Šta je novo?

Fotografije - 2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

weasel

E4
Super Moderator
Učlanjen(a)
18.08.2004
Poruke
12,246
Poena
985
Fotografije - 2015

Pravila:

1. Ova tema će prvenstveno služiti za pokazivanje tehničkih mogućnosti Vaših digitalnih fotoaparata. Fotografsko umeće je poželjno, ali je u drugom planu.
Opet, sigurno ima i onih koji bi da poprave svoju veštinu, a ovde ima iskusnih članova koji svojim savetima mogu da pomognu onima koji te savete žele da čuju/usvoje.

2. Ako ste postavili fotogafiju, podrazumeva se da su svi dobrodošli da je komentarišu. Nemate mandat da pravite selekciju korisnika koji mogu da komentarišu Vaše delo. Ako Vas neki korisnik posebno iritira iz bilo kog razloga, imate IGNORE opciju na forumu. Za pojedinačne problematične postove imate Report Post dugme. Ta opcija će sigurno prrivući pažnju moderatora.

3. Ako komentarišete tuđe fotografije obavezni ste da to učinite kulturno, razložno, argumentovano. Komentari “krš ti je fotka/aparat/svastika/soba/ker” i slični nisu dobrodošli i mogu Vam doneti samo warn poene. Komentari tipa “ovde je promašen white balance, podeksponirano je, trebao si pomeriti kadar udesno imao bi bolju kompoziciju” jesu dobrodošli. Sve što će pomoći nekom da postane bolji fotograf je dobrodošlo. Reagovati detinjasto kad Vam neko uputi argumentovanu dobronamernu kritiku nije poželjno, ako Vam smeta dobronamerna kritika na račun Vašeg dela, nemojte ni da kačite fotografiju. Ako Vaš aparat pravi “savršene” fotografije, nema potrebe da ih kačite. Zadržite te primere savršenstva za sebe.

4. Postavite fotografije na neki od besplatnih servisa za upload. Primer: Photobucket, Imageshack i slično. Poželjno je da koristite thumbnail preview linkove. Tutorial cemo kasnije dodati za one koji se ne snalaze. Gledajte da fotografije ne prelaze 1024 piksela po dužoj strani i 150KB veličine fajla. Za ovo koristite Resize i Image Quality opcije u Photoshopu, ACDSee i sličnim programima koje koristite za obradu i pripremu fotografija za kačenje. Takodje, budite umereni sa količinom fotografija koje kačite na dnevnom nivou. Zatrpavanje foruma sličnim fotografijama ne izgleda lepo. Izdvojte one koje smatrate svojim najboljima i njih pokažite. Poželjno je da ostavite EXIF informacije prikačene uz fotografiju, umnogome olakšavate nekom ko bi hteo da Vam da savet. A i oni koji bi da nauče kako je nešto fotkano mogu odmah da vide podešavanja.

5. Flame NIKAKO nije dozvoljen, komentari tipa "to može samo Canon/Nikon/Olympus" bez argumenata mogu samo da provociraju, a Vama, naravno, poeni. Imate flame temu o prednostima i manama foto brendova pa se tamo raspravljajte, ova tema služi prvenstveno za fotografije. Dobra fotografija se može napraviti bilo čime od mobilnog telefona do najskupljeg DSLR ili MF aparata. Da li je konkretna napravljena sa 40D ili D90 nije preteratno bitno, bitnije je znanje onoga ko koristi opremu, od opreme same. Suzdržite se od "loženja" na omiljeni brend i još pre od pljuvanja po ostalima. Za to, opet, imate flame temu.

Pravila će se vremenom nadopunjavati, sve će biti u ovom prvom postu. Kada se pravila promene ili se nešto doda u naslov teme će biti ubačeno obaveštenje da treba da pogledate nova pravila.

Bitno: nepoštovanje ovih i opštih pravila foruma povlači automatsko dodeljivanje warn poena. Neće biti upozorenja, brisanja postova, molbi i slično. Svako kršenje pravila će dodavati poene na vaš konto. Ako se posle desi da ste zbog jedne „brate, nemaš pojma, krš ti aparat“ izjave popili ban jer su to bili poeni sa kojima ste ispunili bonus, sami ste krivi, upozoreni ste. Ovo je dosta rigoroznije nego na ostalim delovima foruma, ali smo zbog iskustva sa prethodnom temom ove vrste prinuđeni da se ovako postavimo.

Hvala na razumevanju i happy shooting.

Benchmark mod team
 
Srecna svima nova 2015. godina. :)
Vrsac pod snegom i teskim minusom.

9i4mr7.jpg


24v8lxw.jpg
 
@astro, losi su ti kadrovi. Znam da si mogao mnogo bolje, ali valjda je minus uticao na to da zbrzas fotkanje pa je ispalo kako je ispalo.
 
Srecna nova godina! Zelim vam sve najbolje. :D



 
Kakav sad Dejan Stanic photo ?
Nije li bilo do skoro micko ?
Ovoj drugoj si trebao vise da gadjas nebo jer je na nebu spektakl. Ovi prozori i antene mi nisu jasni.
 
Umetnicko ime mu je Mićko :d
 
Будимпешта:wave:







 
Zadnja je super.
 
A sto jednostavno subjekte ne iseces iz kadra? :d
 
Пали очи јбт:).
 
Ove slike iz Budimpeste, zaista su extra fotografije. Koji je aparat u pitanju?
 
Ajd i ja da se 'zapljunem'.. castio sebe za novaka sa Canonom 550d. Ovo su mi jedne od prvih fotki sa dslr-om u zivotu, imo sam lep model pa da opalim. Postproces sam radio u LR 5 koji takodje tek ucim. Sve u svemu.. na samom sam pocetku.. :)

untitled-8392-2.jpg untitled-8376.jpg
 
De lep model, nista bez Golfa GTI :d
 
Malo smaraju ovi kopirajti i potpisi preko pola slike, ako se plašite da vam neko ne mazne fotografije kačite u maloj rezoluciji ili ne kačite uopšte.
Da me ne prozivaju kako komentarišem bez postavljene fotografije, evo od mene jedna...(iz Konga gde sam privremeno).
6N3MbU.jpg
 

Prilozi

  • BonoboMonkeys.jpg
    BonoboMonkeys.jpg
    965 KB · Pregleda: 186
Poslednja izmena:
Hvala Paloma, evo još jedna sa Mavele jezera, takođe Kongo, inače fotografisano sa samsungom nx1000 kit objektiv, 1/60 f5.6 ISO100.
OHhTnM.jpg
 
Malo smaraju ovi kopirajti i potpisi preko pola slike, ako se plašite da vam neko ne mazne fotografije kačite u maloj rezoluciji ili ne kačite uopšte.
Fotografije se kradu bez obzira na velicinu/rezoluciju. Ako neko ulozi odgovarajuci napor, sredstva i vreme, svakako da ne zeli da neko drugi profitira od njegovog rada. Ovde je opste poznato da sam ja totalni anti fan Mr.Big digitalart_radova/fotografija i da sve sto on radi ja vidim kao lose, ali apsolutno podrzavam njegovo "obelezavanje teritorije". Vise puta sam bio u situaciji da se na mojim fotografijama zaradjivalo, bez obzira na rezoluciju, cak su i printskrinovi radjeni pa "maskiran" potpis. Dakle, svi lepo potpisujte svoje fotke i cenite sebe!
 
Hvala Paloma, evo još jedna sa Mavele jezera, takođe Kongo, inače fotografisano sa samsungom nx1000 kit objektiv, 1/60 f5.6 ISO100.
Obzirom da sam imao NX100 i znam da je NX1000 isti(ako ne i bolji foto aparat) nije mi jasno kako si dobio fotku goru nego da si mobilnim fotkao - mora da si je stresao totalno. Stavi slobodno ISO na 200 ili u tvom slucaju na 400 posto kit objektiv nema stabilizaciju da dobijes kracu ekspoziciju i samim tim manje streses fotku...
 
Bolje da otvori blendu.
 
Pa 5.6 je maksimalno otvorena na 45mm na tom kit-u, kako zamisljas da je odvrne vise od toga?
 
Bez obzira na stresenu fotku, sve na njima je lose, odvaljen kontrast, boje, ostrina pa sve izgleda kao los mobilni, moj mobilni bolje fotka :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno