Šta je novo?

Fotografije - 2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@Gizmo makro je uz decu najveci izazov bar za mene.Tu moras da razmisljas i delujes u sekundi.Za solidnu fotku (staticnu kao ova muva i sl)napravim u proseku 5-6 fotki.Za letece i brze bube tu znam bas dosta da ispucam.Pozadina je po recima strucnjaka treba da bude bas takva.Creme bokeh.Naravno koliko je to moguce napraviti.Blic macro je skoro uvek montiran kad krenem planski da fotkam.
@Don Workinson obe extra
 
Poslednja izmena:
Imas mnogo boljih na Flickr-u, meni su neke bas impresivne. Kada sagledam sve koje mi se dopadaju, vise je nego dobro, ali ima bas dosta fotki koje kao da su uslikane tek onako :p
 
Poslednja izmena:
Хвала:). И јесу фоткане онако у пролазу за моју душу.
 
Vidim da si uploudovao sve sa aparata :p Jesi radio obradu na svakoj ili si vecinu samo provuko kroz LR ?
Nadam se da si se lepo proveo :) Gledajuci pojedine pozeleo sam da sam tam, a kod ovakvih fotki to bi trebalo da je primarni efekat :)
 
Super, samo mozda bi ipak mogao malo da smiri obradu npr ove fotke sa zelenilom.. deluju malo prenapucano, bar na mom monitoru :)

@ hunder, dobra ova sa muvom mada sama muva deluje malo hdr-ovano, opet bar na mom TN :d
 
@zajebani hvala ;)

@don workinson Dobra i crno bela i ova druga, mada bi bila jos bolja bez kucnog cveca i nepoznatog objekta na levoj strani..

@Thierry Henry Standardno od tebe odlicne sve do jedne!
 
Poslednja izmena:
Хвала људи. Јесам Зајебани, Рим је посебан град. Где год се окренеш има нешто да се фотка. За 3 непуна дана 800 фотки од којих ето ових 120 остале. Нисам се нешто цимао јер је било вруће а и желео сам да уживам. Да свака је провучена кроз LR а половина кроз Perfect effects 9.
HSV- у праву си тек на крају видех да сам претерао, али сам попиздео и оставио тако:). Обично фотке радим око поноћи кад имам времена нажалост. Углавном задовољан сам.
 
Super, mada stvarno na nekim preteruješ sa saturacijom, nije to baš tako privlačno. Većina je dobra, mada nisam siguran zašto Panteon tone, a ima još par čudnijih kadrova, ali opet je to verovatno ukus pojedinca :)
 
Знам јбг. Пантеон тоне од тону посетилаца у то време хахаха. Ово ми испало најбоље од пробаних. Наравно и недостатак широког објектива на кропу.
 
Ja sam hteo da placem u Parizu sa maksimalnom sirnom 24mm :p mada je ovaj 24-105 neocekivano dobar na 24mm, neocekivano jer testovi kazu drugacije, mada mi je daleko vise smetao speed u kome su bile moja draga i njena drugarice hehe :D nisam mogao da stanem i na miru sagledam sta i kako da uslikam :p
 
Poslednja izmena:
@Thierry Henry: meni se svidjaju fotke, ali generalno na 50% njih mi bas ono preterana obrada... Jel' imas neki IPS monitor ili obican?

Evo i moja 2 skromna priloga temi, valjda cu stici da obradim jos par skoro...

 
Poslednja izmena:
Zbunio si me skroz, rekoh o kakvom pešačkom je reč i tek posle par minuta sam skapirao na šta misliš. Ovaj Flickr nalog mi trenutno služi i za ilustrovanje kvaliteta senzora zadnjih kamera testiranih smartfona o kojima čitate na Benchmark sajtu. Sve što se okači izlazi u Photostream i ne može da se odatle ukloni, pa si zato i natrčao na fotku iz albuma Huawei Ascend P8.

Glupo je rešeno za ovakvu situaciju jer ne želim da mi se ti snepšoti prikazuju u Photostream, već isključivo u albumu na čiji posetioci kliknu link iz testa smartfona. Zbog načina na koji Flickr funkcioniše tako nešto nije moguće, a razlog zašto uopšte koristim Flickr za ovu namenu je to što je mnogo zgodan za upload i što prikazuje info o kameri smartfona, pa lepo ljudi vide koja je blenda, iso, žižna i ss.

Razmišljam da otvorim poseban Flickr nalog samo za te fotke sa smartfona, da ih ne mešam sa ovima napravljenih 6D-om. Pešački i druge fotke sa Huawei P8 napravio je kolega koji je snimao BenchmarkTV video review, pa sam ih iskoristio.
 
Meni je poso infrastruktura grada pa reko da nismo u istoj bransi.
 
@Gizmo bolje napravi nov nalog za tvoje fotke, jer ovako bi onda sve morao pobrisati sto su sa smartphone nastale pa onda reup na novi, pa edit sve review-ove. Lepo otvoris novi i reup to sa 6D i cepas dalje...
 
@Thierry Henry: meni se svidjaju fotke, ali generalno na 50% njih mi bas ono preterana obrada... Jel' imas neki IPS monitor ili obican?

Evo i moja 2 skromna priloga temi, valjda cu stici da obradim jos par skoro...

Ма имам њесра Самсунг LCD тв од 32" али је углавном до мене:).
Драгољубе, добра већ је ставио у фаворите на Flickr.
 
Lepo lepo, mocno deluje :)
 
E pa ovo je bas fino naletelo i jos bolje ispalo, nekako savrseno :) Hehehe tako sam i ja trazio neku opremu za drugara, video gomilu dobrih slika u toj potrazi i nesto se probudilo u meni :p Ironija je da je on odustao od kupovine ali sam se zato ja fino opremio :)
 
Prvi portret koji sam napravio DSLR-om :p sa 7D i 35mm f2... Fotka nastala pre oko 2 meseca kada sam u nekih nedelju dana koristio 7D koji je nakon toga zamenjen sa ovim sto sada imam, pre svega zbog jako losih iso performansi...

IMG_0364 2 by mesanac76, on Flickr

Ova fotka je od juce na nekom krstenju u vecernjim casovima :)
H83A3321 2 by mesanac76, on Flickr
 
Poslednja izmena:
Dobra slika zajebani, samo si mogao malo desno da joj uhvatis celu ruku...
 
@Thierry Henry mnogo mi se svidjaju fotke!!

@Zajebani mnogo mi sarena ta pozadina iza objekta + nekako je previse mutna ista...odvlaci pogled bar meni.
P.S. Ima zena u menekenke da ti od kako si krenuo ;)
 
Хвала Proday:).
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno