Šta je novo?

Fotografije - 2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ma sta lose, dobro je nista joj ne fali, ja cak i volim malo jaci kontrast i tamnije tonove nego baci pogled kad kad na histogram :p
 
Zajebani, kad cemo da radimo svadbice ? :)
 
Хвала. Тамрон ме је одушевио перформансама.
 
Ове јесење боје ме увек изненаде.

 
Хвала. Небо је било тотално плаво незанимљиво.
 
Наставак, има још пар на налогу да не смарам.



 
Thierry reci mi šta si koristio za prvu sliku?
 
@Thierry Henry
Ako imas fotke koje bi da podelis sa drugima to nije smaranje :)
 
hehehh znam da je ND..ali me zanima koji,kolika expo,podešavanja generalno
 
hehehh znam da je ND..ali me zanima koji,kolika expo,podešavanja generalno
Sem toga sto ti je Mladen napisao - long exposure photography - imas dobre tutoriale na yt i sve ti je objasnjeno pocev od najbitnijeg - dobar tripod da ne ostanes bez opreme :)
 
Thierry reci mi šta si koristio za prvu sliku?
Одговорио n1tr0. Имаш подешавања на flickr. Треба ти статив, добар ND филтер и апликација на фону да израчуна експозицију да се не цимаш отприлике;).
 
Одговорио n1tr0. Имаш подешавања на flickr. Треба ти статив, добар ND филтер и апликација на фону да израчуна експозицију да се не цимаш отприлике;).
Koju aplikaciju koristis na telefonu?
 
Exposure calculator(quicosoft) на андроиду.
 
Одговорио n1tr0. Имаш подешавања на flickr. Треба ти статив, добар ND филтер и апликација на фону да израчуна експозицију да се не цимаш отприлике;).

To sam video...zanima me koji si ND filter koristio,pošto ja sa 8-icom ne mogu ništa da uradim preko dana a da je ekspozicija duža od 8 sec. i f20-22...Ne stižem uveče da bocnem koju na vodi pa zato pitam vezano za filter,ne znam koja zatamnjenost mi je potrebna za dan.
 
Pa ako pogledas videces da je u sumici fotkao. Tu cesto bude slabije svetlo zbog gustih krosnji koje ga blokiraju, a onda pogledas i vidis da je stavio ISO na 100. Mislim verovatno jeste neki "jaci" ili kombinacija vise njih.
 
Ja sa kombinacijom ISO100, ND 8,6,4 zajedno ne mogu ni da prismrdim :D

Juče sam jedino ispod Brankovog mosta uspeo da uhvatim nešto ali je sve osim dela ispod mosta preeksponirano...a bilo je okoo 6-7 uveče.Probaću večeras od 20h pa na dalje da vidim kako će biti.
 
Ova zadnja je extra, tj trenutak koji si uhvatio a ovako sto se tice subjekata malo mi je cudno pola lica na suncu a pola u hladu, btw ovakvu sam ja slicnu majcu imao kao klinac to mi bila omiljena nisam je skidao jos i sad je cuvam negde :D
 
Evo nešto što je vrebalo ispod stola juče na roštilju :D Šteta što nisam imao pravi macro objektiv, kolega hunder da je došao da mi pozajmi svoju stotku L, lepše bi to mnogo ispalo :) Inače, među prvim macro fotkama koje sam napravio sa 6D, moraću se posavetujem sa pomenutim kolegom kako i šta, ipak ima više iskustva :)


Creature by Dragoljub Radovanović, on Flickr
 
Gizmo brate, taj 24-70mm f4 ima uvećanje od 0.7x... aj malo pogledaj koliko drugi objektivi koji u nazivu imaju "Macro" imaju uvećanje, pa pričaj da to nije pravi makro objektiv... i ujedno pogledaj koliko je daleko bilo koji drugi "običan" objektiv.
 
Daj bre neku fotku sa tog rostilja :) Ja sve cekam kad ono neka karakondzula :p

@krele90
Mali je nesto bas na tom jakom suncu bio raspolozen za fotkanje, tako da nije bilo izbor. Meni se dopadaju ove tri kao celina i pored toga sto ima mesta na podlakticam i celu gde je sunce malo vise zahvatilo, ali sve u svemu meni su fotke dobre... Sad je u toj fazi nindza kornjace, predhonih par meseci bi je spajdermen :D
 
Poslednja izmena:
Sta je ovo Bogte...Osmi putnik
Ja ne stizem nista da fotkam.U nekom sam poslu privatno a bubica na svakom cosku.
@Gizmo tu sam ako mogu kako da pomognem sa svojim skromnim znanjem :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno