Šta je novo?

4G u Srbiji: diskusija

Pre dve nedelje sam uzeo 4G karticu u MTS-ovoj poslovnici i receno mi je da ce 4G da bude aktivan sa pocetkom narednog meseca, tj. evo sad od februara. Prodje vec 6 dana i u vec par navrata sam bio u centru, Terazije, Trg Republike, Studentski i ne hvata mi 4G iako sam ga uredno stiklirao tamo u cellular (iP 5s) i restartovao telefon par puta. APN bi trebalo da je dobro podesen (mtsgprs, user: mts, pass: 064). Ima li neko ideju sta jos da probam pre nego sto ih okrenem da se informisem?

Jel si ukucao i dole za lte ? Ja sam morao ručno. A sto centar ? Pola grada sam prosao u prethodna 3 dana ne skida 4G nigde. Pozovi ih...

aa600dfe8c3036ff084adc455fd7c5b8.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Nema potrebe da ukuca LTE podesavanja jer radi bez istih.
961b2ad650b02f40e90fc57808f5877a.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
А што једни, други или трећи „за промену" не покрију и мало руралног подручја са неколико БС 4Г :)
На 900 MHz, на изразите тачке које би покриле велики простор, Авала, Космај, Фрушка, Вршачки, Цер, Гучево, Тара, Торник, Овчар, Маљен, Рудник... тридесетак би покрило огроман простор, посебно ако добацују као овај лазаревчки Мтс-ов :) и до15 км, бар теоретски, а који је веровататно на 1800...
 
Ja sam uz Box dobio 4g karticu, i kao imam pravo na 4g uslugu. Onda nikako da uvatim signal. Odem u poslovnicu i oni mi u podesavanjima pronadju da sm imao cca 200Kb protoka i kao "to je to", losa je pokrivenost...
Onda napisem jedan "ljubazan" mail i vec sutra dobih sms "Aktivirana Vam je LTE usluga".
A ono 4g signala po Bg-u gde god 'oces...
Tacno sam znao da mi nisu ni aktivirali 4g, zato sam pisao mail - iskustva sa mail porukama su mi najbolja kod njih (sve ostaje zabelezeno)...
Btw, na aerodromu sam imao brzinu 93/35Mbs - bukvalno leti
Znaci treba biti uporan, i sve na mail.
 
^ znači ja sam lepo napisao, ali je neko greškom obrisao: kod Mts-a se prvo piše reklamacija pa onda aktivira željena usluga.
 
Otprilike tako :)
Iako se podrazumevalo da uz Box paket i novu karticu imam i aktiviranu 4g uslugu, mimo svake logike (po nekoj logici mts-a), morao sam da pisem reklamaciju jer mi ni u poslovnici nisu bili od neke vajde...
 
Ево мало о очекиваном VoLTE (или на „српском" - 4Г фул или 4Г стендалоун ;) )

https://en.m.wikipedia.org/wiki/VoLTE
http://www.radio-electronics.com/in...-long-term-evolution/voice-over-lte-volte.php

Значи, за сада је уведен на врло малом броју мрежа, у развијеним западноевропским земљама и Чешкој, и на другим континентима...
Ради на малом броју апарата, скоро искључиво скупих S3, G2, Z3... и јачих.
И бојим се да код нас неће стићи још више од годину дана.
 
Није како ваља ни обичан стигао...
 
Ево мало о очекиваном VoLTE (или на „српском" - 4Г фул или 4Г стендалоун ;) )

https://en.m.wikipedia.org/wiki/VoLTE
http://www.radio-electronics.com/in...-long-term-evolution/voice-over-lte-volte.php

Значи, за сада је уведен на врло малом броју мрежа, у развијеним западноевропским земљама и Чешкој, и на другим континентима...
Ради на малом броју апарата, скоро искључиво скупих S3, G2, Z3... и јачих.
И бојим се да код нас неће стићи још више од годину дана.

S3 i G2 skupi aparati? lol
 
Пре 2 године да :D
 
Da li treba uneti parametre za 4G ili ne? Jedan napiše treba, drugi ne treba. I koji su parametri sem user i pass? Nista više?
 
Zavisi koja mreža :)
Za mts je gprswap, mts, 064...
 
Poslednja izmena:
Pre se za mts koristio gprsinternet, sada za 4G to ne može ...

QATIyGsg.png


Ko hoće brzine veće od 50mb/s treba da obriše proxy i port :)
 
I meni. Tako mi fon sam aktivirao. Postavljao sam rezultat ovde, cini mi se oko 86mps je bio.
 
Ja imam obrisan proksi i port, ali nemam upisan username mts i password 064. 4G sljaka ok, mozda bi bilo i bolje da upisem jos ova dva parametra ? Kakva je situacija kod vas ?
 
Zavisi od lokacije, signala, telefona ...
Meni nije radio sa starim gprsinternet podešavanjima, ali radi odlično sa gprswap ...

hx5EVwoq.png


Slika je kada se obriše proksi i port, sa njima je download 45-50 mb/s ...
 
Meni su podesavanja ona koja stizu konfiguracionom porukom. Probao sam i bez Proxy-j. U oba slucaja radi odlicno - naravno gde ima 4g signala
 
Evo kako je mts-ov 4g mifi "fabrički" podešen.
bm.jpg
 
Ти су најјефтинији, а почевши од њих па навише...; а наравно да су скупи и они за просечног сиротог грађанина Србије.
 
Poslednja izmena:
Како за кога, ја га одавно користим.
 
Е лако је вама у Бг, НС, бар у централним деловима града, имате безбројне могућности... :)

Теленор наставио да поставља 3Г 900 MHz на преосталим БС по Србији (укључујући Београд). А не знам шта остала два оператера мисле по том питању; Теленор сад убедљиво води са покривеношћу 3Г. Или, Вип уведљиво заостаје; једва су се изборили и да покрију 90% са 2Г у односу на друга два оператера; а не знам што сад још увек држе унутрашњи роминг преко Теленора...
 
Poslednja izmena:
Mi u centru imamo i 3G dovoljno dobar da nas 4G ne zanima :)
 
Nazad
Vrh Dno