Šta je novo?

Fotografije - 2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nebo je vrh! :D
 
^
Bas steta, vise srece drugi put :p

Untitled by Nenad Ristic, on Flickr

Ovo ti je do sada jedna od najuspesnijih fotki koje sam video :happy: Napredovao si prilicno od kad sam zadnji put posetio ovu temu :)

Malo bih skratio treci plan ( i zahvatio bih vise peska u prvom planu a manje pozadine ali to je sada neizvodljivo :) ) :

attachment.php


Ova fotka je isto dobra. Medjutim , paznju od glavnog objekta odvlace ove "linije" u desno. Mislim da bi efektnije bilo da si zenu postavio u gornji desni deo slike, tako da kad pratimo stepenice i zid pogled zavrsavamo na tvojoj zeni a ne u praznom prostoru :)

Na ovo mislim:

attachment.php
 

Prilozi

  • korigovana.jpg
    korigovana.jpg
    103.4 KB · Pregleda: 823
  • korigovana2.jpg
    korigovana2.jpg
    350.3 KB · Pregleda: 829
@rango1 esi mi dobar?

@zajebani generalno dobre fotke u poslednje vreme, jos samo da nadjes neki svoj stil za landscape obradu :)
 
@zajebani generalno dobre fotke u poslednje vreme, jos samo da nadjes neki svoj stil za landscape obradu :)

Trazenje i nalazenje "stila" u obradi u landscape i nature fotografiji je ozbiljno los trip. To je najbolji i najlaksi nacin da fucked up jedinstvenost svake pojedinacne situacije, okruzenja i kadra. ;)

@delevic - ona sabijanje kadra uzasno opterecuje fotku, koja mora da "dise", onakav krop od prstiju do temena bas ubija fotku, mislim da je zajebani to bolje uradio, samo sto bih ja to uradio sa necim mnooogo sirim, ali rekoh mu to vec :)
 
@DeuS.Mikelle
@ s16
Hvala Deus, hvala Micko :)

@n1tr0
Hvala :) Volim raznoliku obradu zavisno od inspiracije i toga kako sam doziveo odredjeni kadar, samo jos uvek nisam nesto vest u tome, a cesto fali i inspiracija :p Sve u svemu radi se na svim poljima...

@Marti Misterija
@delevic
Hvala druze pre svega na izdvojenom vremnu i savetima... Kod prve fotke kao i na mnogima trebalo je neseto sire tipa 35mm, tako da ce verovatno uskoro da se pocastima sa canon 35mm f/1.4L II. Kod druge fotke malo sam prekrojio zid tako da linija ide iz ugla kao i linija stepenica, a stepenice da zauzimaju jednak prostor na fotografiji kao i gornji deo zida, samim tim na terenu nisam umeo da sagledam ovo sto predlazes posto nije bila ovakva postavka kao na slici, a predlog je zanimljiv tako da cu videti nekom drugom prilikom u slicnim okolnostima da iskoritim tvoj savet...

Drustvo hvala na savetima i komentarima, svako od vas je na neki nacin doprineo da koliko toliko napradujem :)
 
Poslednja izmena:
Zajebani, kad ce nove fotke ? :)
 
^
Daj da vidimo nesto od tebe i ostalih :) Ne znam zasto ljudi ne postavljaju fotke, mnogo price u temama vezanim za objektive i kamere a malo konkretnih radova :p
Moja forumska edukacija je zavrsena vreme je za opsirnije gradivo od par saveta koje mogu da dobijem putem foruma, samo da nadjem malo vremena kako bi se ozbiljno posvetio posto je ovo do sada sve bilo sporadicno, tako da nema potrebe vise za postavljanjem svake fotke koju napravim...
 
Poslednja izmena:
Bez konkretnih kritika, polemika i saveta ova tema gubi smisao :). Evo ja idem na kraci odmor sad u subotu. Nadam se samo da ce vreme da me posluzi. A kad se vratim kacim fotke.

@zajebani, Ja mislim da ako ne kupis 35mm objektiv dzabe slikas :D Samo da si malo pormenio ugao snimanja ova fotografija bi mozda bila jos interesantnija. Uvek je pozeljno prosetati oko modela i pogledati korz vizir kako bi to izgledalo iz nekog drugog ugla i tek onda skljocnuti. 35mm je lep objektiv ali nije neophodan da sad moras odamh da odes i da ga kupis :p Sa njim bi fokta izgledala drugacije ali ne i nuzno bolje. Pogledaj ove fotke koje su odradjene iskljucivo sa 50mm objetivom:

https://www.google.rs/search?q=henr...hMIlOzE9d2gyAIVTN0sCh2C-wf1&biw=2560&bih=1491

Henri je za mene broj jedan :)

@marti, Slazem se , jesam ga malo prekratio jer sam hteo da zadrazim odos 4:3. U svakom slucaju zajebani je to dobro odradio :)
 
Poslednja izmena:
@delevic
Slazem sa sa tobom, nisam ni rekao da je sva dzabe bez 35mm, to je neko moje zapazanje da bi pojedine fotke bile bolje sa necim sirim, mozda 35mm i nije najbolje resenje o tome cu malo vise da mislim kada za to dodje vreme. Vezano za ugao snimanja, radim bas tako kako si naveo, samo sto skljocnem vise puta za svaki slucaj :p
Lepo se provedi na odmoru :) ja sam svojih 20 dana maskimalno iskoristio za fotkanje :p
 
@delevic
Slazem sa sa tobom, nisam ni rekao da je sva dzabe bez 35mm, to je neko moje zapazanje da bi pojedine fotke bile bolje sa necim sirim, mozda 35mm i nije najbolje resenje o tome cu malo vise da mislim kada za to dodje vreme. Vezano za ugao snimanja, radim bas tako kako si naveo, samo sto skljocnem vise puta za svaki slucaj :p
Lepo se provedi na odmoru :) ja sam svojih 20 dana maskimalno iskoristio za fotkanje :p

Svako ko se malo interesovao za street fotografiju je nailazio na radove velemajstora Bresona, ali ti ne radis takav tip fotografije...

Meni je ranije najomiljeniji objektiv bio 50mm, na filmu, medjutim kako je vreme prolazilo, 35mm mi je igrom slucaja postao omiljeni. Kada sam presao na digitalni, uvek sam jurio neki `30mm da bih imao slicnu perspektivu 50mm na filmu, pa sam pre prelaska na D800 imao 35mm f2 (koji bukvalno nisam skidao sa D7000) i 50mm 1.8D koji sam takodje koristio D7000, pa kada sam presao na FF, odmah sam poceo sa 50mm, kao da se vratim na ono staro moje... Medjutim posto je 35mm, ovaj koji sam imao, daleko kvalitetniji objektiv od 50mm 1.8D, ispadalo je da njega cesce koristim. Da bih kasnije shvatio prednosti istog, e sada, to je apsolutno po mom ukusu i ne treba se toga drzati :)

Ali s obzirom da obecavamo vidjanje, taman da ti dam da malo probas Sigmu 35mm 1.4 na mom telu, a ja da vidim kako izgleda taj cuveni 5Ds :)
 
@delevic
Ima jos par istih iz razlicitih uglova, samo da nadjem vremna da ih sredim posto imam jos gomilu fotki sa letovanje koje cekaju na red :p

@DeuS.Mikelle
Ima 16-35, nekoliko puta sam probao i video da bi sa 35mm neke fotke bile bolje, zato sam se i zainteresovao za 35mm... Vidimo se neko vece kad mozes :)
 
Nekako mi se mladoženja nije dobro uklopio u kadar na prvoj slici.
 
Poslednja izmena:
^
Meni su skroz dobre :)
Kako se ovo fotka ? Pustis mladence da se zezaju dok ti fotkas pa kasnije izaberes najbolje ? Cemu ovoliko izvlacenje senki ?
 
Poslednja izmena:
Mene vise zanima odakle mu ideja za onakav krop na prvoj fotki ?
 
^
Meni su skroz dobre :)
Kako se ovo fotka ? Pustis mladence da se zezaju dok ti fotkas pa kasnije izaberes najbolje ? Cemu ovoliko izvlacenje senki ?

Misliš na dirke ili na sve fotografije? Nije to tolko izvlačenje senki, koliko spuštanje kontrast u poređenju sa nekim standard profilima aparata. To ti je generalno "moda," i neki look na koji su ljudi podsvesno navikli poslednjih par godina. Dirke klavira brzo nestanu u crno ako se pojača kontrast (na bilo koji način). Isto sve zavisi na kakav ti je način monitor namešten. Meni je monitor namešten shodno tabletima, televizorima, telefonima - dakle stvarima na kojima se gleda moj materijal. Ukoliko uzmeš pa nameštaš monitor na old school način, koji uglavnom ima veze sa štampanjem, onda će tamo gde je meni skoro crno, tebi biti sivo (i šumovito).

Što se tiče toga kako se to radi, pa sve je od slučaja do slučaja. Odmah snimiš najbolje lokacije za određene stvari i samo zamoliš ljude da se nađu na tim mestima i tek onda rade tamo šta imaju da rade. Ali dok to rade najbolje bi bilo da možeš da ne utičeš na njih i da se nekako prave da nisi tu.

Naravno, ima tu problema, neko ti traži bezbroj fotografija, pa ti onda na taj bezbroj kaže "aj daj još 200," ili ako imaš mladu/kumu/sestru koje se za svaku fotografiju namešta kao za Vogue i gleda u kameru - takav album brzo postane dosadan.
 
Ona prva, mladozenja na vratima, mlada ogledalo.... to se brise jos u aparatu...
 
Super fotke @zajebani. Meni je 2. favorit iz ove serije :)
 
I meni.
 
U principu to je tema koja će proizvesti samo svađu i malo korisnih informacija. Pogotovo ako se pojavi neko stariji ko još živi u vremenu štampanja Ilustrovane politike i TV Revije. Bavio sam se kalibracijom nekoliko mojih monitora koji nisu baš bili Eizo od 5000€, ali ni jeftini TN paneli. Pokušavao sam odokativno, tako što sam plaćao druge ljude da kalibrišu hardverom/softverom ili sam to sam radio istom kombinacijom i ukratko mogu da ti kažem da mnoga uputstva koja za kalibraciju jednostavno ne rade dobro u današnjem vremenu i za stvari koje se ne štampaju. Najbolje je kada ti ekran fabrički daje podešavanja koja ti trebaju i ne moraš da se baviš tom naukom. Ima jedna kompanija koja je dobra po tom pitanju, ali opet ne smem da kažem ime, jer će svakako krenuti svađa kao posledica kompleksa i besparice. Kada vidim da se slika gađa lepo između IPS, TN panela na računarima, telefona i tableta, meni je to dovoljno.

Naravno, ima ljudi koji znaju bolje teoriju i koji će se iznervirati čitajući ove moje redove iznad, ali suština je zadovoljiti klijente, a ne teoriju (pogotovo kao je ona zastarela)... kao i u ostalom u slučaju gore postavljenih fotografija, gde je zadovoljavanje ljudi iznad ličnog ega i mišljenja vrsnih fotografa, pogotovo u situacijama kada imaš delić sekunde da zabeležiš momenat (neretko sa pogrešnim objektivom i setovanjima) koji će nekima biti veoma drag...
 
@DeuS.Mikelle
@n1tr0
@mikiPSY
Hvala drustvo :)

@ence
Rekoh ti ovo vec al aj da ponovim i ovde... Krativno, i jako lepo reseno u obradi :)

kao i u ostalom u slučaju gore postavljenih fotografija, gde je zadovoljavanje ljudi iznad ličnog ega i mišljenja vrsnih fotografa, pogotovo u situacijama kada imaš delić sekunde da zabeležiš momenat (neretko sa pogrešnim objektivom i setovanjima) koji će nekima biti veoma drag...
Mislim da ovo niko nece da ospori, ali aj iskreno mi reci posto kako mi se cini nesto si se nasao uvredjenim zbog tri komentara koji karakterisu tu fotografiju kao losu, jedan od njih je i moje komentatar, da li je po tebi kompozicija kadar dobra ili losa ? Ne vezano za sve sto si naveo, to niko ne spori, mislim na ovaj bold-ovani deo...
 
Poslednja izmena:
Ma bre ko se vredja :D. Necemo nepotrebno da sirimo pricu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno