Šta je novo?

Zanimljive i smešne slike 2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Putovanje tom brzinom potrebno da izadjes iz galaksije Mlecnog puta je 50.000 godina (poluprecnik, mi smo negde na pola) a putovanje do sledece galaksije (Andromeda) brzinom C je 2.5 miliona godina (udaljena 2.5 miliona svetlosnih godina). [/url]

Zanimljivo :), ali po teoriji relativnosti, dok bi putovao brzinom blizu brzine svetlosti, ti bi mnogo sporije stario gledano iz vremena sa zemlje. Tako da bi mogao dosta duze da putujes nego sto je zivotni vek posmatraca na zemlji.

EDIT: poolmaker vec dao precizniji odgovor :)
 
Poslednja izmena:
PIA18003-NASA-WISE-StarsNearSun-20140425-2.png

Dzekson ide okolo :D
 
Ima dosta zvezda koje su na relativno maloj udaljenosti (lista) od Sunca i do kojih mozemo stici u jednom zivotnom veku pod pretpostavkom da se mozemo kretati brzinom blizu brzine svetlosti. Mada, realno, brzina svetlosti nije dovoljna za istrazivanje svemira, a kako nam je i ona nedostupna (i u teoriji nemoguca), ipak cemo morati da izmisljamo vestacke crvotocine (ako uopste postoje i prirodne) ili neki WARP pogon. ( :
 
Hipotetičkom astronautu koji bi putovao pri 0.999 brzine svetlosti bi trebalo ~57.2 dana da predje 4 svetlosne godine.
Njegovih 57 dana...

Ovo je pod pretpostavkom da nema ubrzanja odnosno fizickog "a" ;) ako taj isti astronaut krene brzinom svetlosti, momentalno, i momentalno se zaustavi, tada vazi ova teorija, to jes kada bi mogao da ide kao foton - il ga "nema" ili ide C, nema izmedju. Ukoliko ima komponenta ubrzanja/usporenja, stizanjem na destinaciju, odnosno usporenjem iz C, vraca se na vremenski tok referentan protoku vremena na zemlji.

ostali - mislio sam na najblizu teoretsku egzoplanetu, ne na sam zvezdani sistem u blizini. Izvinjavam se. Svejedno, kolicina prostora u ovom univerzumu je zapanjujuca. Postoje Zvezde cija je zapremina nekoliko stotina puta veca od samog suncevog sistema, a teoretski "observable universe" je po trenutnom modelu velikog praska nekih 2% totala od "space bubble" koji je univerzum.
 
Ovo je pod pretpostavkom da nema ubrzanja odnosno fizickog "a" ;)
Pa kada se već upuštamo u cepanje dlake svetlosnom sabljom na troje, citirano je u potpunosti tačno moram priznati.
Astronaut nije foton pa ni neće/ne može nikada dostići 0.999 brzine svetlosti.
Hipotetički astronaut, nije ovo "nerd battle" Dzeksone :)
 
Nisam znao gde da okacim - ufotkah voajerski jednog popularnog crnca u MWC Press centru u Barseloni :)

1jfp0.jpg
 
Jel si mu se javio? :)
Reci mu da ga je fkloznica pozdravio :)
 
Po ovoj slici se vide razmere rasizma u svetu,jedan crnja a oko njega 10 belaca :)

Gizmo bio bi los paparazo,ova slika nista ne valja :)
 
@fkloznica

Pa necu valjda da uhodim coveka i da mu se priblizavam :) Inace mi je 24-70 objektiv bas stealthy, kropovana je dosta fotka, daleko sam bio :). Video sam i djilketovu omiljenu youtuberku bas pre par minuta :)
 
Znaci isprosila je kes za mwc.. :)

Da li si mozda primetio da je sredila napokon nokte ili i na ovaj veliki dogadjaj dolazi nespremna ? :)
 
Poslednja izmena:
Је л' ти рекао црња: ''Ееееј, ватс ап гај''?
 
Nista cudno, takav je zakon.
 
Vzrk6S4.png
 
EcohbF9.jpg


jajarizam.
ako je 4real :d
 
Poslednja izmena:
Verovatno neki klinac stoji iza te stranice, treba reportovati stranicu pa nek se pusi.
 
Haha, a te prijave su bas opasna stvar, FB bas briga, dokle god im kaplje kinta.
 
Haha, a te prijave su bas opasna stvar, FB bas briga, dokle god im kaplje kinta.

Nije baš. FB shvata te prijave oko copyright-a ozbiljno. Ima na njihovoj stranici cela sekcija gde možeš da se požališ i rešavaju ih (ako je prijava opravdana) u roku od 3-5 dana.

Više prijava i FB šalje kreatoru FB problematične strane upozorenje da je takvo ponašanje neprihvatljivo i da može snositi sankcije, itd.

Gde nalazis ove gifove????:d

Mahom su ovde svi popularni gif-ovi u proteklom periodu:

www.reddit.com/r/gifs

Sa prve strane tog linka...

ziOETWh.gif
 
Poslednja izmena:
^
Kako god ga udariš obavezno pada na nos :d
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno