Šta je novo?

4G u Srbiji: diskusija

Meni isti baca diskonekt pri prelasku na 2g
 
Pozdrav,korisnik sam mts-a. Imam problem sa APN pristupnim točkama za Lte . Naime 4G mogu koristiti samo na "gprswap" dok na "gprsinternet" nema šanse. Zanima me da li je neko već probao jer sam iz prepiske sa ljudima iz telekoma "skontao" da bi trebalo da radi ali niko nije rekao ništa konkretno...
 
Ne moze da radi,pogresno ti je rekao.
Samo sa gprswap radi lte.
 
Promeni mrezu i placaj manje za bolju uslugu :d resi se bede :d
Salu na stranu, mts je odlicno pokrio NS sa lte-om, retko gde ga nemam.
 
Promeni mrezu i placaj manje za bolju uslugu :d resi se bede :d
Salu na stranu, mts je odlicno pokrio NS sa lte-om, retko gde ga nemam.
То је и моје искуство, ретко где нисам имао у НС лте. Чак сам и на лиману у стану имао :D
 
Ne znam kako, bilo je reči da ne može da radi.
Možda su od skoro namestiti :)
 
Vidim danas MTS LTE stigao i u Suboticu (kako kazu... skromno... sa 3 bazne stanice)
Ubacio vodafonovu prepaid karticu da pogledam stanje kad ono nakacila se na MTS LTE roming... uhhh... Kako mi se to nedesi sa MTEL karticom... :D


P.S. Jel rade nesto ovi slepci iz vipa po tom pitanju, zna neko nesto...?
 
Poslednja izmena:
VIP samo deo Beograda, Pančevo, Kopaonik i Zlatibor. Nikakvi precizni planovi za dalje.
 
Jel ima neko informacije kad kreće 4G na 800 Mhz? Analogni TV signal bi vec trebao biti isključen pa je ta frekvencija slobodna. Sta provajderi čekaju? 1800Mhz su pustili dan posle dobijanja licence.
 
Ja kod Rode i imam 4 crtice - problem je što džukci nisu postavili više baznih stanica...
 
Jel ima neko informacije kad kreće 4G na 800 Mhz? Analogni TV signal bi vec trebao biti isključen pa je ta frekvencija slobodna. Sta provajderi čekaju? 1800Mhz su pustili dan posle dobijanja licence.
Nije država delila te licence na 800Mhz,mislim da je u planu tek sledeće godine.
 
По некој логици кад пусте то онда ћу имати 4г овде где немам 3г?
 
U teoriji da... Ali tempo koji koriste naši operateri pri pokrivanju većih gradova sa 1800 Mhz nam govori da će proći još mnogo godina dok 4G bude dostupan tamo gde nema 3G, pa čak i 2G.
 
Ima,bilo je reči o tome.Mislim da imaju obavezu da pokriju procenat stanovništva a ne teritorije,što znači da kada pokriju veće gradove onda su i ispoštovali obavezu.
 
s obzirom da radi na nizoj frekvenciji nego 3g,imace vecu pokrivenost. e sad,koliko ce taj signal u praksi moci daleko da se prostire,to ne znamo dok ne probamo.
 
Imace vecu pokrivenost na ustrb kapaciteta mreze, u odnosu na 2600Mhz. LTE 1800 mu dodje neka zlatna sredina.
 
Imace vecu pokrivenost na ustrb kapaciteta mreze, u odnosu na 2600Mhz. LTE 1800 mu dodje neka zlatna sredina.
Za manje sredine je to zakon. Recimo, mesto od 1k stanovnika... Koliko ono može u momentu da povuče mts neta? Realno - malo. A pokrivaju ga jednom baznom stanicom, koliko god da je razuđeno stanovništvo u njemu. Tako sam ja to shvatio, nisam stručnjak, možda i grešim.
 
tako je u teoriji, ali dok 4g ne stigne u manja mesta, nacekacemo se mi.
 
Dobar je Vip, dobro rade posao sa 4g.
Jedino sto nije skoro pustio neku dobru promociju ali cenim da ce uskoro :).
 
Poslednja izmena:
Da li neki od naših operatera daju usim kartice prepaid korisnicima?
 
Nazad
Vrh Dno