Šta je novo?

Fotografije - 2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@ Marti Misterija - Jel to bas mora da se ispravi ? Probao sam i ne dopada mi se kada ispravim perspektivu...

Poenta korekcije perspektive u ovakvoj fotografiji je da dobijemo perspektivu koja ce barem u tom smislu biti problizna nacinu kako ljudsko oko vidi. Ljudi su previse razmazeni nekorigovanim sirokougaonim fotografijama jer im to deluje wow, a u sustini je to debela greska. Tilt shift fotografija i postoji zbog arhitekture, peglanja perspektiva itd...
 
Ok sad razumem. Ja ili skroz ispravim perspektivu, ili ostavim ovako :p Sad imam jos jednu temu za razmisljanje :)

Ovde sam dodao nebo, pokusao sam sve da to ne radim ali na zalost nisam uspeo nista da uradim a da to bude dobro pa sam morao :p Ne u potpunosti, vise sam dodao uglavnom samo zvezde u kombinaciji sa vec postojecim nebom :p

Hram Svetog Save... by Nenad Ristic, on Flickr
 
Poslednja izmena:
Nerealno je da u urbanom okruzenju se vide zvezde, gde je zagadjenje najvece. Bolje da si ostavio ovako bez zvezda.
Napokon si popravio, nece hram da padne. :)
 
Nemoj da dodajes nebo, nemoj da dodajes bilo sta. Imas mnogo losih primera turbo fotografije ovde. Izgleda ko crtani film i to los. Brisi ovo oma'! :) :crash:
 
Bolje bi izgledala fotka da je nebo onakvo kakvo je i bilo, ovako podseca na one turisticke promo fotografije kada npr iznad Taj Mahal-a dodaju sljasteci Mlecni put :)

Sad ponovo gledam, fotka ima efekat kao da sam na lsd-u, izmesana neka azijska religija sa pravoslavljem :) HNF naravno, cisto subjektivno zapazanje.
Mada deluje tripozno i sa te strane mi se svidja :D

@ T.Henry

Црно бела или у колору?

U koloru, mada su obe odlicne :)
 
Poslednja izmena:
Pa dobro znam da je nerealno al ne izgleda lose :) Nije imalo bas nista, nebo koje nije licelo ninasta kada se malo posvetli i izvuku senke sa nekim sumom koji ni blurovanjem nisam mogao da prikrijem :p kad se pravim pametan da fotkam u ponoc hehe :D a bas sam hteo da vam podarim jednu sa normalnom perspektivom, koju nisam ispravljao :) ne moz covek nikako da vam ugodi :p

Necu bre da brisem :) morao sam i ovo da isporobam :p
 
Lepo sam naveo da sam kriv, sta sad, barem sam to uradio sa stilom hehe :D
 
Па неба нема кад си фоткао у 11 увече зар не? Хватај golden/blue hour.
Хвала HSV.
 
Pa nema, al radim ja nesto u zivotu inace pa ne moze to bas uvek kad bi trebalo, nego kada imam malo vremena, a to obicno nije izmedju 18h i 22h :p Sreca pa ne spavam punu tak da uvek nadjem vremna za koju fotku i koju partiju dotice :p
 
Festival flera :d
Si ti imao neki filter navijen na staklo?
 
Zar ne znas odgovor? :D

Tako sam ja to doziveo :D

NHF Zajebani ;)
 
Vi ste kao neki zaebanti :p:D
Sad vam nevalje flare heh, ne moze vam se ugoditi :p

@Marti Misterija
Ma jok nego neki reflektor iznad glave sa leve strane, na ovoj nisam hteo flare al tako je ispalo, a ona na kojoj ga bas ima u izobilju tu sam hteo :)
 
Poslednja izmena:
Bentley the Bully

 
Dobra Micko :) dobra mi i ona posle te na flickru...

Evo nesto i od mene



 
Micko, odlicna, ladno karakter na izvol'te :)
 
dobre fotke :) vise mi se svidja druga od prve, jer je prva gore preuska. crkvu na drugoj fotki mozda ne bih centrirao tako, stavio bih je u stranu, i mozda malo vise prisao :)
 
Inace ovaj kadar iskosa sam odabrao prvenstveno zbog meseca jer sam hteo i njega da uhvatim. Ova jedna krosnja drveta smeta to znam :D
 
mogao si mozda da uhvatis mesec izmedju ovde dve kupole :)
 
Dobra ideja! Mada mislim da je to bilo nemoguće ali u svakom slučaju hvala na predlozima :)
 
Sve u svemu ovo je bolje od ostalih koje si do sada postavljao, sto znaci napredujes, a to je dobro :)
A ova se meni najvise dopada ;)

05280017_LR by Kristijan Sebenji, on Flickr
 
Poslednja izmena:
Meni se ta recimo najmanje dopala zato sam je izostavio. Hvala sto si je podelio :D
Tu sam zadnju obradjivao i nije mi se svidelo kako je ispala...
 
Kad vec katedrala nije u kadru kako bi trebalo da bude, onda je meni u celini ovaj kadar bolji od predhodna dva. Sve u svemu jos to nije dovoljno dobro po mom ukusu, ali vidi se da si se potrudio oko fotografija tako da to treba pohvaliti :)
 
Осврт на прошлу јесен;)



 
Fin osvrt :)
Drugoj fali malo svetla, cini se kao da je podeksponirana... Mada su meni odlicne obe:)
 
Не фали светла ја сам је замрачио мало више чини ми се. Тотално изгледа другачије на мом тв-у који није сјајан хаха. Ал' нема везе није лоше испало.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno