Šta je novo?

Fotografije - 2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To je očigledno, mislio sam na krov kuće i ulična svetla u pozadini :) Jel si radio Level correction u LR?
 
Slika sa macom je meni prelepa. Momenat je fantastičan i cela slika daje neki stripovski ili fantasy šmek (umerenog intenziteta). :)

Da sam je video na internetu, verovatno bih pomislio da nije stvarna situcija.
 
Da da potpuno ocaravajuca kao iz neke sf price :)
 
Meni jedna jako draga fotografija.A mislim i jedna od najboljih koje sam do sada napravio.
Maca na banderi by Hunder, on Flickr
Momenat je vrhunski, i svetlo, ali stvarno je malo nakrivo fotka (jeste bandera ukrivo, ali i fotka je malo - vidi se po kucama i ostalim banderama). Takodje mogao si i malo uze ici, ovako je subjekat previse mali u odnosu na fotku.
 
Daj nemoj da me zezate.Ovo je fotkano u Baru (Susanj).Sve je krivo od kuca do bandera. Ravnjao sam je sa desne strane prema zgradama u daljini.Mogao je mozda jos 1 stepen.Ako je to toliko krivo za prozivanje onda krastavac :)
 
Fotka je sjajna...ali mene zanima jedna stvar.Kako je macika sišla sa bandere :D
 
Jedva :)Pojurio je ker i ona se popela al da sidje nikako.U pitanju je malo mace.Mama maca je cekala ispod da sidje.
 
Sto kaze n1tro, momenat vrhunski, svetlo dobro ali bandera, zice i sve u pozadini kvare taj vrhunski trip :) Bar meni.

lol, ucinilo mi se da je dzoint na slici :/

Haha na prvi pogled i jeste tako :)
 
Da je više zumirao, slika bi izgubila draž. Mačka na stubu umesto na banderi.

A kriva je jer je sve na slici krivo. Ne vidim kako je mogao da ispravi banderu a da ne iskrivi nešto drugo i čemu to ispravljanje kada je ovako uhvatio momenat. Gledajući sliku imam osećaj kao da sam bio tamo, pored fotografa kada je slika pravljena. Iskrena i nesvakidašnja fotografija.
 
Poslednja izmena:
Dobra fotka, dobar momenat. Fotografisao je to sto je video i kraj. Nema potrebe za filozofiranjem.
 
^ steta sto nije izbacio zube :d valjda to tako ide kod njih.

Gledam sad sve fotke po flickr-u, stvarno su super :)

https://www.flickr.com/photos/aleksandar_simovic/18633502722/

Ima li ih negde u Srbiji? Mislim na taj deo blizu CG.. ili ka Makedoniji mozda?

Vecina ljudi nema pojma da postoji takav guster.. valjda moze da poraste do 1m duzine ili cak malo vise.
 
Nazalost u Srbiji nema, blavor je mediteranska vrsta i u CG je uglavnom uz more, i slivove reka Bojane, Morace, Zete, Cjevne, i u Makedoniji ga ima, ali nije otisao severnije ka nama iako su klima i staniste ok. Moze on do nekih 130cm da poraste, ima ga dosta na mestima gde zivi, i ljudi uglavnom misle da je zmija :)
 
Steta, mislio sam da ih ima bar tamo negde blizu granice sa Makedonijom jer je tu malo drugacija klima od proseka za Srbiju.. a vidi se da nije zmija, bar po izgledu glave :)
 
Macka je odlicna, samo to mora mnogo krupnije jer ima gomila nepotrebnog kupusa, i treba da se ispravi bandera potpuno. Kriva bandera moze samo ako se cela vidi u kadru.
 
@hunder Odlicna je zaista, meni se bas svidja. Mozda sa tehnicke strane nije sve to perfektno ali ima neku svoju draz fotka i mislim da je momenat odlican. Ne ukaze se takva prilika svakodnevno. :)
 
Hvala ;). Naravno da sa tehnicke strane nije idealna. To je bio momenat koji sam uhvatio jer je bila okrenuta ka svetiljci.Ostatak je vremena gledala kako da sidje.Nije to studio pa da namestam i sta ti vec znam kako. Meni je jako draga i posebna.
 
Dve zene, cetiri ruke, cetiri stopala, samo jedna saka u verovatno najgorem mogucem polozaju... sta vam je bre sa tim sakacenjem zena!???
Koja je poenta sedenja u ovako dugoj haljini pa ovo "jedro" od haljine dodje ovako u prvi plan i pojede pola fotke!??
Zasto f13???
 
Poslednja izmena:
Meni se svidja kako je osvetljeno ovo crno... cak mi se toliko svidja da ove devojke smetaju :)

@Marti: zasto je problem f13?
 
^Zato sto onda nije ni trebao da kupuje ovaj objektiv, istu rezoluciju bi imao i sa kit objektivom na toj duzini i blendi. Ta sigma svoj optimum gadja na 5.6-9 blendi, sve posle toga difrakcija skida na dole progresivno.
 
Znam da slika nije optimalna, zato sam je i okačio da čujem sve kritike. Devojke nisu uopšte modeli, niti sam ih ja posebno pozirao. Bilo je više zezanje u trenutku.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno