Šta je novo?

Fotografije - 2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni su sve dobre sem druge i to sam zbog neba koje je prazno...
 
Slazem se za svetlo, ali vec dodge/burn ide malo u digital art :)

Dodge & burn nikako ne moze da bude digital art jer se to radilo sa hemijom nekada. Digital art je udaranje tekstura, pozadina, tekstova, action hero fontova, napucavanje kontrasta filtera, besnilo 300 i sl. Ima toga u temi ovde koliko hoces... Dodge & burn je mocna alatka u rukama pravog majstora.
 
nekako kao da si preleteo preko lica, razlicite su nijanse oko ociju, usana, nosa. pogotovo ispod oka je svetlije :)
 
Evo malo sam se poigrao sa dodge and burn
Nikolina(obrada) by Hunder, on Flickr
Sta mislite kako je ispalo?

Nije dobro ispalo, probaj ovako, ali po meni samo digni malo senke iz LR. i osvetlice se lice, inace je dobra fotka ;) ali sa ovim dodge and burn si je umusavio :D
Da se vratim na poentu, u PS otvori novi layer, stisni shift+F5, sto ti dodje Fill, stavi na 50% gray, i klikni ok, slika ce ti biti siva, zatim dok si na tom layeru, odmah levo od opacity a iznad samih lejera imas padajuci meni za blending, gde standardno stoji normal pa umesto Normal stavi "soft light" ili "overlay"... slika ce ti se vratiti na normalno.

Zatim uzmes obicnu cetkicu (Brush tool), njen opacity smanjis na tipa 10% ili manje, i videces, ako prelazis sa belom, on ce ti malo posvetljivati fotku, ako prelazis sa crnom, malo ce da je zatamni, vrlo je slicno Dodge and burn, ali neznije i suptilnije :D
 
Hvala na savetu. Nisam ranije radio nista ozbiljnije sto se tice obrade pa se ne snalazim bas najbolje. Al vidim da je moguce izvuci jos malo extra bonusa :)
 
@hunder ne znam zasto, ali meni 4. nije bas po ukusu, a na 2. mi je nebo (koje cini 2/3 fotke) nezanimljivo. 1. i 3. su super, ali 1. mi je ono bas bas win :)
Mozda mozes i da je prodas kao wallpaper :D
Za ovu sada fotku Nikoine sto si okacio, po meni si je levo trebao kadrirati, ovako ti ona gleda desno, i tu ti se odmah zavrsava fotka. Daj joj malo prostora da "dise"...
 
Ovu zadnju sam hteo tako kao sto kaze zajebani :) sala. Hteo sam grad da ostane iza a ona u raskoraku ka napred. Znam da po pravilu ide kontra postavka ali mi se ovako ucinjelo zanimljivije. Mozda gresim. krastavac
 
^
Po meni da je malo bila okrenuta prema kameri bilo bi skroz ok... Ma dobro je sve, bitno je krativno razmisljanje, nakada to bude manje nekada vise uspesno a vremenom se sve profilise, najgore je kada covek ogranici sebe u kreativnosti previse opterecen time da li je nesto dobro ili nije...

Untitled by Nenad Ristic, on Flickr
 
Poslednja izmena:
@Deus, druga je vrhunska!
Sto se tice teme, svidja mi se kako napreduje, moze se nauciti puno. cheers
 
@DeuS.Mikelle
Odlicne fotografije, osim mozda prve, na kojoj se naziru tragovi obrade, na levoj strani. Kao da si dodatno blurovao.
 
@DeuS.Mikelle
Odlicne fotografije, osim mozda prve, na kojoj se naziru tragovi obrade, na levoj strani. Kao da si dodatno blurovao.

Vidim na sta mislis, moras da uzmes u obzir da su to fotke od 36MPx eksportovane preo Lr da zauzimaju 2Mb, pa sa paintom smanjene na 20%, kontam da se malo izgubi na kvalitetu. Koristio sam 85mm na f2, nema potrebe za dodatnim blurovanjem :)
 
@DeuS.Mikelle
Sta reci sem bravo :)

@Atm0
Tako i treba, glavna prednost dostupnost modela :) Inace fotke meni odlicne, samo mi se na prvoj ne svidja ova boja zelene, na drugoj su boje po mom ukusu...
 
@DeuS.Mikelle
Sta reci sem bravo :)

@Atm0
Tako i treba, glavna prednost dostupnost modela :) Inace fotke meni odlicne, samo mi se na prvoj ne svidja ova boja zelene, na drugoj su boje po mom ukusu...
Flare mi je malo izmenio zelenu u pravu si - al sta znam, meni bila ok... Hvala :)
 
Ma skroz je i vise nego ok, nego on stvar ukusa po pitanju boja :p Obrada je super :)
 
Poslednja izmena:
Nekako mi kvari utisak to sto si jako puno zida ostavio sa leve strane
 
@Proday
Nije moglo drugacije, ima neko svetlo iza njenih ledja koje se ne uklapa u kadar...
 
@zajebani dobra je samo sto kaze Proday previse ima tu necega sto odvlaci paznju. Cropni malo levu stranu. Svejedno je u nekom 5x4 formatu
 
Eh sad :) Po mom mišljenju imaš ti i boljih fotki. Momenat jeste interesantan i lepo zabeležen, ali vizualno mi nije ništa specijalno, plus curi :) Ona treća sa bratanicom ti je ekstra, mnogo mi je fotka nekako prijatna za gledanje, otvorio sam je barem deset puta da ponovo pogledam :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno