Šta je novo?

Fotografije - 2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@Dandy
Pa fino ste se zezali :) meni tu fali malo ostrine...

@s16
Bas je dobra :)
 
^Zato sto onda nije ni trebao da kupuje ovaj objektiv, istu rezoluciju bi imao i sa kit objektivom na toj duzini i blendi. Ta sigma svoj optimum gadja na 5.6-9 blendi, sve posle toga difrakcija skida na dole progresivno.

Pomerao sam svetla malo pre toga, pa su bila prejaka, a mrzelo me je da vrtim točkiće (nemam daljinsku kontrolu), pa sam prosto zavrnuo blendu.
Plus, sa ovim objektivom uglavnom težim da smanjujem otvor blende ako hoću oštriju fotku, pošto je autofokus u kombinaciji sa mojim aparatom vrlo neprecizan. Pogotovo centralna fokusna tačka maši opasno, barem u 50% slučajeva.

@Dandy
Pa fino ste se zezali :) meni tu fali malo ostrine...

Ti sa tvojim aparatom i objektivom nisi uopšte u istoj kategoriji. Naravno da ti fali oštrine :p
 
Poslednja izmena:
^
Izvini druze ja sam komentarisem on sto vidim :):p
 
Plus, sa ovim objektivom uglavnom težim da smanjujem otvor blende ako hoću oštriju fotku, pošto je autofokus u kombinaciji sa mojim aparatom vrlo nepreciza. Pogotovo centralna fokusna tačka maši opasno, barem u 50% slučajeva.

Zlopatiš se bezveze sa tom Sigmom :) Telo je skroz ok, ali na FF bi imao veći izbor objektiva i mogao bi da se otarasiš third party stakala, uzmeš recimo kršten 16-35 f2.8l II kao što ja planiram, ako mi ikada stigne Tamron 24-70 f2.8 da ga utopim za koje god pare... 17. marta sam ga poslao na servis, evo koji je danas datum, potpuno sam izgubio poverenje u mađarsku garanciju i third party proizvođače...
 
Poslednja izmena:
Ma taj zaboravio na tebe skroz.Zovi ga cesce. Mozda misli covek da si zadovoljan tom zamenom za canon
 
Ta Sigma mi je odlična za video i u situacijama gde mogu da koristim live view fokus, koji je potpuno precizan.
Ma na 70D telu je srednja fokusna tačka totalno s*ebana. Vidim na netu da se ljudi žale mnogo na nju, a i 7D MK2 ima sličnih problema.
Maši mi fokus ponekad i sa Canon objektivima, tako da se uopšte ne pouzdam u nju.
 
Ma taj zaboravio na tebe skroz.Zovi ga cesce. Mozda misli covek da si zadovoljan tom zamenom za canon

Nije, u kontaktu smo svakih par nedelja, nije do njega. Ovi iz servisa su nesposobni da reše stvar mesecima, plus čeka još neke druge Tamrone, to je jedna katastrofa živa. Jok, ovaj 24-70 f4l je ok, ali niti ga on vidi kao zamenu, niti ja, to mi je poslao da imam čisto nešto dok se ovo ne sredi. Mislim nov objektiv zapakovan mi poslao, iz njegovog džepa će to da ide jer neće moći da ga proda kao nekorišćenog, i to je maksimalno korektno sa njegove strane, dobar je Andor lik.
 
Jedan snap sa ispijanja kafe, topla preporuka za tiho mesto u centru - ja sam ga tek sad otkrio :) Sony a7r i Sony 24-70 f4 ZA

Jazz Basta by Nikola Zivic, on Flickr
 
Poslednja izmena:
Nestvaran prizor. Kao iz bajke. :)
Nikada nisam bio na toj planini.
Durmitor ide u "to do list" definitivno.
 
@Hunder
Pratim temu odavno i moram da pitam..
Da li moze full kitty na pm? Za wallp.
 
ATi, odlicna fotka!

@Dandy Iskreno mi se ne dopada, malo si ih cudno postavio, sto kaze Marti... ali na stranu to, sto se tehnickog dela tice, ne dopada mi se f13, nema potrebe za tim, jer se vidi tekstura pozadine, bilo bi daleko lepse da je blurovana, pretpostavljam da nemas prostora da ih odaljis od pozadine, ali onda ne bih ni isao na ovakvu postavku, plus na 32mm.

Po meni treba da su odaljene od pozadine, jer je crn papir u pitanju, da je neki lep tapet ili slicno, to bi imalo smisla. Svetlo koliko vidim, jedno plus zilberica, ili nesto sto lici na nju? To te ogranicava, ali opet, nije poenta da ih osvetlis kao da slikas neki predmet, treba da se stvori neka atmosfera..
Zao mi je sto nemam nikakav primer, imam ovu devojku, gde sam zapravo fotkao njenog momka, mog drugara za CV, pa ona uletela, ali je kul ispalo, ista je pozadina u pitanju, ali je malo odaljena i f7,1.
E da, i fokus treba da bude uvek na oku, ako fotkas ljude. To pretpostavljam da znas, ali vidim da je pobegao ili na nogu u cipkastim carapama, ili na fotelju, nisam siguran gde je tacno, ali nije gde treba.

Inace, obe devojke su jako lepe, devojka levo posebno, ima jako interesantno lice, bravo za izbor :)

_DSC4210-Edit.jpg

p.s. Da se ne javi neki pametnjakovic, fotka u prilogu je iskljucivo kao primer odaljivanja od pozadine, koja je ista, i dobre postave svetla, nisam se trudio da joj peglam lice, prilicno ima lepu kozu, a i fotka je namenjena najvise za nju samu :)
 
Poslednja izmena:
Jel se vi plasite da vam neko ne mazne fotke pa ih kacite u vga rezoluciji sa sve natpisom preko :)
 
Poslednja izmena:
Pa truba je kad vidis svoj rad da je neko uradio copy paste i zaradio na tome. Al opet gledam masu vrhunskih fotki koje se mogu skinuti sa flickr-a u solidnoj rezoluciji. Ako nije tajna sta je potrebno da se proda fotka.I o kojoj cifri pricamo
 
Pa truba je kad vidis svoj rad da je neko uradio copy paste i zaradio na tome. Al opet gledam masu vrhunskih fotki koje se mogu skinuti sa flickr-a u solidnoj rezoluciji. Ako nije tajna sta je potrebno da se proda fotka.I o kojoj cifri pricamo

Ja radim stock fotke, sve sto mozes da nadjes na shutterstock.com ili istock.com ili slicno :D Nema tajne, svako moze da posalje fotke na prijemni, pa ako te prime, mozes i da zaradis neku kintu :)
 
@Dandy Iskreno mi se ne dopada, malo si ih cudno postavio, sto kaze Marti... ali na stranu to, sto se tehnickog dela tice, ne dopada mi se f13, nema potrebe za tim, jer se vidi tekstura pozadine, bilo bi daleko lepse da je blurovana, pretpostavljam da nemas prostora da ih odaljis od pozadine, ali onda ne bih ni isao na ovakvu postavku, plus na 32mm.

Po meni treba da su odaljene od pozadine, jer je crn papir u pitanju, da je neki lep tapet ili slicno, to bi imalo smisla. Svetlo koliko vidim, jedno plus zilberica, ili nesto sto lici na nju? To te ogranicava, ali opet, nije poenta da ih osvetlis kao da slikas neki predmet, treba da se stvori neka atmosfera..
Zao mi je sto nemam nikakav primer, imam ovu devojku, gde sam zapravo fotkao njenog momka, mog drugara za CV, pa ona uletela, ali je kul ispalo, ista je pozadina u pitanju, ali je malo odaljena i f7,1.
E da, i fokus treba da bude uvek na oku, ako fotkas ljude. To pretpostavljam da znas, ali vidim da je pobegao ili na nogu u cipkastim carapama, ili na fotelju, nisam siguran gde je tacno, ali nije gde treba.

Inace, obe devojke su jako lepe, devojka levo posebno, ima jako interesantno lice, bravo za izbor :)
Hvala, ovakav komentar mi je trebao :)
Znam za fokus, naravno, ali aparat + objektiv često ne sarađuju sa mnom.
Probaću sledeći put da otvorim više blendu i da koristim live view autofokus. Prostor jeste problem, tako da ne mogu da napravim preveliko rastojanje.

Svetlo su bila dva softbox-a.


Slažem se za devojke, pogotovo levu ;)

20150801-IMG_7899 by Bojan Dančuo, on Flickr
 
Jel se vi plasite da vam neko ne mazne fotke pa ih kacite u vga rezoluciji sa sve natpisom preko :)

A zasto da neko zaradjuje na mom trudu!? Ako sam sebe ne cenim, nece ni drugi. Kradu svi, na sve strane, od velikih firmi do malog iz komsiluka sto lomi na kompu flajere za tetkinu firmu i agenciju i svima im se treba nacestitati mile nove godine.
 
Pa kazu posle garancija madjara.Ma vazi.

Misliš valjda garancija Tamrona?

Baš vih voleo jednom, lupam, Big Bangu da objasniš šta je problem sa tim objektivom i još da dobiješ objektiv na korišćenje. Istina, nisu oni servis/garancija, al baš bih voleo da vidim da li bi išlo sve glatko.

A ne znam što vas iznenađuje takva situacija sa objektivom. Šta mislite kako taj Tamron košta koliko košta uprkos manjem obimu proizvodnje (manje od Canona, Nikona koji nemaju stabilizaciju), mora se negde uštedeti. Dali su pare na staklo i reklamu, a uštedeli na plastici, garanciji, elektronici. Nešto kao italijanski ili francuski automobili. Sve super kada se testiraju nova kola, sve hvalospevi i nagrade, a onda dno svake liste pouzdanosti i najveće opadanje cene.
 
Cek sad Dandy da provali za 5 godina da nema leba od fotkanja zena :d
 
Par slika sa Fuji XP70.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    266 KB · Pregleda: 262
  • 2.jpg
    2.jpg
    262.9 KB · Pregleda: 248
@Nikola - Vrlo, vrlo lepo!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno