Šta je novo?

Fotografije - 2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imaš u Photoshopu CC fantastičnu alatku Perspective, možeš sa njom da probaš....
 
Pravo osvezenje videti u ovoj temi pejzaze. Svaka cast Mladen i Henry.
Stunning and breathtaking :)
 
Хвала. Зајебани имаш и adaptive angle у PS пробај. Иначе кул су.

 
Poslednja izmena:
@Thierry Henry
Bas ti je fino krenulo ovo sa priodnim lepotama :)

@Mil0sbeo
Nova 50-ica :)

Ovako je izasla iz aparata, mada sam tako nesto zeleo i ocekivao kada sam postavio aparat u odnosu na jako svetlo sa desne strane... Promenio sam boju neba, skroza sam ga ohladio kao i beton ispred crkve koji je bio zlatne boje pod uticajem zutog svetla, sve ostalo u granicama osnovne obrade...

Crkva Svetog Marka... by Nenad Ristic, on Flickr
 
Znam gizmo, mislim za njega nova, ovo si mu prve fotke sa tim objektivom :)
 
jeste plastika, bucan autofokus, ume da omasi fokus... ali to je to za taj novac. Meni je zanimljiv za amatersko fotkanje. Nisam bas u okruzenju fotografa pa nemam ni priliku da nesto bolje probam.
@gizmo aj okaci nesto da vidimo kako radi non-plastik i ff.
 
Nemam novi 50mm 1.8 STM još uvek, ali planiram da ga nabavim kada postane malo dostupniji :)
 
Хвала. Немој брате Марти да чује :)
 
^
Al si poranio bemti dan a Nedelja :p
 
Хехе окаснио:) код мене 23:48 ;)
 
Pa gde si ti covece :) Po meni ovaj pauk je perfektan, a fotgrafije dece meni su sve dobre :)
 
Добар паук Hunder.

Још један залазак.

 
Узор у ком смислу? Прочитао његових пар тестова јер је међу првима на претраживачу али немам генерално узора. Углавном пратим Келбија и Рамелија и то је то.
 
Ma salio sam se.
Prilikom opisa nekog objektiva, da ne kazem review-a, cesto postavlja fotke palmi, kroz koje prolaze suncevi zraci.
Da pokaze flare & ghosting objektiva.
 
Da li je f11 korišćeno zbog željene dužine ekspozicije ili zbog nekih drugih razloga? Pitam pošto je na f8 taj objektiv mrvicu oštriji nego na f11. Teško će se to u praksi viđati, ali poenta je da treba poznavati svoju opremu. Za DOF ne brini, to se za pejzaže koristi tako zatvorena blenda kada imaš nešto veoma blizu (neki kamen recimo ) ili je kamera veoma nisko, pa hoćeš da obuhvatiš i obližnju zemlju/travu/vodu i udaljenu planinu. Na ovako kadriranu fotografiju i sa f2.8 bi DOF bio skoro identičan - naravno fotografija ne bi bila toliko čista.

To je što se tiče tehnikalija, što se tiče fotografije, retko to komentarišem, ali mislim da je prosek, ne zato što si ti bilo šta kriv, nego je takva lokacija - malo ko bi tu nešto napravio. Ali dobro, vežba... :)
 
U sustini uvek koristim f11, a nekako se dogodi da je duzina ekspozicije od 30sec uvek tu negde oko f11, e sad to da je ostriji na f8 nisam znao, a ovo vezano za dof i kadriranje to sam znao, al kao sto rekoh, zeljena ekspozicija od 30sec gotovo uvek je negde na f11 pa sam to tako usvojio kao default :p Ali ako kazes da je na f8 za nijansu ostrija slika, onda menjam svoj default na f8:D

Kadar nije nesto, prosek kao sto kaze, da nije ovog puta koji vodi ka horiznotu nebih ni napravio ovu fotku, nego sam je nekako u obradi pre fotkanja video ovako pa sam je zato i napravi :p

Bolje je napraviti nesto makar i prosecno nego nista, barem je meni bolje. Sustinski sam pokusao jedan dosadan sumrak da ucinim zanimljivim kroz obradu i kadriranje, mislim na ovaj put koji sam zamislio u sklopu celog kadra koji u sustini oslikava sumrak :) Bolji kadar makar ja nisam video na putu Topola-Beograd, mada sam pola puta prespavao :p
 
Poslednja izmena:
Кадар ми се допада Зајебани. Мало прегорело око сунца ал' добро.
Ево још једна са мора
 
Sta znam, mislim da sam uspeo da ga ucinim zanimljivim, bolje nego samo njive i sumrak, ovako ima neku pricu :)
Dobre su ti ove fotke sa mora, kako koju izbacis sve mi se vise dopadaju kao celina :) Nekako su mi bolje nego one predhodne iz Rima. Mozda su motivi lepsi pa zato...
 
Zajebani i Thierry dobre,svaka na svoj nacin. Barem meni.
 
Zajebani, ja bih na tvom mesto zavrno blendu na f16, mozda i manje. Nema to bre veze sa ostrinom, to su samo tehnikalije, chartovi i slicne tehnomasturbacije koje se daju primetiti na 300% uvecanja. Ostrina je ultimativno precenjena, da si malo produzio ekspoziciju, pomerio kadar u desno, bilo bi jos zanimljivije...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno