Šta je novo?

Fotografije - 2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@ Gizmo
Naravno, daleko od toga da je to nesto strasno, nego samo implicira na ono sto sam izveo kao zakljucak. Samo polako, tiha voda breg roni :) Verujem da imas bas dosta teoretskog znanja za razliku od mene, tako da mozes sve to lepo da primenis u praksi tokom vremena. Ne sumnjam ni najamnje da ce vremenom sve to da dodje na svoje mesto bas onako kako treba ;) Nosi taj aparat svuda sa sobom gde god da kerenes ako ne smeta u planiranim aktivnostima, ja tako radim :p
 
Meni je ova treca bas dobra :p
 
Ma, neeeeee! Nemoguce da je to 20k iso :) Bolje nego kod mene iso 200 :p
 
Vredi ovaj 5Dmk3 svake pare... Morao sam svoje odusevljenje iso performansama da podelim sa zajednicom :)

Odličan high ISO :)

Bez ljutnje sad, jel ima gospođa neki drugi profil za slikanje sem ovog? Ovo je primer nečega što sam primetio kod devojaka na fejsbuku - utripuju se dobro izgledaju samo iz jednog profila i sa jednim izrazom lica, pa to masovno forsiraju na svakoj slici. Na kraju imaju par stotina slika gde su im bukvalno copy/paste poze i izrazi lica. Imaš sreće što voli da se slika, eksperimetišite malo i sa poziranjem i sa tvojim fotkama.
 
@Proday
@ maxa151
Ma sabija :D

@Falcon
Ma kakava ljutnja to kod mene to ne postoji, ja sam jos zahvalan na savakom savetu i komentaru, nego su poznavaoci ovde na forumu prilicno sturi sa savetima i komentarima... Dobro si ovo zapazio, ali nije njena krivic vec moja posto sam sasvim slucajno odabrao evo sada gledam vecinu fotki na kojima je levi profil... Voli da se slika ali ugalvnom meni izlazi u susret, i mom nastojanju da sto vise usavrsim tehniku, ovo do sada je bilo, i spontano, i planirano pa sam pravio neki uzi izbor, na kraju sam u zasebnoj temi postavi tri fotke za koje mislim da su dobre u svakom pogledu i zatrazio analizu iskusnijih od mene da li je to sto ja subjektivno mislim da je dobro, i zasita dobro, samo nesto slabo komentarisu :p Svakako hvala na zapazanju, imam jos jednu za koju mislim da je dobra iz levog profila, a gledacu da neka naredna bude drugacija ;)
 
Cekam ja da zena uzme aparat pa da krene tebe da maltretira :D
 
Sto se tebe tice, treba ti portretno staklo, tipa 85/1.8, nije to neka kinta, uzmi ga, igraj se, dosta ces nauciti. Sto se nje tice, super vam ide, ona se iz fotke u fotku opusta, jesu jos uvek facebook poze, ali tek posle nekog vremena dodje spontanost (tipa godinu dana) i onda ce to biti ono sto treba da bude. Njoj ce postati prirodno da je fotkas, tebi ce postati normalno da vidis dobre trenutke i svetlo. Ne mere preko noci, ono sto je moglo preko noci, ako mene pitas, to si i naucio. Sad malo gledaj po netu tudje dobre fotke i uzivaj.

Iskreno mislim da ti je veliki promasaj da uzimas veliki zoom ili veliki prajm za portrete. Pogotovo za portrete svoje devojke/zene. 85-ica je relativno mali objektiv, i lakse ces hvatati trenutke, i njoj ces biti manje upadljiv. Cak i 50/1.4 da uzmes, dosta ces nauciti, ne mora svaki portret biti headshot pa da ti treba portretna duzina.

Moj savet, uzmi nesto malo fiksno velikog otvora blende i samo udri. Kad to odradis, par meseci kasnije ces sam znati da li uzeti 135L ili 85L ili nesto trece...
 
Poslednja izmena:
@s16
Druze puno ti hvala na savetu. Ja sam odusevljen tvojim radovima tako da su mi tvoji saveti i misljenje samim tim od posebnog znacaja...
 
Da se upisem i ja, svaka kritika i sugestija dobrodosla! :wave:
 
@ krele90
@ ence
Ako te zanima da napredujes citaj malo osnovne stvari vezane za fotografiju, anliziraj svoje i gledaj tudje dobre fotke, koristi taj aparat sto cesce i uzivaj :) To ti je za pocetak, pa kada napravis nesto sto je plod nekog sistematskog prakticnog rada kroz fotkanje, i edukacije, onda postavis tu fotografiju ili par njih ovde i na dizajn zone forumu, pitas sta te zanima i polako na osnovu saveta korigujes svoj rad...
Fotke pravi u raw formatu pa ih kasnije obradjuj u Lightroom-u i Photoshop-u, ima i drugih programa, ja ove koristim...
 
@zajebani
Nisu mi ovo prve slike, nego su mi se svidele pa da podelim, za portrete nisam nesto specijalno zainteresovan a i nemam opremu za to ali ova mi se nekako svidela, ako imate neki konkretan komentar vezano za neku od slika slobodno :)
 
@zajebani, hocu hvala na savetu, to trenutno i radim.;) Skoro sam uzeo Dslr pa citam i slikam kad imam vremena. A sta bi tacno oduzeo-dodao na ovoj fotografiji, nesto konkretno da uzmem u obzir za pocetak? S tim sto nije slikano u Raw, ali cu poceti svakako.
 
@ zajebani
Pogledao sam i ostale fotke na flickr-u imas tamo jos portreta, ovde si postavljenom fotografijom na neki nacin pitao za portret, na to pitanje sam ti i odgovorio, a ujedno i @enco. To je ono sto ja imam da vam kazem apro po onoga sto sam video.

@ence
Nisam ja dovoljno kompetentan da kritikujem i dajem savete jer i sam sam pocetnik. Meni se ne dopada ni tovoja fotka a ni fotke koje je postavio @krele90 fale im osnovni elementi da bi nesto dalje od toga moglo da se komntarise pa sam vam zato i dao savet. Tako sam ja radi i jos uvek tako radim, fotkam obradjujem, analiziram i razvijam osecaj za to sto radim, to je sve sto mogu da vam kazem jer moj nivo znanja je pocetniciki, ali je zato posvecenost na profi nivou :D
Fotografija je umetnost a ja to vidim ovako. Kadriranje sto vise u skladu sa nekim osnovnim pravilima, sve ostalo je umetnicka sloboda, nekome ce se svideti nekomo nece, bitno je da se tebi dopada to sto radis, a vremenom ce se i to menjati u skladu sa ti kako se budes formirao :) Ja se jos uvek bavim tim osnovnim stvarim, pravilnim kadriranjem, i jos dugo cu se bavit, a uporedo radim na usavrsavanju obrade, sve u svemu uzivam :)
 
Meni je ova fotka prelepa :) Ja bi recimo ostavio ovaj kais od harmonike da se vidi u celosti...
 
Poslednja izmena:
Hvala :)Sta znam moglo je jos malo napolje al to su bas mali detalji.Fokus je na dete i njegovo prvo susretanje sa harmonikom. Dobio kad sam bio mali,ima joj preko 30god.
 
Svaki dan nesto radim u obradi, eksperimentisem itd. Nema neki poseban razlog, pozadina mi se nije dopala pa sam hto nesto da uradim a da se na fin nacin uklopi u celinu, palo mi je na pamet da tako uradim dopalo mi se to sto sam dobio pa sam tako i ostavio. Nije tu sam pozadina zamrljana vec progresivno ceo kadar pocev od bebe i saksija, samo su bebe i saksije van tog efekta :)

Meni je fotka ovako kako sam je napravio perfektna. Ako ti nije cimanje proanaliziraj je malo i daj neku ocenu da znam da li ja to doboro radim, ne samo ovu fotku, imas znanje iskustvo kao i mnogi ovde ali od toga slaba vajda za nas pocetnike kada je konkretno fotografija u pitanju, sto se tice opreme zahvalan sam vam do neba na savetima :)
Konkretno me zanima sta bi imao da kazes za fografiju sa bebom i ove dve fotografije, da li su dobre ili nisu dobre po tebi i zasto su dobre a sta nije dobro ako nisu dobre...

H83A3420 by mesanac76, on Flickr

H83A3401-2 by mesanac76, on Flickr
 
Meni super fotka, mada bi je samo jos zenu malo blize centru kadrirao, ali (izvini) stvarno nepotrebna obrada ovo sa bojom i balonima koji izigravaju flare ili nesto?
 
To je tako na orginalu, samo sam u obradi ostavio boju unutar krugova a ostatak u B&W, nisam nista dodavao. Van krugova mi je sve nekako bilo previse sareno :p
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno