po ekranu, govorim o slojevima, koji se ne mogu obrisati sa krpom iz prvog poteza, u kombinaciji sa visokim odzivom ekrana... Mogu dovesti do lošeg odziva... "ludiranja ekrana"...

Nakon pažljivo i detaljno obrisanog ekrana, preblem je nestao...

Ovo sam lično video na modelima L620, L720 i L920.

Na netu postoje razni snimci sl. slučajeva, ali moram vam objasniti neke od njih, kako su i sami korisnici objasnili, zamenjen je ekran sa neoriginalnim...
 
Svaka čast za temu. Predlažem da bude lepljiva.
 
Hvala, stavljajte i vi upustva, slobodno... Ili dajte predlog, pa ću ja... :)
 
Za koji dan ću staviti, dva rešenja treperenja ekrana, vezano za ambient light senzor...
Lumia 920 i ostali...
 
Kako preći sa androida na windows phone?!

 
kako uraditi rezervnu kopiju (backup) telefona?!

Jednostavno, sve što treba da uradite, pre nego što počnete je da se povežete na wifi, može i 3G.
Kada ste se povezali, idite u podešavanja (settings), pa nađite rezervna kopija (backup).
Zatim odaberite (vidi sliku) u podešavanjima šta želite da imate, tekstualne poruke, aplikacije... Kao što sam ranije pominjao, telefon će vratiti i raspored ikona na ekranu...
Za fotografije i sl. koristite usb i prebacite ih na kompjuter, ili preko aplikacije onedrive prebacite sve na isti.
Ono što možda ne znate je, da ako ste imali različite wp telefone i na njima radili backup, te rezervne kopije možete isto imati sačuvano, nezavino od sadašnjeg "bekapa".
Još nešto, ako ste imali svoje ringtonove i oni će biti sačuvani, zajedno sa omiljenim stanama web pretraživača, ostvarenim pozivima... da ne nabrajam.


wp_ss_20150115_0002.jpg
 
Poslednja izmena:
I napomena ako radite backup slika na onedrive odaberite best quality, prvo nece kompresovati slike i drugo nece vam jesti mobile data, koristice samo WiFi.
 
Ja bih dodao jednu stvar, pre svakog hard reseta, flešovanja ili bilo čega što kasnije podrazumeva restore odraditi ručno backup za svaki slučaj najpre zbog činjenice da ćete vratiti sve podatke od tog momenta neposredno pre prčkanja po sistemu i zbog činjenice da automatski backup fajl ume da bude corrupted iz nekog razloga a rezerve nema i ode mas' u propas' :) što se meni jednom desilo
 
Radio sam hard restart par puta, nakon updatea i sve na SD mi je ostalo, tj sve slike i muzika, cisto ko nije upucen. Ali uvek treba imati bekap...
 
@nuk---- isto se i meni desilo, nije mogao fon da povuce backup.
 
Da ne bi ljudi mislili da tafunkcija ne radi, vi ste imali tada pfd i mislim da je zbrka bila vezana za to... Backup sada radi za pfd, kao i zvaničnu verziju...!
 
Vrlo verovatno da je zbog toga, menibse to samo jednom desilo al' svakako je sigurnije napraviti još jedan backup file
 
Nazad
Vrh Dno