Šta je novo?

Fotografije - 2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pih taman sam mislio da prelomim i odem u Prag. Budimpesta it is. Prag cu onda neki drugi put.

@zajebani Gde ste to u spaniji?
 
Očigledno je vredelo, ne znam sa fotografskog stanovišta ali sa sa "ljudskog" svakako
 
Kupanje u planinskom jezeru na 1700mnv vredi malo lometanja. :D
 
^ vrh.. ja bih ovde ziveo bukvalno :) I to bez icega, kao ''divljak''.
Ipak ne sam, uz jednu divljakusu :d
 
Poslednja izmena:
Ovde kad padne sneg teško može da se priđe, ja sam jednom pokušao ali koliko god da sam tvrdoglav i lud nisam bio ni blizu. :D
 
Pa kada je jaka zima ne moze da se pridje ni na brda do 500 mnv :) Pre 3 godine sam se na tezi nacin uverio u to :d

Tih ''letnjih'' par meseci bih uzivao na toj planini.. posle toga u kolibu uz mesecne zalihe hrane itd :)
 
IT i maštanje o divljini i/ili selu. [emoji1]
Tako česta pojava...
 
Može, može, išao sam ja sa 450mnv na 1400mnv po snegu na -30 :)

Ima kod jezera planinarski dom, radi preko leta, ali je problem zimi što nema drva za ogrev a ni načina da ih dopremiš. :)

@Ilion
Ja ne maštam, svaki slobodan dan provodim u divljini. :)
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li ti sve bolje slikaš ili ti je supruga sve zgodnija ali nešto jeste :) Bez ikakve uvrede i zlih namera pozdrav za gospođu mislim da nam je svima svojom prirodnošću ulepšala ove stranice, džabe bi bila ta tvoja skupa oprema bez njenog sada otkrivenog talenta za poziranje.
 
Može, može, išao sam ja sa 450mnv na 1400mnv po snegu na -30 :)

Isao sam i ja ali uglavnom po Srb.. kao klinac nekoliko puta po CG. Ali pre 3 i po godine sam doziveo preko 1m snega na 450-550 mnv uz -15 pa ti vidi :) Inace uz neki obican sneg do 2k mnv nije nikakav problem (dalje se nisam peo jer nisam imao gde).

@Ilion
Ja ne maštam, svaki slobodan dan provodim u divljini. :)

Upravo tako, cudi me da neki misle da IT i takav nacin zivota nisu ''spojivi'' :) Tebi svaka cast, sjajne predele obilazis vec godinama..
 
Poslednja izmena:
Nisam ja napisao to kao nešto negativno i da je nespojivo.
Napisao sam to u smislu da većina onih koji su zakovani za stolicu veći deo radnog dana često maštaju o promeni života.

Maštati o nečemu lepom i ostvarivom svakako ne mora biti samo pusta želja i nešto negativno. Ja takvu maštu doživljavam kao početak nečega novog i lepog, kada su život i životni planovi u pitanju.

Kapiram da se prethodna poruka mogla razumeti ovako ili onako pa čisto da pojasnim.
 
Poslednja izmena:
^ Ma naravno, razumeli smo se :)
Nego obicno ljudi misle da se po ovakvim forumima skupljaju samo geek-ovi sa bojler-stomacima i kondicijom prosecnog podgojenog politicara i da ih ne interesuje nista osim IT :)
 
@ATI' extra ali bas extra. Srecom sam rodjen i odrastao nedaleko od ove ljepote. Mada sam ja malo nize. Kosenica ili Djurdjevica Tara je raj ko voli prirodu i bezanje od grada. Nazalost veci deo ljudi nije nikad bio i posetio ove predele. A mnogo je blize nego sto vam se cini.@zajebani takodje zadnja vrh.
 
@MareBGD
Hvala druze na komplimentu, i supruga se zahvaljuje :))) Nemam mnogo vremena za fotkanje ali sam prilicno posvecen, trenutno sam u Spaniji pa imam malo vise vremna za fotkanje, a oprema je tu takva kakva jeste pre svega zato sto mogu da je priustim a volim dobar hardver, olakasava rada ali ipak fotke pravi fotograf, tako kazu ;) mada kada sam pocinjao bila je prica tipa "sta ti misli da ce oprema da ti pravi fotke" i ako ja nikada nisam tako razmisljao, a sada kada su fotke dobre isti ti koji su tada nagadali sta ja mislim kazi da si fotke dobre zbog opreme heheheh svakakvih ****** ima al mene oprosti na izrazu iskreno zabole za to :p

@hunder
Hvala druze ;)

@ DeuS.Mikelle
Ne ne, veoma su diskreto obradjene :p Hvala na komplimentu posto mi je cilj da se obrada ne vidi a da fotke budu dobre, a to je tako uglavnom zbog tovojih sugestija :) Imam ovde neku zver od laptopa Dell M4800, sa perfektnim ekranom :)
 
@ DeuS.Mikelle
Ne ne, veoma su diskreto obradjene :p Hvala na komplimentu posto mi je cilj da se obrada ne vidi a da fotke budu dobre, a to je tako uglavnom zbog tovojih sugestija :) Imam ovde neku zver od laptopa Dell M4800, sa perfektnim ekranom :)

Vrlo sam zadovoljan! Bravo ti ga :)
Taman sam hteo da ti prebacujem, kako je sada mnogo bolje jer ih neobradjujes, ali si me sada jos vise iznenadio ;)
Pozdrav, uzivajte!
 
Poslednja izmena:
Kod zajebanog sve krenulo uzlaznom putanjom :)
Zena sve lepsa, fotke sve bolje, oprema sve besnija ... :d
Bravo bravo !
 
Поводом шестог Sound & Visions фестивала, поново је организован обилазак површинског копа РБМа за госте и заинтересоване грађане. Ретка прилика за фоткање копа није пропуштена. Од самог старта односно фоткања замислио сам их у ЦБ, мада су неке испале ок и у боји. И даљ вежбам са овим ЦПЛ филтром, неке фотке сам неповратно упропастио.

1

Rudnik Bakra Majdanpek
by Marko Popovic, on Flickr

2

Rudnik Bakra Majdanpek
by Marko Popovic, on Flickr

3

Rudnik Bakra Majdanpek
by Marko Popovic, on Flickr

4

Rudnik Bakra Majdanpek
by Marko Popovic, on Flickr

5

Rudnik Bakra Majdanpek
by Marko Popovic, on Flickr

6

Rudnik Bakra Majdanpek
by Marko Popovic, on Flickr

7

Rudnik Bakra Majdanpek
by Marko Popovic, on Flickr

8

Rudnik Bakra Majdanpek
by Marko Popovic, on Flickr

9

Rudnik Bakra Majdanpek
by Marko Popovic, on Flickr

10

Rudnik Bakra Majdanpek
by Marko Popovic, on Flickr
 
Dobre, nekim fotkama iz serije bi bas legla obrada u stilu ''smena 8'' sa DZ, znas o cemu pricam :)
 
@Gizmo
Odlicno, kompozicija kadra, boje, svetlo sve :))) Mozda fali malo postora iznad spomenika ali to je sve stvar ukusa i verovatno bi siri kadar imao drugaciju ne ovako dobru kompoziciju...

@lordvejder
Sve u svemu cela serija je dobra, meni se dopad...
 
@zajebani meni su odlicne fotke, samo za prvu bih mozda probao samo malo jos desno kadar da uhvatim jer mi ovako deluje bas tesno, i mozda malo jos dole. Za drugu da li si probao crno belu? Za trecu nemam apsolutno nikakve zamerke ni predloge, svaka cast.

@lordvejder druze citam ti taj nick lovrajder godinama unazad :d
Elem, dobra serija, ali meni na landscape nikako ne lezi crno belo(jer svaku CB landscape fotku koju vidim, prvo sto mi padne na pamet je kako ovo ustvari izgleda u koloru), mada je to vise stvar licnog ukusa nego neke kritike. Meni je favorit 11., ali me nekako u ovoj obradi malo asocira i na sneg(a pogotovo 12. i 14.).

@Gizmo je li generalno do mene ili tvoja fotka (i one pre iz Spanije, a mozda i Avala) deluje da ima malo vise narandzaste nego sto bi trebalo? Kadar je dobar, samo ta obrada mozda drugacije nekako.
 
Naravno da može drugačije obrada, svako će po svom ukusu odraditi fotku, neko će manje istaći narandžastu, neko više, neko će od neba napraviti HDR jarko plavetnilo i odvrnuti zelenu da šljašti (ako ima zelene), neko će ići sa manje zasićenim nijansama. Ja ne volim HDR-olike fotke, ali volim takve "jače" narandžaste tonove, ti verovatno voliš blaže, ne sviđa nam se svima isto i to je ok :)
 
Poslednja izmena:
@n1tr0
Hvala druze :) Bice druga B&W, imam u planu...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno