Šta je novo?

4G u Srbiji: diskusija

Mislim da je bila priča da ce do kraja Marta da pokriju 99% stanovništva. Inače, Vojvodina i nije loše pokrivena. Nervira me npr. što na putu NS-ZR nema 3G skoro uopšte, bar na telenor i vip.
 
A bas se smoris kada koristis internet, nesto pregledas ili skidas pa padne sa 1mb/s dl na 30kb :-( ono da se upucas.
 
Mislim da je bila priča da ce do kraja Marta da pokriju 99% stanovništva. Inače, Vojvodina i nije loše pokrivena. Nervira me npr. što na putu NS-ZR nema 3G skoro uopšte, bar na telenor i vip.

Tako je,do kraja marta ce pokriti sa 3G 99% stanovnistva,a do polovine godine ce teci radovi (verovatno pokrivanje sa 4G vecih gradova)
 
Kad je milanpavke pisao severna Srbija mislio je Vojvodina.
Ne bolim takve izraze - kad npr. neko kaze zapadna Srbija - pa u zapadnu Srbiju geografski gledano spada i deo Srema i Backe... Vise volim po regijama - dakle Vojvodina(ili Srem, Banat, Backa preciznije), Sumadija, itd, itd...
 
Ma dobro to, ok je, nego bitno je da ste se razumeli.
 
Kako se ispisuje na telefonu (u gornjem levom uglu) ako uspe da se nakaci na LTE-A? U pitnaju je iPhone 6s.

Pozdrav
 
То вероватно значи да до краја марта неће бити никаквог озбиљнијег ширења 4Г. А за ових 99% становништва са 3Г, чисто сумњам да ће бити више од 95%! А што не рекоше нешто о покривању 100% са 2Г?! То стоји већ пар година, „ситно им" да покривају „неке тамо селендре".
 
nesto mislim da cu ja biti u tih 1% koje nece biti pokriveno sa 3g u ovoj deceniji....
 
Ja to mislim za 4G, pošto je telenor najbolji po tom pitanju.
 
nesto mislim da cu ja biti u tih 1% koje nece biti pokriveno sa 3g u ovoj deceniji....

Realno 3G ti ni ne treba kod kuce - dovoljno da imas ok signal za razgovor. Dobar 3G i 4G je bitan kad si negde u pokretu i ne zelis da se kacis na tudji wifi (zbog stvari poput man in the middle) ili ga nema uopste ili je spor :)
 
pa dobro, ne treba mi 3g kod kuce, imam wifi od 50mbps.. ali po selu kad krenem kod nekog, ogranicen sam na 2g signal (ako nema wifi) a tada je net neupotrebljiv.
 
E pa to si vec u pokretu kao sto sam rekao, dakle za to ti treba :)
 
Ma i kuci treba 3G, cesto se ljudi jave ili zovu od kuce, a kvalitet na 2G je ocigledno losiji (kao i sama veza).
 
Možda i najveća prednost telenor i vip mreže u odnosu na mts je kvalitet zvuka na 2G mreži. Nisam nešto upućen u to, ali mislim da se rešava softverski, promenom kodeka (od strane operatera, naravno).
 
Poslednja izmena:
Jeste ali onda imas manju dostupnost tj. manji broj slobodnih kanala i treba ti jaca oprema na baznim stanicama. MTS je na 2g uvek koristio los kodek da bi mogao da usluzi veliki broj korisnika.
 
Ne znam da li je ona mapa tacna, ispada da telenor u Nisu 4G signalom pokriva samo 2-3 ulice u centru?
 
Вероватно није тачна, нису је ажурирали више месеци. Иначе за 2Г и 3Г јесте прилично тачна, тј. кад се сете да опет ажурирају биће приближно...
 
Poslednja izmena:
Zemun 4G Telenor
 

Prilozi

  • Screenshot_2016-02-01-12-55-10.png
    Screenshot_2016-02-01-12-55-10.png
    518.9 KB · Pregleda: 192
I ja htedo reci, ali mozda nisam primetio.
 
mt:s pokidao sa 4G u Beogradu.
 
И у новом саду је одличан.. Друг на теленор картици у стану има E а ја 4г 3 црте..
 
Могу и доказ у виду видеа-слика за то да пошаљем. И ја сам био у чуду.. Он 2г а ја 4г у фулу..
 
Ovaj telenor tako pilićari cuj kao 3G će da pokrije, a 4G je mnogo zahvalniji što se tiče pokrivenosti, samo treba uložiti. Znači sad treba pola godine da se patim, da bi bio na istom nivou sa MTS-om i Vip-om kroz 6 meseci. Mada ni tad neće biti isto, pošto će oni još više proširiti. Ima da kaska telenor samo tako.
 
Pre dve nedelje sam uzeo 4G karticu u MTS-ovoj poslovnici i receno mi je da ce 4G da bude aktivan sa pocetkom narednog meseca, tj. evo sad od februara. Prodje vec 6 dana i u vec par navrata sam bio u centru, Terazije, Trg Republike, Studentski i ne hvata mi 4G iako sam ga uredno stiklirao tamo u cellular (iP 5s) i restartovao telefon par puta. APN bi trebalo da je dobro podesen (mtsgprs, user: mts, pass: 064). Ima li neko ideju sta jos da probam pre nego sto ih okrenem da se informisem?
 
Pre dve nedelje sam uzeo 4G karticu u MTS-ovoj poslovnici i receno mi je da ce 4G da bude aktivan sa pocetkom narednog meseca, tj. evo sad od februara. Prodje vec 6 dana i u vec par navrata sam bio u centru, Terazije, Trg Republike, Studentski i ne hvata mi 4G iako sam ga uredno stiklirao tamo u cellular (iP 5s) i restartovao telefon par puta. APN bi trebalo da je dobro podesen (mtsgprs, user: mts, pass: 064). Ima li neko ideju sta jos da probam pre nego sto ih okrenem da se informisem?

Imam ja ideju.
Idi u mts i naduvaj ih onako fino kad su mentoli koji pojma nemaju šta rade. ;)
 
Тренутно 4Г телефоне има можда 15% корисника, а користи га мање од 5%, већином што немају сигнал. А 3Г телефоне има 60-70% корисника, али половина од њих не користи 3Г, јер их интернет не занима или не умеју, не занима их да пребаце за разговоре... :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno