Šta je novo?

4G u Srbiji: diskusija

Naravno da ti treba USIM kartica svugde u svetu za 4G ne samo na Telenoru i Vipu.
Dakle da treba ti usim kartica.

using TT
 
U Vreocima je Telenor postavio LTE na 800Mhz uz ibarsku na mestu gde se ispod podvožnjaka izlazi na magistralu.E sad pokrivenost i nije neka s obzirom da je 800MHz a udaljenost od mene je oko 940 metara,indoor -130dB a outdoor -120.Nadao sam se da će to biti mnogo bolje.

То је јако лоше, ако је са те БС... Али у сваком случају имаћеш добар сигнал са Црљенског брда(шца) кад пусте :) Сутра идем за Лазаревац па ћу видети шта има ново од најновијих покривања Теленора и Випа...
Сремчица и Железник, по једно три Випове БС и једна код Умке, па је тај до до Мељака, Вранића, Баљевца, солидно покривен (плус око Ибарске, све јужније...). У Железнику и Остружници има доста Теленор 800 сигнала са новобеоградске стране, а после (савском) магистралом до Обреновца углавном има из Обреновца...
 
Poslednja izmena:
Evo i mene sa novim detaljima u vezi sa turist sim karticom mts-a. Dakle situacija je sledeća, nakon obraćanja RATEL-u i pete zamene sim kartice, stanje je mnogo bolje nego pre kada je ograničenje bilo 10/5 Mbps. Dakle voleo bih da još neko od forumaša koji poseduju pomenutu sim karticu, a koji su takođe imali limit 10/5 Mbps da ponovo testiraju i vide kakvo je stanje sada kod njih, tj da li ima veze što sam se obraćao RATEL-u ili su oni sami nešto sređivali. Evo screen shota rezultata u glavnom sa Nbgd-a i iz centra BG-a. Ovaj markiran rezultat je sa postpaid karticom Mix XL plus tarifa čisto radi poređenja.Screenshot_2016-09-25-22-33-12.jpg
 
Poslednja izmena:
Evo i mene sa novim detaljima u vezi sa turist sim karticom mts-a. Dakle situacija je sledeća, nakon obraćanja RATEL-u i pete zamene sim kartice, stanje je mnogo bolje nego pre kada je ograničenje bilo 10/5 Mbps. Dakle voleo bih da još neko od forumaša koji poseduju pomenutu sim karticu, a koji su takođe imali limit 10/5 Mbps da ponovo testiraju i vide kakvo je stanje sada kod njih, tj da li ima veze što sam se obraćao RATEL-u ili su oni sami nešto sređivali. Evo screen shota rezultata u glavnom sa Nbgd-a i iz centra BG-a. Ovaj markiran rezultat je sa postpaid karticom Mix XL plus tarifa čisto radi poređenja.Pogledajte prilog 210703

Ranije mi je 4G isao punom brzinom, oko 100/30, evo vec duze vreme jedva prebaci 15, izgleda da su nesto cackali ili meni podesavanja nesto nisu u redu jer sam menjao rom od tada.
Koja vi podesavanja koristite za mts?
 
Da li u vipu moze da se uzme usim kartica za pripejd, ili kod sva tri operatera moze samo uz postpaid...(sem za onaj mts turisticki sim)?
Za obicne prepaid ne. Mozda jedino slicno MTSu ako daju za Visitor SIM.

Ali do kraja septembra barem mozes uzeti postpaid u VIPu za 0din mesec dana, neogranicen. Bolje nego prepaid, ako mislis zbog probe!
 
U Vreocima je Telenor postavio LTE na 800Mhz uz ibarsku na mestu gde se ispod podvožnjaka izlazi na magistralu.E sad pokrivenost i nije neka s obzirom da je 800MHz a udaljenost od mene je oko 940 metara,indoor -130dB a outdoor -120.Nadao sam se da će to biti mnogo bolje.

Помешао си Вип и Теленор :)
У Вреоцима код подвожњака је Вип пустио 4Г (као што сам и претпоставио по сигналу...), и тај сигнал лошије покрива, вероватно онај из Црљена покрива пола Вреоца. Пустили су и БС негде на периферији Лазаревца; по сигналу у великом делу града од -100-115 (аутдор) са исте ћелије, рекао бих да је на БС на брегу између Треће месне и Петке, а тиме би онда покрили и магистралу поред Петке (и део Ћелија и Лајковца лошим сигналом).
А Теленор је пустио БС код болнице (како је Рател и објавио пар дана раније, али не и на Спортском центру за сад). Тако сад и Теленор и Мтс имају по две БС у Лазаревцу на истим местима (само на другој згради код болнице) и Теленор је на 800...
 
Poslednja izmena:
Да је Теленор пустио у Вреоцима, било би то прво село у Србији где су пустили, али они се држе ових годину и по строго урбаних средина ;)
Док Вип сад контра, са 800 прво покривају магистарале и предграђа...
 
Poslednja izmena:
Moja greška,išao sa bajsom do podvožnjaka u Vreocima i ukapirao da to nije kako sam napisao,signal je verovatno iz Lazarevca.Grešku sam ukapirao kada sam ugasio drugu sim karticu u telefonu.
 
Нема који други, тј. јачи је од оног са прве постављене БС са Вис-а, барем уз магистралу. Има га понегде и у Врбовну на 18 км и то -110-115 dBm. Али са друге стране и Шопић на пар км је лоше покривен, јер све, тј. највише зависи од препрека...
 
Poslednja izmena:
MTS u Bul.Kr.Aleksandra samo seta sa h+ na 3g i to svakih par sekundi,ovo mora da srce bateriju ;) cak je cesce na 3g.
U telenoru je 3g davna proslost,ponekad se samo negde pojavi,a i to svake prestupne ;)

Послато са KIW-L21 уз помоћ Тапатока
 
U subotu bio do Sremskih Karlovaca. Za tih nekoliko sati u samim Karlovcima nisam primetio ni jednom 4g na telefonu. H+ je najčešće bilo.
 
MTS u Bul.Kr.Aleksandra samo seta sa h+ na 3g i to svakih par sekundi,ovo mora da srce bateriju ;) cak je cesce na 3g.
U telenoru je 3g davna proslost,ponekad se samo negde pojavi,a i to svake prestupne ;)

Послато са KIW-L21 уз помоћ Тапатока

3G je kod miruje konekcija, a H+ je kad je aktivna. Tako je to podesio MTS.
 
U subotu bio do Sremskih Karlovaca. Za tih nekoliko sati u samim Karlovcima nisam primetio ni jednom 4g na telefonu. H+ je najčešće bilo.

Која мрежа? (Теленор је још у мају имао аутдор сигнала од пола центра па према Дунаву; са Пезоса или НС.)

Иначе данас одличне временске прилике за простирање (4Г) сигнала ;)
(Па најчешће хватам Теленор, око -115, колико-толико стабилан. А Вип је и иначе на том нивоу.)
 
Poslednja izmena:
3G je kod miruje konekcija, a H+ je kad je aktivna. Tako je to podesio MTS.
Tad je bila aktivna konekcija,trosio sam onih 1000 kinti za net sto mi daju 6 meseci i konstantno je menjao 3g i h+ i obrnuto.
p.s.Nadam se da mi opet nece ukrasti glavni kredit kao u avgustu ;)

Послато са KIW-L21 уз помоћ Тапатока
 
Meni se to na postpaid kartici takodje redovno desava kada nema 4G signala. Stoji mi 3G pun signal ali to nije upotrebljivo za net, nece ni speed test da mi pokrene. Juce mi se desilo npr da je uhvatio obican H i tako ga drzao, iako na tom potezu ima 4G signala kod pinka.
 
Tad je bila aktivna konekcija,trosio sam onih 1000 kinti za net sto mi daju 6 meseci i konstantno je menjao 3g i h+ i obrnuto.

Ti 1000din bonus kredita za Net koristis?:) I cudi te ako ti skinu kredit? :D

Ovog puta si sam kriv, video si prosli put da ne radi kako treba :)
 
Која мрежа? (Теленор је још у мају имао аутдор сигнала од пола центра па према Дунаву; са Пезоса или НС.)

Иначе данас одличне временске прилике за простирање (4Г) сигнала ;)
(Па најчешће хватам Теленор, око -115, колико-толико стабилан. А Вип је и иначе на том нивоу.)
Sad tek shvatam da ljudi ne čitaju moje misli. [emoji2]
VIP je u pitanju.
 
Kada nesto ne koristi puno ljudi, i jednom vidis da zeza sistem, ne pravis istu gresku opet.
Ili si George Bush :)
 
Ne, tvoj je problem ;) TI gubis vreme svoje :)
 
Telenor je u novom naselju u Batajnici tragedija, download ispod 10. Što je bliže centru sela bolja je brzina...
 
Вип је ажирирао своју мапу покривености, са малим закашњењем, али изузетно добро, а посебно што су наставили са „фуриозним" покривањем Србије: Богатић, Владимирци, Драгиње, Коцељева, још неке делове С. Митровице (и Мачванску и Засавицу), 2-3 БС у Кикинди, цео Нови Пазар, а на Ибарској од нових, код Лазаревца чини ми се да су ставили јужно, на Стубичком вису (не изнад Петке) и јужно од Лајковца на брду према Боговађи.
 
Poslednja izmena:
Ali zato u BG-u su stali, npr ja u stanu hvatam sa -100db signal i to je to, jednostavno mi je takav položaj, ali zato centar BG-a i Nbgd uvek full signal. Mada mislim da su malo pojačali predajnik ili stavili negde bliže bilo bi bolje, jer H+ hvatam sa -65db. Ali dobro oni idu verovatno prvo svuda po malo, ali trebaće tu još jedno 2 godine da pokriju ceo BG kao sa 3G signalom.
 
Нису ти још поставили на тој БС са које хваташ најбољи 3Г.
 
Jel se ugradjuje dodatna oprema za 4G na postojecim 3G baznim stanicama ili postojeca oprema uveliko podrzava 4G?
 
Skoro sam kupio 4G telefon i rekoh da probam tu Telekomovu mrezu posto imam BOX paket kad ono iako mi je podeseno u telefonu da je 4G najveca brzina pristupa signal nije mogao da mrdne sa H+. Mada cesce je bio na 3G nego na H+. Od 4G nista. I posaljem im ja mail i oni mi odgovore da su mi aktivirali 4G. Nisam ni znao da to treba da se trazi naknadno i da nije po defaultu iako sam pre 10ak dana zamenio staru SIM karticu za uSIM. Kad ono mucak. JOs je gore neego sto je bilo. Ne da nemam 4G nego sam vise na EDGE, a jos cesce sam nedostupan i van mreze. Ne mogu da verujem kakva firma!! Bolje da nisam ni trazio da cackaju po podesavanjima!
 
Мејл од Ратела:
„А одговор је да сте у праву да се на сајту Ратела „не виде“, односно, нису још учитане дозволе за базне станице ВИП-а а које раде са 4Г технологијом . Разлог је техничке природе и убрзо ће бити решено ово стање а Вас ради информисаности обавештавам да је број дозвола које су издате а нису на сајту као и број дозвола које треба да буду издате (постоји захтеви који су у обради) оператору ВИП - укупно 133."

То је и одговор зашто се врло често прво постави нека БС, а онда објави дозвола на сајту.
Само што има и понека Теленорова и Мтс-ова 4Г БС прескочена још од пре 4-5 месеци, за то нису одговорили.
 
Koliko ima koji operater lte stanica sada? Da li se vidi?
 
Nazad
Vrh Dno