Šta je novo?

Fotografije - 2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@mr_gee_fox Dobra fotka, steta sto curi.
 
@mr_gee_fox: rotiraj ccw (suprotno od kazaljke) - curi na desno, inace super fotka.

@micko: meni extra :) Jel to 2 softboxa sa strane i odozdo jos jedan softbox samo na smanjenoj snazi ili mozda zilberica (mada ne verujem da bi toliko svetla odbila)? Takodje kako radite BW obradu - koji je proces? Dal odmah prebacis na BW u lightroom ili?
 
Jeste, ume malo da nervira ako se zagledas u detalje... Nakrivo je
 
@mr_gee_fox: rotiraj ccw (suprotno od kazaljke) - curi na desno, inace super fotka.

@micko: meni extra :) Jel to 2 softboxa sa strane i odozdo jos jedan softbox samo na smanjenoj snazi ili mozda zilberica (mada ne verujem da bi toliko svetla odbila)? Takodje kako radite BW obradu - koji je proces? Dal odmah prebacis na BW u lightroom ili?

Ako misliš na mene i na Sin R1...slikano sa EOS M,ISO 200,18mm,f/3,5,1/30 sec. A ostalo je odrađeno u Lr-u sa Presetom:Vignete2 i malo igre sa efektima oko senki,boja itd...onako početnički :)
 
@micko: meni extra :) Jel to 2 softboxa sa strane i odozdo jos jedan softbox samo na smanjenoj snazi ili mozda zilberica (mada ne verujem da bi toliko svetla odbila)? Takodje kako radite BW obradu - koji je proces? Dal odmah prebacis na BW u lightroom ili?

Bravo :d Bas to, sto si rekao, i jesmo probali prvo za zilbom al ipak je softbox zavrsio posao. Ja licno bw radim u lr-u.
 
Cuvaj se hunder da ne bi morao da se kupuje crni i zuti sok :)
Sto se mene laika tice, fotka je zaista odlicna. Lepa su ta L stakla.
 
Добра Hunder. Пази на воз само.
 
Prosek 40km/h, ne mora ni da pazi osim ako nema bubice u usima sa odvrnutom muzikom..
 
Prva je snep najobicniji, odma' delete.
Druga, curi na desno, podeksponirana, losa kompozicija - previse "trave" :d koja je dosadna a malo neba i ovog drveca, sto su interesantniji elementi. Nauci malo o kompoziciji, par osnovnih pravila su vrlo jednostavna i fotke ce ti odmah biti 10x "bolje"...
 
Hvala, u svakom slučaju treba da učim dosta uopste, ovo su prve fotke napravljene....
Pa sam zato bas i okačio slike da bih dobio bilo kakav komentar.... :)
Saveti su dobro došli za mene početnika :)
 
Evo i ja da okacim par slika sa sajma :D

03280042_LR by krele90, on Flickr

Jaguar F-Type Coupe by krele90, on Flickr

03280074_LR by krele90, on Flickr

Najveci problem sa kojim sam se susreo u obradi je refleksija koja se javlja na sasijama automobila, previse glare efekta da li se to moze nekako popraviti obradom?
Ja sam nesto trazio po netu ali samo sam nasao da se za to koristi polararizacioni filter.
 
Najveci problem sa kojim sam se susreo u obradi je refleksija koja se javlja na sasijama automobila, previse glare efekta da li se to moze nekako popraviti obradom?
Ja sam nesto trazio po netu ali samo sam nasao da se za to koristi polararizacioni filter.

Sam si sebi odgovorio :).
 
Evo jos jednog razloga za 16-35 :) Obozavam tu sirinu :p
 
Nekako mi kod Milice deluje prenaglasen vrat bas zbog svetla, sto mi se nikako ne svidja kod zenskih osoba, ostalo sve na mestu. :)
Sto se tice druge - jes' digital art, ali meni nekako bas deluje da trci u mestu, jer poza mi ne deluje ni priblizno kao poza osobe koja trci, a pogotovo ne osobe koja sprinta :d
 
^Da, vidi se da je u mestu stajao.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno