Šta je novo?

Fotografije - 2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja i dalje ne znam da li ti mene kapiraš zašto sam uopšte kačio one prve fotke... Niti mi je poenta bila oštrina, niti sam hteo da kažem da je x bolje od y, samo sam kačio fotke da bih istakao koliki je šum na kropu pri ovim ISO vrednostima u RAW... Snimio sam u PNG da bi što više ilustrovao šum koji vidim kada otvorim direktno RAW na kompu, ne znam da li ja pričam ovde kineski. Ne znam odakle ti ideja da sam uopšte hteo da poredim JPEG(ili PNG) i RAW i šta je bolje.

edit:

I ko je uopšte pričao o gledanju dok je umanjena fotka, nisam to ni pomenuo nigde, rekoh da otvorite u novom tabu obe fotke na Flickr i da uporedite. Zapravo nisam ni hteo ništa da ljudi porede, ti si me naveo da kačim ovu drugu fotku u JPEG iz aparata, jer ni ne znam šta si mislio da hoću da istaknem. Iskomplikova čoveče :) Jel neko uopšte razume šta sam hteo, nisam valjda toliko konfuzan :D
 
Poslednja izmena:
Ja sam odgovarao na driver-ov post:
Nisam te bas razumeo sta hoces da kazes :) JPG je uvek losiji od rawa, exportovao, konvertovao, pipao ili ne pipao nista, jpeg je SAMO za situacije kada pucas fotku i moras odmah da je isporucis/odstampas, za sve ostalo je RAW bolji znacajno...
Evo npr nasao sam 1 fotku nedavno gde sam poredio sum. Peglanjem suma naravno gubis detalje, ali sum koliko toliko nestaje. Direktno pucanje u RAW pa u JPEG bez cackanja i JPEG na crop-u na 6400 izgleda ovako (100% crop):
iso6400.png


Obican snapshot(bez cropovanja, smanjena rez):
boxer-diff.png


Mozete valjda provaliti sta je JPEG (sa default NR) a sta RAW. Ja uvek pucam JPEG + RAW, jer ako mi neko hoce fotku odmah dam posaljem mu JPEG, a kasnije za sebe cackam RAW.
Ako neko ne planira da cacka RAW(da podesava exp, shadows, etc), njemu je bolje odmah pucati u JPEG.
 
Poslednja izmena:
Ali to je zdrav razum, svako zna zašto je pucanje u RAW bolje :) Zašto si pomislio da sam bez neke namere pretvarao neobrađeni RAW u JPEG (ili PNG konkretno), zašto bi bilo ko sa dva grama mozga to radio :D O tome sam ti i pričao, tvoj post mi je delovao u fazonu "vidi ovog lika šta radi, bolje da puca u JPEG ako neće već da obrađuje" a nije u tome bila poenta.
 
Poslednja izmena:
Utripovao sam se da si napisao da je raw pa u jpeg bez cackanja ima manje suma od jpeg iz aparata... :d
 
Ma jeeeeeste :) To ne bi imalo nikakve logike ni u nekom paralelnom univerzumu :D
 
Usko, lose kadriranje, sto odsece coveka!??!
 
nisam ni obracao paznju na njega,pravo da ti kazem))
 
Odlicno. Samo zasto ovaj insta krop ?
 
Taj kvadrat krop nikad nije valjao niti ce.
To mi je kao da gledam uspravni video klip sa odnosom stranica 9:16 :d
 
Taj kvadrat krop nikad nije valjao niti ce.
To mi je kao da gledam uspravni video klip sa odnosom stranica 9:16 :d

Da, u pravu si!
I meni su uvek isli na zivce, pogotovo taj glupi Instagram, njega ne koristi ni pola milijarde ljudi, ne znam za koliko su ga prodali oko milijardu dolara, budale :D
To je kad ljudi nemaju ukusa i jos se hvale time!
 
Contax 645
Phase One P21
Carl Zeiss Planar 80mm f/2

3e7a5ad0a72cf1711a4d78b97946fe4b
 
Poslednja izmena:
Ma gde :d Bas bih voleo da vidim klijenta u ovoj zemlji koji zahteva srednji format, i koji ce to da plati :d A da ne pricamo koliko je D8xx daleko upotrebljiviji sa vrlo slicnim IQom..

Atm0 verovatno prelazi na A7s :)
 
Poslednja izmena:
Ima onih koji dobro zarade od poznatih, a sto je najgore losi su. Znam za jednog "svadbara" koji se ne znam kako probio do poznatih, a fotka sa FF + objektiv od 40 eura, a pri tom kompozicija - ljudima rastu drveca iz glava i slicno.
 
Pa to je potpuno normalno, 95% profesionalaca ovde pojma nema sta radi :)
 
Ne znam koliki je procenat, ali znam od kako se amaterski bavim da sam poceo primecivati da ima solidan broj onih koji to rade traljavo, a sa druge strane vidim solidan broj cak i mladjih fotografa koji izazivaju wow efekat.
 
@ n1tro - Canona sam prodao da uzmem a7s, a ovaj srednji format je bio last minute kupovina potpuno neplanirana :)

@ driver - pa ti si Driveru rekao nesto lepo za Nikon :D
 
Bolje da ne postavlja, moze da bude dosta depresivno po vlasnike 35mm sokocala! :d
 
Pa malo su to matora leđa da bi padali u nesvest :)
 
Bane je u pravu, nisu to ove nove IQ serije, ali opet je nebo i zemlja u odnosu na 5D mk3. Okacicu posle jedan krop i originalni fajl pa se igrajte :)
 
Evo jedna fotka drugara, malo ispeglani curves-i i faca da se dobije taj Telenor reklama izgled :) 100% krop

Screen Shot 2015-02-01 at 15.36.03.png

Screen Shot 2015-02-01 at 15.36.25.png
 
Kao sto najbolji krop senzor nece biti ni blizu najlosijeg ff, tako ni najbolji ff nece biti ni blizu najlosijeg mf.
Size does matters, u fotografiji i spavacoj sobi. :d
 
Ma nikakav ozbiljniji retouch nije radjen, samo osnovno i pukao portraiture i izbacio ovde...tek cu da ga cistim :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno