Šta je novo?

Fotografije - 2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nekom bi remetile sigurno, kod Hondi nema tih problema, 'ladne su ko spricer :) Mada, uskoro stavljam turbo pa ce tu ici intercooler i onda cu verovatno morati da premestam tablicu :d
 
Bitno je da moje postove obrišete a što prethodna dva nemaju veze sa fotografijom, nije bitno!
 
Pa obrisao je drugi moderator i meni postove, pa ne kukam :)...
 
@s16: micko nesto me HDMI zezao sa monitorom pa mi dizao senke, sada su fotke jos bolje i svidja mi se jos vise obrada, ali mi sada upada u oci ovo rumenilo. Ne znam ko je sminkao ali mislim da joj/mu se malo omaklo rumenilo, sad mi bas jako upada u oci.

@zajebani: Nisam bas kompetentan za ove fotke pa cu ti izneti par stvari samo:
- plavi sat - na 4. si taman bio pred kraj blue hour, ostale su kasnije, trudi se da malo ranije fotkas jer crno nebo ti poprilicno kvari prve 3 fotke
- 1. mi je malo cudan kadar
- 2. takodje (steta sto most nije malo dalje da ne odseces zgradu tako i uhvatis stepeniste, ali sta je tu je... :d
- 3. ne znam zasto ali deluje mi da curi na desno (da ti je aparat bio nagnut na levo) - jel imas na tripodu da pogledas dal je idealno u horizontali - stavljanje tripoda na ravnu povrsinu ne znaci nuzno da je sama povrsina u idealnoj horizontali.
- 4. ja bi samo u desno isao kadar, tako da mi ovaj deo mosta nestane iz kadra, a ulica da bude posred "druge linije" kod pravila trecina
opet uzmi sve sa rezervom - nemam nesto iskustva sa ovom vrstom fotografije :)
 
@n1tr0
Skapirao sma sve sto si mi napisao, hvala :) Neki detalji su bili tehnicki neizvodljivi zbog samog mosta, pa sam se potrudio da izvucem sto vise mogu na toj lokaciji. Krenuo u setnju sa dragom oko 5h, prosetali do usca, malo fotkao na putu do tamo i nazad a opremu uvek nosim sa sobom, e sada malo je zahladnelo predvec pa je moralo da se pozuri zbog lepse polovine :p Sve u svemu meni je fotkanje i trening uzivancija i opustanje od inace stresne svakodnevnice, fotaknje narocito pa obrada, hehe osecam se kao neki pecaros (slican je efekat opustanja:p) samo sto kuci donesem nesto sto ostaje za sva vremena :)

Malo sam potencirao pri fotaknju da sve bude bas na 16mm i da prilikom obrade ne secem gotovo nista od orginalnog kadra, isto tako trudio sam se da ispostujem pravilo trecine, samo nemam ideju kako to da uradim i na sta da se orejntisem sem na nebo kod ovakvih fotki, jer ovde nema objekta u fokusu, vec mi je kadar kao kadar bio zanimljiv...
Meni je na svakoj od ovih fotografija sve zanimljivo, ulica, trava, fasade zgrada, da li trebam ipak da se odlucim za nesto od toga ili da strpam sve u kadar onako kao ja to dozivljavam jer najecesce sve navedeno gledam kao na jednu celinu...
 
Кренуо и Зајебани. Лепа фотка залазак;).
 
@s16
@Thierry Henry

Trudim se maksimalno :) Provodim dnevno sve slobodno vreme uz LR i fotke koje sam napravio, malo citam i analiziram to sto sam uslikao, a najvaznije fotkam kad god mogu... Sto rece neko vezbam do savrsenstva heheh :p
 
Pohvale na trudu i brzom napredku Zajebani,samo napred!!
 
Hvala Vlado, znas da sam uporan ;)

A sad sam resio bas da vas smorim heheh :D:D:D

Beograd u setnji od skupstine do usca...

Ima ih bas dosta :p ja sam uzivao dok sam ih fotkao i obradjivao :) Mislim da su sve radjene sa 16-35mm f4 L IS USM, koji sam kupio par dana ranije... Inace moj omiljeni objektiv :)

1.
H83A3061 by mesanac76, on Flickr

2.
H83A3060 by mesanac76, on Flickr

3.
H83A3063 by mesanac76, on Flickr
 




Za prvu imam alternativu... :)

 
Poslednja izmena:


Prvo igranje sa Tamronom na 2.8 i nemam pojma valja li nesto ova fotografija.

D7100, Tamron 17-50 VC i Phottix close-up lens
 
Не ваља... главни мотив на фотки ти је у бокеу као и позадина... мора читав маслачак да буде у фокусу да би се издвојио од позадине... ваљало би једино да си га баш кроповао па да нагласиш само одређени део маслачка, али то би било досадно...
16645939834_d35d2d0003_c.jpg
... али много боље.
 
Poslednja izmena:
@ATI
Al i mas dobrih fotki na flickr-u, a ovaj maslack mi nekako nije u rangu ostalih, nekako je anemican :p
 
Ova druga ti je brutalna.
 
@ hunder
Sto kaze nas kolega miki ova druga je bas dobra, mozda si je malo preostrio... Mada su meni skoro sve tvoje fotke dobre jos od ranije :)

@maxa151
Dobre, narocito prva...

@Mil0sbeo
Fino fino, jesi radio neku obradu ili je ovako iz aparata ?


Bas je dobro sto ste se malo probudili iz zimskog sna :) Svi kao vole da fotkaju, a niko nista da podeli sa kolegama na forumu :p
 
Poslednja izmena:
@mikiPSY,@zajebani hvala.Druga je bas tezak crop posto mi nije dala da pridjem blize :).Nemam bas mnogo slobodnog vremena.Ovo sam usput opalio dok sam bio sa detetom.Planiram malo ozbiljnije da legnem na materiju.
 
Hunder, koliko je "teško" napraviti ovakvu fotku muhe (ili generalno druge makro fotke)? :) Mislim na to koliko pokušaja napraviš, tačnije koliko eksperimentisanja sa pozicioniranjem i podešavanjima da ubodeš kako treba? Ovaj makro blic verujem da dosta spašava stvar kad svetlo nije baš najbolje. U kojim situacijama ga najčešće koristiš? Vidim da je ova muha poveći krop, što ne popuni kadar malo više? :)

Iskreno, meni se mnogo više dopadaju neke tvoje druge makro fotke, kod muve je pozadina nekako bezlična, fali joj nešto šarenije iza, i mislim da je fotka malo preusko kropovana. Vidim i da kod drugih fotki često kropuješ malo više, zar ne može da se ubode kadar da ostane u originalnoj rezoluciji?

edit:

Eh kad zaboravim da osvežim stranu pre nego što napišem post, ne vidim da je bilo poruka u međuvremenu :)
 
Poslednja izmena:
@Don Workinson
Dobri kadrovi, dobra obrada primerena kadrovima, meni se sve u svem dopadaju obe...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno