Šta je novo?

Windows Phone uputstva, šta, gde i kako?!

Stavio sam post pogresno na drugom topiku>

Telefon (L625) mi je nesto zabagovao i ne moze da se ukljuci.
Ne znam kako se to dogodilo, mislim da ima veza sa tim da mi se baterija gotovo ispraznila a onda je klinka mozda drzala neko dugme, sta li vec

U svakom slucaju, pojavljuje mi se Nokia logo, pa se ekran zacrni, pa Nokia logo, i tako u beskonacnost.
Jednom mi se pojavio pocetni ekran na par sekundi a onda sve ispocetka.

Celu noc sam punio telefon, a onda probao hard reset (volume down, power, dok se ne pojavi znak uzvika, pa volume up, down, power, volume down).
Celu noc mi je vrteo one tockice.

Sta da radim, kako da hard resetujem telefon?


Instalirao sam Lumia Software recovery tool, ali uopste ne prepoznaje telefon kada povezem sa kompjuterom i i dalje vrti nokia logo. Ima li neko ideju?
 
Ostavi na punjenju i ne diraj, točkići neka završe... Samo ga pusti...
Zabršiće on, jednom sam na 720 čekao dva dana... krastavac...
 
Хвала на помоћи.


На крају је завршио.
Мислим да је проблем сд картица.
Док сам се ебаво и све покушавао, извадио сам картицу, и за 10 минута је завршио хард ресет.
После сам убацио поново картицу, али је телефон није препознао.
Мислио сам да треба рестарт, али тад опет није хтео да се упали телефон.
Опет сам извадио картицу и укључио се.

Изгледа да га је картица некако зезнула. Наћи ћу читач картица да видим да на компјутеру да ли скроз цркла или ...
 
Mozda da formatiras karticu, moguce da ima neki skriveni file... Nego, sto se tice 'seljacke fore', jel se treba baterija skroz isprazniti ili ne mora? Nesto mi malo baguje L520, cesto izbaci iz ie, pa reko mozda ta fora pomogne..
 
Baterija se skroz prazni samo u slučajevima da se ne može izvaditi, lumia 920, 925 i drugi.
U tvom slučaju, lumia 520, samo izvadi bateriju i posle po proceduri...
 
Možda je to pitanje već bilo, pa ne zamerite, da li postoji neki video player koji čita titlove za Winows 8.1 mobile?
 
4G mt:s podešavanja

4G mt:s podešavanja

Ovako, dosta sam se namučio, pa da to podelim sa Vama.
Naime...


U okviru samog MS (nokia) uređaja, već postoje podešavanja u "pristupna tačka", samo što su stara i rade samo za 2 i 3G.

Evo što je potrebno da uradite ne bi li to osposobili...

Tražite od mts-a 4G karicu, unesite je u telefon.

U podešavanjima, pristupnoj tački stisnite plus (+) i kreirajte sami konekciju!

Ime: mts
Ime pristupne tačke (APN): gprswap
Korisničko ime: mts
Lozinka: 064

Snimite ovo i odaberite tu konekciju... To je sva mudrost...

MMS? Pa ko to još koristi...? ;)

Ovo je sve što je potrebno upisati, nikakve oznake servera, PAP, "žmlj" i sl.

Brzina na Slaviji BG

wp_ss_20150605_0009.png


Izgled konekcije...

wp_ss_20150605_0003.png


I na kraju da napomenem, potrebno je u podešavanjima >> mobilna mreža + SIM, odabrati 4G u padajućem panelčiću...


















:D
 
Poslednja izmena:
za telenor zamenis karticu ubacis u fon i jedno 30 min , dobijes 2g 3g 4g , i toje sve bez podesavanja ( L735 )
 
Prekjuče zamenio karticu na L735, prvih 10 minuta je bio nešto zbunjen, čas ima mrežu pa nema.
Restartovao ga još jednom i sve je leglo kako treba.
Po Bgd lokacijama kuda se ja krećem "Telenor L" vidim u nekih 80% slučajeva, bolje od očekivanog.
 
danas preuzeo telefon l620 iz servisa promobi pod garancijom , fon kao nov sve ok, kazu zamenjena osnovna ploca sa novi IMEI ,

dalije to neki veoma vazan deo, dalimi neku nalepnicu

WP_20150608_019.jpg
 
4G mt:s podešavanja

Ovako, dosta sam se namučio, pa da to podelim sa Vama.
Naime...


U okviru samog MS (nokia) uređaja, već postoje podešavanja u "pristupna tačka", samo što su stara i rade samo za 2 i 3G.

Evo što je potrebno da uradite ne bi li to osposobili...

Tražite od mts-a 4G karicu, unesite je u telefon.

U podešavanjima, pristupnoj tački stisnite plus (+) i kreirajte sami konekciju!

Ime: mts
Ime pristupne tačke (APN): gprswap
Korisničko ime: mts
Lozinka: 064

Snimite ovo i odaberite tu konekciju... To je sva mudrost...

MMS? Pa ko to još koristi...? ;)

Ovo je sve što je potrebno upisati, nikakve oznake servera, PAP, "žmlj" i sl.

Brzina na Slaviji BG

wp_ss_20150605_0009.png


Izgled konekcije...

wp_ss_20150605_0003.png


I na kraju da napomenem, potrebno je u podešavanjima >> mobilna mreža + SIM, odabrati 4G u padajućem panelčiću...


















:D

dakle posle ovog podesavanja nece raditi mms ?
 
Evo da malo probudim temu...

Naišao sam na dva problema, pa me interesuje dali su kod vas prisutni...

Messenger ne mogu da se logujem...
wp_ss_20150903_0001.jpg
Skype, sam od sebe sve brojeve sa istog naloga ubacio u sebe i duplirao mi imena sa brojevima, ali sad piše skype, pa isto broj Outlook.
Evo kako sad izgleda u njemu... all, skype, online.
Kako je kod vas?
wp_ss_20150903_0003.jpgwp_ss_20150903_0002.jpgwp_ss_20150903_0004.jpg
 
Poslednja izmena:
Messenger radi.
Sto se skajpa tice, sve regularno radi, sto se kontakata tice. Mada je kod mene poslednji update bio 15. jula. Mozda je tebi uleteo neki skorije, pa je poceo da brljavi. Kod mene, recimo, kada se kuckam sa nekim, na win taster se vratim na home, pa kada opet udjem u skajp, otvori mi chat sa osobom sa kojom sam se dopisivao, ja back, nista, posle minuta opet back, nista. Opet posle minuta back, on me lagano baci na home, pa ja ponovo da ulazim u skajp. Dakle, iz chat-a nikako nisam uspevao da se vratim na people - recent - favorites prozor. Bas se kocio. Sad je kao ~ok.
 
Hmmm... Ajde sad ovako da ne ispadne da lupetam...

Pre je na skype bilo all (svi) , tu je ispisivao sve iz imenika, postojeće kontakte i skype kontakte!
Onda je posle toga bilo skype i tu su bili svi skype kontakti, ali ne i ljudi koje nemam na skype, tu sam mogao štiklirati ljude koji će mi biti u "omiljenom".
Danas je to izmenjeno i ne može se obrisati ni jedan takav kontakt... Gledajući u Outlook-u (PC) "osobe" sve je kao i pre...
Zajednički Outlook i skype kontakt... Mislim na vezu...
I zadnja opcija je bila po online statusu, odnosno na vezi, dostupni...
Idem u temi u kojoj sam započeo pisati dalje o ovome...

Dali sve ovo skupa ima neku vezu sa potpunom integracijom u sistem W10 telefona ili je prosto brljotina MS-a, ne znam! Znam da je sad potrebno da još neko sa android sistemom, ios... Vidi ima li nešto slično i kod njih...
Bilo kako bilo, ovo nije prisutno i desktop varijanti...
 
Nazad
Vrh Dno