Šta je novo?

Fotografije - 2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Green green grass of home
19386814412_97137e53a2_c.jpg
 
Kao sto rekoh i na flickr-u, meni odlicna, jedino posle malo duzeg gledanja, krene da smara ono u levom cosku, sta god da je :p

Inace, konacno sam sebi dao malo fleksibilnosti u radu :d

Tamron 28-75/2.8 & 70-300/4-5.6 VC USD

 
@Don Workinson
Ona sa drugacijom obradom isto je bila dobra, a ova je jos bolja ;)
 
Jel to neko drzi ovu ruku ispod ? :)

ruka.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazalost ruka izgleda kao da je montirana ili tudja zbog kadriranja. Sto nisi malo vise uhvatio?
 
@ zajebani - to je fotka za brisanje!
 
Zajebani, obrati paznju na kadriranje i preusko kropovanje, cesto seckas kako ne treba. To ti je najveca mana, ostalo je ok.

Ustvari ako idemo u detalje, bilo bi bolje da je glava bila spustena malo nize, ovako je polozaj cudan, gledamo joj u nozdrve :)
 
Siri kadart je mogao malo iznad pojasa, a to mi je bilo presiroko ili ovako, da sam drugacije kadrirao bilo bi sto je secen lakat, zasto po sred grudi itd. Meni ovde nedostaje samo malo prostora sa leve strane ispred ruke, al eto, covek se uci dok je ziv :p Fotografija ima naziv taxi i stvarno je pokusivala da zaustavi taksi, krenuli kuci posle filma :) Mislim da se po polozaju desnog ramena jasno vidi da je njena ruka pored toga sto je to jasno i bez tog ociglednog detalja...

@ driver
Pa gde si ti :) Nije te bilo neko vreme :p

@Gizmo
Upravu si, sta drugo da kazem...

@Marti Misterija
Verovatno, ali ja to ne vidim tako, meni se dopada svetlo i ekspresija, ruka se ne uklapa bas najbolje i kadriranje nije na mestu zbog svega sto ste naveli sto i ja mislim, ali meni je ovo drugo zlata vredno tako da :)
 
Poslednja izmena:
Pa moram i da radim nesto valjda, ne samo da kacim fotke za brisanje po forumu :d

Rekli su ti ostali, crop ne valja, ruka je kao tudja, pravi primer kako ne treba seći :)
 
Pa da, tacno te nije bilo od kad si okacio one za brisanje :d al nema veze do sad su vec iscurele sa foruma :d

Nesto valja nesto ne valja, idemo dalje :)
 
@Marti Misterija
Verovatno, ali ja to ne vidim tako, meni se dopada svetlo i ekspresija, ruka se ne uklapa bas najbolje i kadriranje nije na mestu zbog svega sto ste naveli sto i ja mislim, ali meni je ovo drugo zlata vredno tako da :)

Taj rakurs, donji, kad fotkas ljude je no go, bilo i ostalo. Ekspresija je losa, njeno desno oko na pola odseceno, obrada ociju preagresivna, ruka nezavisna od bilo cega. Suma sumarum, svetlo nije lose ali nedovoljno da ne zavrsi u risjkl binu.
 
Poslednja izmena:
Citam sad sta si napisao sa osvtom na oci i obradu posto je ostalo manje vise jasno, znam da nista nisam dirao na ocima ali sad vidim da je pogresna fotka otisla na upload, trebala je da ide fotka kod koje je shadows za +30 u odnosu na postavljenu, sto ne utice mnogo na ostale nedostatke sem na oci... Znaci portretna fotografija vredi samo ako su oba oka u kadru ?

Taxi... by Nenad Ristic, on Flickr
 
Poslednja izmena:
Može i jedno ali neka bude celo, 1.5 oko bas nije cool. :wave
 
Meni se licno ne dopada to sto seces previse iznad glave kadar. Nekako mi ne stima pozicija glave ni na jednoj fotografiji... Moja malenkost, eto.
 
@zajebani stalno mi vuče pogled dole na onaj broš, mislim da bi bolje bilo da si išao dublje... i broš i drugo rame sve lepo
 
@Mixer93
To je sve stvar ukusa, svakako hvala na komentaru :)

@MareBGD
Zabica se bori za svoje mesto u kadru :p

Untitled by Nenad Ristic, on Flickr
 
Da vas upoznam sa mojim novim privremenim ljubimcem :D

1.


2.
 
^
Bas je fotogenican :) Fotke su super... Jesi mozda razmatrao neku drugo opciju kadriranja kod prve ? Nesto mi tu ne stima, kao da mi fali malo prostora iznad glave na prvoj, dok mi je racimo druga perfektna...
 
Kako ti "ne štima" nešto na prvoj? Tako pravilno kadriranje treba da izgleda, baš koliko treba prostora gore, sa strane i dole, a ptica se nalazi više levo zbog pravila trećine. Da je više prostora ostavljeno iznad glave bilo bi previše, ovako je baš kako treba po mom mišljenju.
 
Ne sporim pravila, to je stvar subjektivnog osecaja...
 
Dobri, dobri!! Mr big daj i koju sa zenskom, sta se stiso :p
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno