Šta je novo?

4G u Srbiji: diskusija

ne znam u cemu je problem. probaj sa nekim drugim telefonom, pa kad vidis da na tvojoj lokaciji sigurno ima 4g, onda probaj sa ovim navedenim telefonima.
 
Probao sam u skadarliji ,zatim u centru grada i corak,nemoguce je.da.oba ne.rade
Verovatno nema.signala
 
U centru znam da ima sigurno na Dorcolu, od Kalemegdana do Bitefa, od Doma sondikata do Vuka. Mozda je i šire, ne znam, na tim mestima sam imao signal.
 
Ok tu nisam probao,probacu sutra pa javljam
Reci mi samo koju ikonicu izbacuje za lte
 
Poslednja izmena:
Ili su oni meni dali pogresnu karticu(a imam lte u opcijama) ili meni ne radi ni jedan od dva telefona,sto je malo cudno
 
Radi Telenor na tim lokacijama. Moras da odes do njih da proveris tj da ti opet zamene karticu ako si siguran da je sa telefonima sve ok a cim nalaze LTE bi trebalo da jeste. I ja sam prvi put kad sam zamenio dobio "LTE" karticu za koju se ispostavilo kasnije da ipak nije pa sam morao da idem po drugi put da menjam...
 
Iakopiraj ceo imenik na karticu. Obicna SIM ima 250mesta, a uSIM ima mnogo vise; ja sam oko 600 imena bio kopirao na nju. Tako mozes lako da proveris.
 
Ok, ima li neko note 4? I ima li problema sa hvatanjem sva tri band-a 2g/3g/4g? (TELENOR)
 
^ Da, moraš. Nema to veze sa podešavanjima na telefonu.
 
Ok, ima li neko note 4? I ima li problema sa hvatanjem sva tri band-a 2g/3g/4g? (TELENOR)
ako ti ne radi 2g, idi do poslovnice da ti flesuju karticu. meni je pomoglo, sada mi radi 2g(nije radio sa usim) i 3g. 4g nisam isprobao na note, ranije je radio na lumiji, nisam se dugo zadrzavao u zoni pokrivenosti 4g signalom posle flesovanja kartice. provericu sutra za 4g.
 
meni su prvi put dali pogrešnu karticu. otišao posle par dana u poslovnicu, pokazao im karticu,rekli mi da nije to 3u1 (uSim) i zamenili za novu. Zakačio se fon na lte dok sam još bio u radnji. Po centru radi lte, kao I deo Brankovog mosta I novi Beograd. Deo Zemuna.. svake nedelje sve vise signala
 
Ima li neko informacija kada ce Telenor da pusti 4g u Pancevu? Ili je mozda vec pustio, a da ja ne znam? :)
 
Мали пинг чини сурф много лепшим... Теленор разбија Сбб унифи у зоо врту
 
Hm nisam znao da jedna bazna stanica pokriva na 1800 Mhz samo oko 500 metara,zato se sporo širi 4g :) Samo da pokriju BG koliko im baznih treba :D
 
A jel se zna koliko 3G pokriva sa slicnom frekvencijom (koja li je kod nas? 2100 ili isto 1800?)
 
A jel se zna koliko 3G pokriva sa slicnom frekvencijom (koja li je kod nas? 2100 ili isto 1800?)
Po mom nekom iskustvu otprilike isto kao 4G na toj frekvenciji.

Pravu korist od 4G ćemo osetiti kad se pusti na 800 MHz. Tad ćeš imati pokrivenost kao sad što imaš sa 2G samo ce mnogo brzi net biti.
 
Po mom nekom iskustvu otprilike isto kao 4G na toj frekvenciji.

Pravu korist od 4G ćemo osetiti kad se pusti na 800 MHz. Tad ćeš imati pokrivenost kao sad što imaš sa 2G samo ce mnogo brzi net biti.
https://www.google.rs/url?sa=t&sour...IW8w7QU0sEi-C2sXg&sig2=8Ocx8pLK8REMpoEKA16JNA. Ovo sam nasao na vipovoj stranici,tako da je isto i za 3G.Da to za 800 Mhz jeste tako,ali su to rekli da ce biti polovinom 2016 kad se završi sada digitalizacija televizije,pa će onda da raspišu konkurs za 800 MHz.
 
Poslednja izmena:
Nadjoh razlog zasto mi ne radi 4g,genijalci su mi dali pogresnu karticu a trenutno nemaju za 4g na.stanju,ocekuju da stigne
 
Ja jesam ali na Telenoru. Nekih 15-tak dana je već prisutna. Telefon mi pronalazi i mts 4g ali imam samo Telenor usim karticu. Inače Telenorov 4g pokriva centar, bulevar 12. februar, Trg kralja Aleksandra, Tvrđavu...
 
Jel je neko nabavio ili razmišlja da nabavi MiFi spravicu koji podržava LTE brzine? Ja i dalje imam Vip 15GB paket koji mi zvrji bezveze, sad u stanu imam 60/3 net pa Vip kocku više i ne koristim, a mogla bi lepo ta kartica da se uposli za LTE u nekom MiFi uređaju napolju. Manje bi se tako i trošila baterija smartfonu, kad je aktivna LTE konekcija na Nexus 5 slisti se baterija čas posla... Ovako MiFi ima svoju bateriju, baca hotspot sa LTE vezom i imaš mnogo više protoka nego u regularnom paketu koji koristiš. Samo još videti koji 4G MiFi uzeti :)
 
Nije losa ideja; tako sam koristio net nekoliko dana u Australiji. Malo mi bio cudan osecaj doduse, sa tim mifi uređajem u džepu; svi me zezali da nosim ruter sa sobom :)
 
Ovaj Huawei E589u-12 deluje dobro, samo što je 115 evra, nije baš ni malo :) http://www.amazon.de/Huawei-E589u-1...e=UTF8&qid=1430227603&sr=8-4&keywords=4g+mifi

huawei-e589u.jpg
 
Ima neki i u telenoru za 12500din bez UO.
Mozda ga bude uskoro u oglasima jeftinije.
 
Poslednja izmena:
Prilicno je to slab uredjaj, cak je i ogranicen na 50/5.76!
 
To mi izgleda kao Onetouch Link Y850
To je Cat4 LTE uređaj, dakle do 150Mbps?

Edit: Biće da su u Telenoru "precizni" sa opisom uređaja kao sto su "precizni" kod internet paketa, gde za svaki pise da je ograničenje UL na 5.76 :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno