Šta je novo?

LG G Flex 2

Pa kao sto sam ja pisao svo ovo vreme. S810 nije toliki problem,lg je..
 
Poslednja izmena:
Jos jedan review koji sahranjuje ovaj telefon, posebno njegove performanse i sofver:

LG G Flex 2 Review

-Performance is unbelievably terrible

I could potentially overlook some of the missing Lollipop features and broken system tools (that’s a lie, I probably couldn’t), but the level of jank and lag in this phone is something you just can’t avoid. I don’t know if LG had to throttle the hell out of the Snapdragon 810 to keep it from melting all of this plastic and so it just can’t keep up, or if Lollipop’s memory leak is to blame, but what I do know is that this phone is the worst performing phone I have used in probably four years. It stutters while swiping between screens. It also needs to be rebooted multiple times per day to function properly. It gets so bad some times that it can’t even load websites properly in Chrome without completely freezing up. I can’t even tell you the number of times that I got so frustrated that I went from hammering on back, home, and app switcher buttons to try to kill current tasks, to being moments away from throwing the phone against a wall. It simply cannot be understated how terrible this phone is to try to complete anything on.

-The Verdict

If it wasn’t already obvious, then I guess I’ll say it again – I won’t be recommending that anyone go out and buy the LG G Flex 2. There is certainly potential here, but until LG proves that it can optimize software or not ruin some of the best features of Android by enforcing its own skin, then you would be better served looking elsewhere. This was a decent second attempt at trying to convince the world that it needs a curve in its life, but it failed miserably in the area that matters most – software.
 
Poslednja izmena:
Totalno sam nezainteresovan za ovaj telefon ali mi je bilo zanimljivo to lečenje ogrebotina na backu, pa sam gledao neke klipove po YouTube-u. Pa ono nema veze s vezom, i tu su ga ocrnili, neki cak kazu da nisu skoro videli telefon koji se toliko grebe pozadi :-D lik bukvalno malo samo stisne ključem, znaci minimalan pritisak, sa telefona bukvalno plastika ona sitna opada :-D
Ja sa nadam da G4 nece nekim glupostima da zeznu jer su pocevsi od G3 dosta nekih glupih propusta zaredjali.
 
Izašao test na Benchu: link

Prednosti

- Nesvakidašnji zakrivljeni dizajn
- P-OLED nudi tačne boje u Neutral režimu
- Unapređena oštrina prikaza u odnosu na prethodnika
- Leđa koja sama leče sitnije ogrebotine
- Dobra kamera

Mane

- Nešto lošija autonomija
- Nedosledne performanse i seckanje u radu
- Slabija svetlina ekrana
 
isto kao što su na G3 rešili.....znači malo sutra................
 
Pozdrav ljudi :D
Jel ima neko ovaj telefon, razmisljam da ga uzmem na jesen, ng me malo muci ovaj snapdragon 810 i njegovo pregrejavanje u pm :D :D
 
Evo da se prikljucim temi kao ponosni vlasnik... Kupio sam telefon pre par dana i mogu da kazem sve pozitivno vezano za njega. Malo sam bio skeptican kao i svi po pitanju pregrevanja, (moj tel. je H955 evropska verzija i to 16gb/2gb ram) telefon je dosao sa fabrickim 5.0.1 sistemom, odmah sam pustio update i dobio dva manja od po 75mb za 5.0.1 i zatim jedan veci od 435mb nakon kojeg je telefon azuriran na 5.1.1, telefon prosto leti, nisam primetio da se pregreva a pre G Flexa sam imao LG G Pro 2 i Sony Xperia Z Ultra (oba su sa snapdragon 800) i po mojoj proceni nije nista topliji od ova dva telefona cak mi se cini da se G Pro 2 vise zagrevao. Moram da napomenem da telefon ne koristim za igrice i da dosta surfujem na telefonu, tako da ne znam kako se ponasa prilikom igranja igrica. Baterija po meni traje prosecno, al se zato ekstra brzo napuni. Jedina zamerka ide na samu memoriju jer sam operativni sistem zauzima 8GB ( ne znam zasto toliko puno) pa od 16gb ne ostane puno, sa svim aplikacijama koje koristim ostalo mi je samo 4gb slobodno, svakako imam karticu od 64gb ali volim da je memorija telefona rasterecena pa je moja preporuka da se juri 32gb/3gb ram verzija koju ja na zalost nisam nasao... Ako nekog interesuje antutu daje 50700 za 64bit test i 54000 za 32bit. Sve u svemu odlican uredjaj preporucujem ga jer smatram da za trenutni novac nema nista bolje.
 
Da li moze baterija da izgura jedan dan onako prosecnobzahtevnog koriscenja. Video sam ga po jako povoljnoj ceni pa razmisljam da ga uzmem. Isto 16gb/2gb rama kao tvoj. I koje su tvoje najvece zamerke? Pozz
 
Da li moze jos neko iz prve ruke da potvrdi da su sredjene performanse i pregrevanje sa 5.1.1 ?
 
imam g2 32gb koji sam planirao prodati i uz doplatu za oko 100e uzeti flex2 16gb... pa vredi li sa g2 preci na flex2? kako se inace pokazao flex2 :)
 
Dobijas sve bolje osim baterije i xda podrske. Sad ne znam koji su tvoji prioriteti i zahtevi?
 
pa generalno sve.. volim da fotkam, ekran ali i baterija itd, flex2 mi deluje zanimljivo zbog svog izgleda, i dobice android M, jedino me kopka to za bateriju jer bitna mi je... bar dan ako moze da izdrzi bez punjenja
 
Meni izdrzava uglavnom 2 dana uz oko 5h sot. Ali ga ne cimam po ceo dan posto dok radim nemam vremena. Ali oceluj da nece biti na nivou g2. 20-30% slabija. Kamera je po meni vrh i sigurno napredak u odnosu na g2. Ekran je isto tako prijatan za gledanje i jako ostar. Oled pa nekad zna da zamori oci pogotovo dok se ne naviknes. Ali nije kao samsung sto se toga tice. Osetices napredak sa ovim modelom ali ne ocekuj nista wooow u odnosu na G2
 
imam n5 n5x kapiram da kada se pojavi ce na crno na kp da kosta bar 400e,vredi li sa n5 na flex2?
 
Imam jedno pitanje. Sto ovaj telefon nije na ceni? Video sam 275 evra nov
 
jel moze 1080p na 60fps da snima?

Stock ne može, možda će izaći neki mod koji će to omogućiti, ali za sada ne postoji.
Imam jedno pitanje. Sto ovaj telefon nije na ceni? Video sam 275 evra nov
Zato što je popljuvan u recenzijama zbog S810 čipa, niko ga nije kupovao, napravili su velike zalihe, pa sada daju velike popuste u inostranstvu da bi očistili lager. U nekim zemljama košta 220-230€
 
G4 je jako dobar uredjaj i bolji je od flex2 ali kosta 120€ vise. Neko nece da da ili nema pa ae odluci za flex. A g3 nista nije bolji od njega cak je malo i skuplji. Po meni flex je bar zanimljivijeg dizajna ako nista drugo. A cene jesu pale zbog zaliha i moraju da smanje kolicine posto se ocekuje Flexe na prolece. Ja sam moj kupio za 210€ i prezadovoljan sam. A sto se sd810 tice. Meni ne prelazi 40C prilikom uobicajneg koriscenja posto igruce ne igram. Mislim da se ne greje nista vise od drugih konkurenata
 
Poslednja izmena:
Meni ne. Nimalo nisam primetio za ovih mesec dana. Nisam igrao igrice pa za to ne mogu da kazem. Mislim da je znatno losije radio na 5.0, sa 5.1.1 je dosta toga poboljsano
 
I dalje nisi detaljno pisao kakva je baterija :) ili jesi ali sam zaboravio..
Nisi ni kameru opisao,kako radi kakve slike baca ?

Imas 2gb/16gb model ?
 
Baterija je solidna i izdrzi meni prosecno 2 dana uz oko 5h SOT. Sto je super rezultat. Kamera po meni odlicna. Po danu bolja cak i od L1520 sto je meni iznenadjenje i S5. A u low light je losija od L1520 ali daje svetlije slike sa manje detalja, a bolji od s5.
Da 16gb/2gb verziju. Ona od 3gb je jako retka i preskupa
 
Poslednja izmena:
Malo je bolesno da kosta manje od g3. :)
 
I meni je to cudno. Ali bolje po kupce :) Inace ja bi uvek uzeo flex pre nego g3 za iste pare. A i g3 i flex su sasvim solidni uredjaji koji vrede oko 300€
 
ne znam sta da radim...poludeo sam :)))
na n5 sam trenutno a samo flex2 mi se uklapa i u budzet i u poentu...
 
Nazad
Vrh Dno