Šta je novo?

Fotografije - 2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovde mozete da bacite pogled na par fotki sa foto-berze sa par zanimljivih staklića. Atmosfera bila vrlo kul, prvih dva sata guzva, cene uglavnom blago-katostrofalne, izbor ne nesto preterano zanimljiv.
 
@micko - meni bas gotivan ovaj Jupiter 9 :)

Jedan low light testic sa 50mm 1.8 II @ 1.8.

Smoker by grubicv, on Flickr
 
Gotivan je Jupiter 9 skroz, jeste mekan na f2 ali smek je fenomenalan.

Mada iskren da budem vise me je odusevio Jupiter 21 (200/4), skroz je ostar na tih f4, bokeh dugo nisam video lepsi.
 
16084047744_80c425f872_h.jpg
 
Poslednja izmena:
Meni se svidja, ali cini mi se da curi na desno (vise bih voleo da je auto malo nagnut, nego da zgrade izgledaju kao da ce da se sruse svakog trena), a i deluje mi da su u post-process blur-ovani neki delovi koji bas bodu oci zbog toga...
 
Мени се допада такође, мало чудан кроп као да последња трећина није иста улица:). Обрада ми се свиђа.
 
Meni se svidja, kao iz nekog spota [emoji2]

Mozda bi mogo samo info, koja oprema i podesavanja...pozz

tnx :) Canon 5D mk1 + 50mm 1.8, slikano sa iso 100, 1/160sec , f4.5

Meni se svidja, ali cini mi se da curi na desno (vise bih voleo da je auto malo nagnut, nego da zgrade izgledaju kao da ce da se sruse svakog trena), a i deluje mi da su u post-process blur-ovani neki delovi koji bas bodu oci zbog toga...

takav je ceo Vracar :p

Мени се допада такође, мало чудан кроп као да последња трећина није иста улица:). Обрада ми се свиђа.

nisam znao kako da crop drugacije,pa sam dodao crne trake i nekako mi izgledalo ql u tom momentu :d tnx :wave:
 
Meni se svidja, ali cini mi se da curi na desno (vise bih voleo da je auto malo nagnut, nego da zgrade izgledaju kao da ce da se sruse svakog trena), a i deluje mi da su u post-process blur-ovani neki delovi koji bas bodu oci zbog toga...

7VfB43K.jpg
jiXe5sd.jpg


a ovako ? :p
 
Poslednja izmena:
Delete[emoji1]
 
Ne valja nista, kola isecena na pola, fotka ne curi nego tone na levo ko Titanik....
 
Fokus na prazne sake ? Bolje da je fokusirano lice, a sake da budu blurovane. Efektnija bi bila fotka. Ovako, njet.
 
Па није лоша оно као зомби неки :). Свако би очекивао да лице буде у фокусу али овако је занимљивије испало. Мало више зелено али ок.
 
Pa da su sake umocene u krv recimo, fotka bi bila ok. Ovako, fokus na sake - zbog cega ?
 
Pa namerno je van fokusa lice da se ne vidi koje a da se nasluti ludilo. A prazne su sake jer krecu ka drugom licu da ga scepa,udavi ili sta vec. Zato se i zove histerija ;).
 
Tako sam ja nekako skapirao i odlična mi je fotka. Ustvari skapirao sam da je toliko lud da već tripuje da davi nekog, a nikog nema :)
 
Jaka fotka skroz, i fokus na pravom mestu ako mene pitas!
 
Hvala ;) i ja da ubodem jednu da valja. Jel ima za Lr vec gotovi color efekt ili kako se vec zove koje bi naravno jos malo doterao po svom ukusu?
 
Nemoj koristiti gotove presete, igraj se sa podesavanjima.
 
Revuenon 135/2.8


Jupiter 21M 200/4
 
Sjajan ti je model, kako se namešta :)

Moj haski kad vidi objektiv, trči sa izbačenim jezikom ka njemu.
Još jedan razlog zbog čega treba da uzmem tele objektiv.
 
Ovde bi legao siri kadar. Inace, lepo uhvacen momenat. :)
 
Jako lepo. Moglo je malo sire. Ali i ovako je dobro ispalo.
 
Eh sta ti je full frame :) U pravi cas fotkano sto bi se reklo, fine boje. :)
 
Ja bas mislim kod fotke od Gizma da bi legao siri kadar od 70mm, ili bar mozda malo u desno da je nisanio, ali stvarno prijatne boje i momenat. :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno