Šta je novo?

Fotografije - 2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poslednja izmena:
@Mixer93
Odlicna fotka, kada i obrada bas onako kako treba, uz to odlicna ekspozicija nema pregorelog neba, meni je super...

@krele90
Meni je skroz dobra prva, cetvrta kada mi je ok, ali obrada skripi... Boje nisu na svom mestu, boja zuba, koze...

@s16
Malo mi je bezveze da komentarisem tvoje fotke ipak si ti ozbiljan igrac za razliku od nas amatera, samim tim sta ja da ti kazem sto ti ne znas :) Svakako zabica je skroz dobra, obrada ubija koliko je dobra...

@Mil0sbeo
Variraju ove fotke po kvalitetu, ali imas nekih koje su bas dobre :) Ovaj crop nije po mom ukusu... Inace bio si na put oko sveta kako mi se cini, fotke iz svih krajeva :)

Untitled by Nenad Ristic, on Flickr
 
Hvala Zajebani :d

Nego da nam bilderi ne ostanu gladni!

 

Interesantno :) Mada nije tu toliko priča FF vs Crop koliko je drugačiji stil obrade/temperature boja, itd. Veruj mi da moja fotka iz aparata nije ni blizu bila toliko "obojena", bilo je tu solidnog korigovanja u HSL tabu i naravno raznih drugih korekcija. Možda ne bi izvukao iste boje i raspon kao FF, ali detaljnijom obradom krajnji rezultat bi bio sličniji :)

Ne znam da li i vas nekad iznenadi koliko je original nekad daleko manje interesantniji i neutralniji od obrađene fotografije, toliko da se stvarno začudim kada direktno uporedim, u fazonu kao da nije ista fotka :D . Mislim, svi mi uradimo da u samom aparatu izvučemo najbolje šta možemo, ali koje god da je telo u pitanju, jednostavno nije to to samo po sebi što aparat zabeleži, cela ta magija je ipak u obradi :)
 
Cini mi se da, ako ubodes dobar white balance, i dobro svetlo- onda obrada ne mora da bude brutalna.
 
jeste da nije tema za to, ali kapiram da ako neko zna ovde ljudi znaju, ima li ikakve sanse da se izvuku fotke, ako karticu ne detektuje (nikako) ni komp ni aparat (samo je prestaala da radi u toku snimanja)? sdhc sandisk...
 
@s16
Aaa to je ta hrana za one koji ne znaju :p

@Gizmo
Nema nista bez obrade, mada se desi da raw iz apararta nekad bude tako dobra da prosto ne znas sta bu tu moga da uradis, makra ja ne znam :D

@Mixer93
Samo toliko :p Sta onda ostaje sem da se po neka senka koriguje ako nije na mestu.

Bas lepo sto je tema zivnula... Evo jedne iz setnje posle premijere Terminatora. Ko nije gledao film obavezno da pogleda ,)

Untitled by Nenad Ristic, on Flickr
 
@zajebani, nije lose samo bilo bi dobro da zeni nisi iscupao njenu levu ruku, cisto da znamo da nije neki cyborg ilti terminator! ;)
Takodje, njena desna ruka je rukica kao u nekog T-Rexa, neproporcionalna u odnosu na telo zbog loseg ugla pod kojim stoji.
 
Poslednja izmena:
Kristijane ..evo jedne moje sa iste fontanе na Paliću :)
DSC_1767.jpg

...i... da... namerno je radjena ovako....kako jeste....
 
Poslednja izmena:
Kristijane ..evo jedne moje sa iste fontanе na Paliću :)
Pogledajte prilog 174174

...i... da... namerno je radjena ovako....kako jeste....

Debelo ti podeksponirano ovo
trollfacesmiley.png
 
@hunder
Hvala druze :)

@ Mil0sbeo
Pa da, od samog pocetka bavljenja fotografijom tezio tome da imam dobre fotke u slovima slabog svetla...

@Marti Misterija
Hvala Marit, imacu to u vidu... Trudim se da ovladam ovim objektivom sto bolje pa ne mogu bas u potpunosti da se skoncentrisem na sve detalje :p fali praksa, ali doci ce to sve na svoje mesto :)

Jedna sa mracnom tamatikom...
Darkness... by Nenad Ristic, on Flickr
 
Koji si ti kralj :)Necu ja nikad fixni nije to za mene.A ne ispustas ga sad.
Ja bih malo model ovde rascesljao.Da mu dodas malo scary efekta.Ako si vec hteo to_Ovako sa lepom frizurom i crvenim karminom mogao si i neku lepsu tematiku :)
 
@Zajebani,
Primetio sam da na svim slikama, radis obradu beonjaca, koja se meni licno ne dopada uopste. Generalno obrada, pogotovu kada imas modele, treba da bude takva da se ne primeti da je radjeno. Ne treba sve da slusas sta ti govore sto se post produkcije tice, nadji ono sto je tebi licno lepo, to cete i razlikovati kasnije ;)

Ako hoces da istaknes oci, probaj malo da posvetlis zenice, a potamnis sam okvir istih, to radis u PS sa dodge and burn, otvoris novi layer, da bi mogao posle da manipulises sa opacity, tj ako ih presvetlis da mozes malo da korigujes... Sto se mene tice beonjace su gotovu uvek sasvim u redu takve kakve jesu, osim ako ne fotkas modela koji ima ispucale kapilare ili je mamuran, samo tipa Karl Taylor i slicni rade obradu beonjaca, uklanjajuci crvene kapilare, jer on naplacuje par hiljada $ jednu fotku, tako da tu nema mesta za zezanje ;)
 
@hunder
Vis kako sam kontradiktoran hehe :p Pa nema zum sa blendom 1.2 :D Odavno sam pomenu da kupujem 85mm ili 70-200 f2.8, ipak sam se odlucio za 85 zbog toga sto mi se dopadaju fotografije napravljene tim objektivom, a sada mi je vise zadovoljstvo sto ga posedujem nego sto umem sa njim da napravim nesto bas mnogo dobro :p sto inace moze uz dovoljno znanja i prakse da se napravi, al se trudim hehe :D

@DeuS.Mikelle
Hmm zanimljivo... Ja inace sve radim onako kako se meni dopada, kako je meni lepo, a to se stalno menja, ali probam tako po nesto sto dobijem kroz savete i sugestije. Konkretno obrada beonjaca i oka je nesto sto se cesto pominje, tako da sam se i ja pozabavio tom tematikom, trudim se da ne bude upadljiva mada sad kada pogledam neke fotografije ne mogu da kazem da sam bas uspeo u tome :p Svakako hvala na savetu :)

@KizaTheDeath
Ma sigurno, bas mi posao fali u zivotu :) Nemam ambicije da mi fotografija postane profesija...
 
Pa ja sam ti odgovori na to sto si napisao :p Ovo drugo zasto da ne ako za to bude prilike :)
 
Pa da, zato i nisam skapirao - zasto fotkanje koncerata da postane profesija? Fotkas koncerte zato sto sadrze te elemente sto sam ih podebljao u quote-u - "da imam dobre fotke u uslovima slabog svetla". Prisutno je slabo svetlo, a i nemogucnost koriscenja dodatne rasvete. A masina ti je za to vise nego odlicna.

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
@KizaTheDeath
Ja inace ne korstim dodatnu rasvetu, posto je nemam, a necu je ni imati dok ne ovladam prirodnim svetlom na zadvoljavajuci nacin :p

@hunder
Zaboravih ovo da kazem, sredjena frizura i karmin su kontrast mracnoj atmosveri koja prevladava i prozima ceo kadar, tako sam ja to zamsli i realizvao :) Nisam zeleo scary efekat, tama ne mora da bude strasna na tako ocigledan nacin...
 
Bezicni okidac i posaljes svog coveka u vip lozu sa 2 speedlite-a i pucaaaaj... Hahaha...
Moglo bi da posluzi za neko dodatno doblicavanje na taj fazon, ali uglavnom zelis preneti atmosferu pa ne koristis... Kizo daj flickr na pp izgleda da sam te imao na starom nalogu...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno