Šta je novo?

Fotografije - 2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jako lepo
 
mg9621.jpg
 
Pozdrav svima. Krenuo sam da se bavim izradom razlicitih cosplay oklopa od fiberglasa, pa me zanima da li ima neko zainteresovan za fotkanje. Išao sam u neku foto radnju gde su mi uradili jednu shitty fotku, međutim meni treba nešto ozbiljnije, a i vama eto prilike za fotkanje nečeg novog. Trenutno radim to iz hobija ali ako bih krenuo jednog dana sa prodajom bilo bi nešto naravno i za onog ko slika uz credits koji bih dao. Konkretno mi trebaju neki "momenti" ono tipa zamračena prostorija i svašta nešto. Ja sam iz Sremske Mitrovice, tako da "najdalje" što mi odgovara je ili Novi Sad ili Beograd. Tu bi kasnije došao i full oklop weapon i resto, pa u obzir dolazi i neki "fotosešn" :)

Ovo je otprilike ono što radim, pa me možete i dodati na fejs oko nekog dogovora i slično
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1633479573607132&set=a.1448472255441199.1073741831.100008353154558&type=3&theater
 
Poslednja izmena:
Kopija Sindlerove liste, na veoma pogresan nacin i nema nikakve veze sa fotografijom.
 
Poslednja izmena:
Kopija Sindlerove liste, na veoma pogresan nacin i nema nikakve veze sa fotografijom.

Ovo opusteno moze da bude fotografija bez obzira sto nije. Nije ni bitno da li jeste ili je montaza, bitno da se selektivna kolorizacija koristi i prihvata. Nije sad da branim ovu vrstu obrade kao da mi je sve u zivotu, ali ne mogu da shvatim gadjenje i odbojnost.
 
Ovo opusteno moze da bude fotografija bez obzira sto nije. Nije ni bitno da li jeste ili je montaza, bitno da se selektivna kolorizacija koristi i prihvata. Nije sad da branim ovu vrstu obrade kao da mi je sve u zivotu, ali ne mogu da shvatim gadjenje i odbojnost.
Ja ne znam koliko je uopšte ovo dobar primer sa plakatom homelanda, to je jednostavno fotka u kojem su ženu u crvenom postavili u okruženje crnih burki... Selektivna kolorizacija je kad napraviš crno belu fotku a onda ostaviš žuti list, ili crveni bicikl unutar kadra...
 
uuuuuuuu savrseno legla obrada! Odlicne!
 
Zajebani, svaka ti čast na broju pregleda fotografija i broju pratilaca, brate 12k pregleda i 400 favorita za ovu zemlju čuda, vr' :) Treba biti redovan i fotkati, plus imaš ženu kao model, skupu opremu, plus si obradu savladao lepo, sve to kad se sabere otuda i ti silni pregledi i favoriti. Plus putuješ često, to zaboravih da kažem, imaš vremena za interesantne kadrove, verujem da ti je lepo :)
 
Zabole ga patkica :d
 
@Gizmo
Fala druze, znas da sam posvecen plus sve to sto si naveo vremenom je moralo da da neki zadovoljavajuci rezultat :) Naravno da mi je lepo :) radilo se u zivotu mnogo i predano da bi se sad manje radilo a vise uzivalo :p mada nije uvek tako ali kad jeste onda je bas onako u full-u. Sto se te fotke tice izabrana je medju 450 odabranih radova za taj dan na ovom sajtu http://www.fluidr.com/ nemam pojma o cemu se radi samo znam da je povezan sa flickr-om. Nije to nista bitno, ali jeste lepo videti da toliko ljudi u toj fotografiji vide nesto vredno paznje :)

Sunset in Bratislava... by Nenad Ristic, on Flickr
 
Poslednja izmena:
Odlicna!
Mada mi se cini da oblaci malo "plivaju", mozda je malo jaci clarity u obradi?
 
@nikola1970
Hvala druze :)
Desi se po nekad da neko posalje poziv da izlozim fotografiju u ovoj grupi https://www.flickr.com/groups/inexplore/ ne znam da li na to mislis, svaka koja je tamo zavrsila imala je dosta fejvova, ali ova portretna najvise 17000 pregleda i 450 fejvova do sad i to sve za jedan dan :p Ne znam kako sta funkcionise na flickr-u, ja sam se tamo registrovao u pocetku da bi imao gde da postavim fotografije kako bi moga da ih postavim na forumu, kad ono ispada da je flickr neki vid drustvene mreze, ali bez obzira dopada mi se kako funkcionise, moze samo da korsiti ljudima koji vole fotografiju...

Vezano za tvoje fotografije, napisah ti i na flickr-u, ti si po meni ozbilja profesionlac, samo cuvaj se tih reptila :)
 
Poslednja izmena:
Aaa pa to je ovo isto http://www.fluidr.com/ iste su fotke... Kao sto rekoh nemam pojma, nisam proucavao flickr dalje od postavljanja fotografija i deljanje u grupe, ali to vise ne raidim, nemam vremna za to cimanje pracenje sta se radi po grupama itd...
 
Odlicne fotke momci ... @zajebani stvarno odlican .... @nikola ...odlicna ...jedino ti oblacici malo blesavi :)

od mene standardno ali ovaj put nije studio ..... :)

 
@Mr.Big mnogo mi se svidja promena u svetlu u poslednje vreme! Mnogo je suptilnije a rekao bih efektivnije.

@Zajebani I dalje si na uzlaznoj putanji, sto je za svaku pohvalu!
 
@MR.BIG
@s16
Fala ljudi :) Sve sto radim je kombinacija dobrih saveta od vas sa iskustvom, skolovanih fotografa, i mog osecaja za kadr, obradu... Nemam vremena za neku opsirnu edukaciju, treba zaraditi ovu opremu i sva ova putovnja, tako da bez vase pomoci nista. Mislim na sve ljude dobre volje koji su nasli vremena da udele po koji koristan savet, a posebno sam zahvalan @Deusu...

Jedan meni lep kadar sa tvrdjave u Bratislavi...
Na Bratislavský hrad... by Nenad Ristic, on Flickr
 
@zajebani -Jesi to bio u Bratislavi ili si jos tu? Da se pocastimo malo i upoznamo... :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno