Šta je novo?

4G u Srbiji: diskusija

Ево можда је неко запамтио моју причу о другу који је на теленору нема ни 3г значи само 2г у стану док ја са мтс-а који имам у истој просторији 4г.. Он пре месец дана безвезе рестартовао фон, кад оно 4г 4 цртице од 5.. Лиман 3 станови иза Максија..

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Jel ima mozda neko da je iz Borce da kaze kakvo je stanje sa 4G?
 
Нема ;) Теленор би требао да има по једну БС у Борчи и Крњачи уз Зрењанински.
 
Ja sam pre neki dan bio u Borči i bacim pogled na telefon, kad ono 4g Telenor. Ranije na istom mestu 2g oba operatera. Lokacija u blizini Maxi-ja

Sent from my Jy-S3 using Tapatalk
 
Ima barem u delu Borče Telenor 4G. Ne znam za celo naselje.
 
Nema. Jedino možda deo kod Ruzveltove, nisam siguran.
 
Da li moze da se onemoguci koriscenje 4G mreze na ruterima (tipa alcatel y858v)?
 
Verovatno imas podesavanje negde u firmware-u routera.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
S obzirom da je alcatel u pitanju, ne bih se uzdao u to da bi trebalo da ima. Zato me interesuje iz prve ruke, od nekoga ko koristi bas taj.
 
S obzirom da je alcatel u pitanju, ne bih se uzdao u to da bi trebalo da ima. Zato me interesuje iz prve ruke, od nekoga ko koristi bas taj.

Odgovoriću ti ovde. Kada odeš na 192.168.1.1 MIFI nije imao opciju da biraš 3G/4G već je sve radio automatski. Mene je interesovao 4g, to sam imao, tako da nisam ni pokušavao da modifikujem ona silna podešavanja koja se tamo nalaze. Okreni mts podršku, možda ima neki učen i u javnom preduzeću.
 
U Pozarevcu pre par dana , MTS je pustio 4g signal , i pokriva ceo grad i sire . Sta reci nego samo reci hvale . Fantasticno radi . Evo rezultat testa u sirem centru grada .4g Pozarevac.png
 
Poslednja izmena:
Теленор ће можда тек у октобру стићи до градова попут Пожаревца. Но, са друге стране, тренутно и није баш нека корист од тог 4Г кад 90% корисника има занемарљиво мало мегабајта да би уживало у 4Г брзинама; за скидање, а за сурфовање, ја и нисам приметио да је то нека екстра брзина отварања, спорије од адсл-а, бар на Теленору. А пре свега мана је то што још увек нема VoLte...
 
Poslednja izmena:
Код мене ради приметно боље 4г за сурфовање.. Можда зато што има доста бољи пинг..

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Meni i na VIPu i na MTSu radi bolje nego VDSL :( (cak igre rade bolje, barem je to moj utisak)
 
Koliko sam primetio po testovima, na 4G je često bolji ping nego na vdsl. Pretpostavljam da to utiče na surf. Kod kabla je malo drugačije jer je tamo ping uglavnom manji (do 10ms).
 
Ја сам пробао само форум, пошто немам пуно мегабајта, на Теленору, Спирит, Фајерфокс, 3,5-4,5 секунди по страници, отприлике исто као и адсл.
 
Nadajmo se da ce za par godina u ponudi mobilne telefonije biti neogranicen net za neku pristojnu cenu ..
 
To bi bilo super, samo da se isplanira lepo kapacitet i sve ostalo(ja se ne bi bunio ni da ograniče protok) i mogu da pariraju kablu.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Recimo da svi paketi preko 800din imaju minimalno bar po 5Gb neta ;-)
 
Nadajmo se da ce za par godina u ponudi mobilne telefonije biti neogranicen net za neku pristojnu cenu ..
U VIPu imas prvu godinu neogranicen net ako prebacis broj iz druge mreze.
500GB je kao postavljen limit, ali mislim da to mozemo nazvati neogranicenim za mobilne tarife!

@deki, hoce, hoce, evo, Telenor ce uskoro da ponudi 10GB za 1EUR dodatke, nego ne mogu da dogovore ko ce da presece vrpcu ;)
Nema nista od toga, paketi od preko 10eur ce mozda dobijati neke zgodne stvari, ili barem oni od 2K i vise, ali za manje - sami ste krivi, sve ce biti manje saobracaja, citajte moj potpis :D
 
Poslednja izmena:
Tvoj se potpis odnosi na Telenor. Možda će zato Mts imati neki paket sa 5GB i 500min za 700-800 din :D
 
Kod vipa necu ni u ludilu, kod mts-a sam bio od 2006-2013 tako da ;-)
Rekoh ti vec dinar slabi svake godine, zato i taj tvoj potpis...aj ajde neka je tebi zabavno :p
 
Moj potpis ima i Evro vrednost :)
 
Dodaj i da Telenor ima tajnu mogucnost za 50% popusta :p
 
Цене у Србији су за то време скочиле између 30 и 300%, једно 130-150% у просеку. Али су плате остале исте...
 
Poslednja izmena:
Dodaj i da Telenor ima tajnu mogucnost za 50% popusta :p

Dodaj na to da je 700RSD paket koji nema neta, i da nema za svakoga 50%... fora je da si ranije imao izbora za nize, ako ne trosis puno, sada nemas :( (mislim, u Telenoru)
Isto sam video da se vani desava - sve manje i manje saobracaja, a zarade operatera vece i vece :)

Odavno sam procenio da cemo dobiti najnize za 1000RSD, koji imaju smisla. 4G je doneo extra promocije samo u VIPu (u vidu neogranicenog neta nekoliko meseci), ali inace cemo imati sve manje i manje onoga sto najvise ljudi koristi, sta god to bilo u datom trenutku.
 
Nadajmo se da ce za par godina u ponudi mobilne telefonije biti neogranicen net za neku pristojnu cenu ..

Već sada ima tako nešto u mts-u, tourist sim kartica. 24 sata 250 dinara,tj za 30 dana 7500 dinara. Do duše jeste brzina limitirana na 10/5 Mbps, ali je flat u pravom smislu :) Mada je opet broj GB ograničen samom brzinom,tako da se zna koliko može da skine korisnik za 24h. Ali je za sada u vipu najpovoljniji flat 4G kad se uzme sve u obzir. Do duše jeste samo prvu godinu,ali je isplativo koliko toliko.
 
Nazad
Vrh Dno