Šta je novo?

4G u Srbiji: diskusija

Све што сам написао је тачно! А немам намеру да одговарам на ова злонамерна писања.

Da li radis u Telenoru i imas pristup tome gde je 4G pusten?
Da li si bio u svakom mestu i njegovim cetvrtina gde tvrdis da je 4G ukljucen a nije izbacena zvanicna informacija?

Ako je odgovor na oba pitanja ne, onda nema sta da diskutujemo...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa ako Telenor gubi signal na svakom pragu u Knez Miletinoj onda dzaba prica iz same ulice.
Pa ljudi se bas na takve stvari zale i menjaju operatera.
Ne mora garaza imati 4g ali barem stanovi moraju.
Tačno, pre neko veče sedim u dvorištu u Mutapovoj i piše mi "E"... Sramota, to je centar grada. Mogu da objavljuju šta hoće, sve dok se to događa nije to to i gotovo.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Veliki deo Borče ima LTE(Telenor). Stavio sam karticu u L625, non stop je na LTE, 3/4 crtice od 5. Nema na WP nijedne aplikacije koja meri signal pa ne mogu ništa preciznije. Kako to sve ne hvatam sa OPO tj on je na HSPA uvek, zaključak je da je to sve 800MHz signal. 1800MHz je na obilaznici.
 
Veliki deo Borče ima LTE(Telenor). Stavio sam karticu u L625, non stop je na LTE, 3/4 crtice od 5. Nema na WP nijedne aplikacije koja meri signal pa ne mogu ništa preciznije. Kako to sve ne hvatam sa OPO tj on je na HSPA uvek, zaključak je da je to sve 800MHz signal. 1800MHz je na obilaznici.

Ja sam pisao jos pre par nedelja da su super odradili 4g do Borce,tad sam tu imao neka posla pa sam video. I to do onog dela gde ide 96 ;)
 
Горњи Милановац, Краљево, Врњачка Бања, ситуација је следећа на терену (и углавном се слаже са Рателом, мапама оператера и другим онлајн подацима, ако неко не верује нека прескочи пост); бар што се тиче јачине сигнала, брзину и квалитет углавном нисам проверавао.
У Горњем Милановцу Вип има једну БС, покривеност баш онаква као што је на њиховој мапи, јужни део града и појас око магистрале, јер им је БС на брду јужно од града, и према југу сигнал допире далеко, али је углавном слаб и вероватно често на граници употребљивости. Мтс такође има једну БС, покривеност није баш велика. Теленор нема 4Г.
Краљево, у северним деловима града Теленор има најбољу покривеност и има не једну, него сада се могло ухватити сигнал са 5 БС, а вероватно има још 2-5 јужније, проверићу ускоро. У Врњачкој бањи, само Теленор има 4Г и то 2 БС као што је објавио Рател, покривен је велики или већи део града, наравно јачина зависи од удаљености и препрека...
 
У Врњачкој бањи, само Теленор има 4Г и то 2 БС као што је објавио Рател, покривен је велики или већи део града, наравно јачина зависи од удаљености и препрека...

Ovo nije tačno. U Vrnjačkoj Banji (bar u petak i subotu kad sam ja bio tamo) mts ima 4G odličan. Na LTE/WCDMA/GSM auto telefon mi je prešao sam na 4G negde ispred kružnog toka u Vrnjcima - na pola puta između izlaska iz Trstenika ka Kraljevu i kružnog toka za banju.

Kod Snežnika je okej pokrivenost, nešto je slabija u bašti restorana Tri Golubice. Niz šetalište - Švajcarija je odličan isto. Dole kod kružnog toka na ulazu u Banju je isto dobar signal. Brzine koje sam postigao su reda veličine 60/10Mbps u piceriji Numero Uno recimo.

Pričam o mts mreži. U pitanju je LTE 1800 mreža.
 
Milane opet price sa papira? Kad ces pokazati te tvoje lazi? Opet si ceo grad za jedan dan presao i to samo sa Telenor karticom pa znas kako je?:)

Bezobrazno laganje nastavljas.
 
Skoro uzeo 4g karticu i pokrivenost u Krusevcu je odlicna. Skoro svuda imam 4g i odlicno radi (jos uvek nisam merio brzine). Trenutno sam u romingu sa onim dodatkom za neogranicen net i ovo je ocaj u odnosu na 4g u KS-u. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Inače koristim Mobilni Net M sa 10GB saobraćaja pa mogu malo da potrošim i na testove. Generalno i 5GB bi mi bilo dovoljno, ali koristim 10GB da bi bio siguran. Nekad mi je potrebno da nesto odradim caskom na laptopu kad nisam kuci ili u kancelariji i posaljem a za to LTE sa uploadom od 5 do 30Mbps zavisno od signala je više nego dobar :)

Imam i Miks M kao voice paket - isto 4G SIM, ali tu ne puštam testove :D
 
Ovo nije tačno. U Vrnjačkoj Banji (bar u petak i subotu kad sam ja bio tamo) mts ima 4G odličan. Na LTE/WCDMA/GSM auto telefon mi je prešao sam na 4G negde ispred kružnog toka u Vrnjcima - na pola puta između izlaska iz Trstenika ka Kraljevu i kružnog toka za banju.

Kod Snežnika je okej pokrivenost, nešto je slabija u bašti restorana Tri Golubice. Niz šetalište - Švajcarija je odličan isto. Dole kod kružnog toka na ulazu u Banju je isto dobar signal. Brzine koje sam postigao su reda veličine 60/10Mbps u piceriji Numero Uno recimo.

Pričam o mts mreži. U pitanju je LTE 1800 mreža.

Не знам шта је било тих неких сат времена, телефон ми није проналазио Мтс са Теленор картицом, да ли је можда била претходно изабрана фреквенција 800 у скривеном менију, блокирао тел или евентуално нестало Мтс сигнала; извињавам се. После је показивао нормално Мтс сигнал и јачину...
 
Poslednja izmena:
Ja cu samo slatko da se nasmejem :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Skoro uzeo 4g karticu i pokrivenost u Krusevcu je odlicna. Skoro svuda imam 4g i odlicno radi (jos uvek nisam merio brzine). Trenutno sam u romingu sa onim dodatkom za neogranicen net i ovo je ocaj u odnosu na 4g u KS-u. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Vip, telenor, mts?

Sent from my m2 using Tapatalk
 
Zaboravih da napisem. :D
Mts je u pitanju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vip-ov 4G radi baš lepo autoputem od Subotice do BG. Nisam radio speedtest, već sam skidao i slao mailove sa pdf attachmentom, čitao vesti i sl. Sve je baš lepo radilo. Kao što sam i ranije pisao, većim delom puta je 4G.
 
(Занемарићемо наравно ове претходне спамове и глупости)
У Врњачкој бањи Теленор има 2 БС и солидну покривеност, а Мтс једну БС али не заостаје толико за Теленором са сигналом...
У Трстенику само Мтс има једну БС, сигнал по граду углавном није јак, 95 и више, вероватно је БС негде ближе периферији.
 
Ima Telenor i BS u centru NS i bude max signal a izmeri 8Mbps. Nije poenta samo gde su BS vec i kako radi... -.-


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nemoj vidis da je celu Srbiju za nedelju presao, kakvi bg. Sta ljudi gledaju u fon da li imaju signal kad im je on rekao za celu Sr gde ima ko sta :)
 
По Рателу, Теленор поставио 5 БС у Ужицу, 4 у Шапцу, 1 у Старој Пазови, 6 у Краљеву, додатно покривао западне и источне делове Београда, затим Суботицу, Зрењанин, Крагујевац, Крушевац, Ниш, Прешево... Вип 1 БС у Чортановцима и 2 у Нишу.
 
Poslednja izmena:
Kod mene u stanu od pre 2-3 dana Telenor 4g konstantan bez prebacivanja na H+ i uvek full signal.
Da ironija bude veca Telenor 4g je cak i nesto jaci od MTS obicnog gsm signala (telenor 4g uglavnom oko -80 dBm,MTS obican gsm uglavnom oko -85 , -90 dBm) :D :wall:
Ja lepo kazem Telenor medju zadnjima sva odradi,ali uvek bolje od ostalih. ;)
 
Ako među zadnjima sve odradi, onda mu to nije plus, upravo si napisao da dosta kasni za konkurencijom.
 
Mislio je covek da je prednost kvalitet Telenora iako zadnji to radi.
Ja moram da kazem da je na Vipu veca brzina ali je nestabilan sa lte vraca se na H, dok toga kod mene nema na Telenoru u citavom gradu(BG) kuda se krecem Telenor ne pada sa lte, Vip da.
Ja mislim da je razlog 800Mhz koji ima Tnor a Vip nema za sada.
Ali kad se na Vipu nakaci na lte onda cepa za eazliku od Tnora.
To je sada stanje verovatno ce Tnor to sredjivati i biti bolji od Vipa i Mts-a.
Za 3G Tnor je tata-mata.
 
Ako među zadnjima sve odradi, onda mu to nije plus, upravo si napisao da dosta kasni za konkurencijom.

Kao sto sam vec rekao,medju zadnjima su krenuli ozbiljnije pokrivanje i sa 3g mrezom (cini mi se 2007.),a ta mreza je posle bila i ostala mnogo bolja od telekoma,stabilnija,brze radi net,sta vise telekom i dalje kuburi sa 3g,a na telenoru 3g nisam video godinama vec,samo H i ponegde E,dok je mts do pre koji mesec imao i dalje ponegde nesreci gprs ;) Telenor je te praistorijske mreze davno ukinuo ;) Isto tako ce biti i sad,sacekali smo pola godine iza ostala 2,ali evo sad samo siju i opet ce do kraja godine sva 3 imati pribliznu pokrivenost,ali ce 99% opet telenor biti najstabilniji i najbrzi. Zivi bili pa videli. Isto su svi udarili po njima kad su jedini krenuli pokrivanje Srbije sa h+,dok su ostala 2 ganjala 4g,naravno kao sto sam rekao i tad,ispostavilo se da je to mnogo bolje resenje bilo jer H+ koriste skoro svi,a 4g daj Boze i sad da koristi vise od 20% korisnika ;)
 
Mislio je covek da je prednost kvalitet Telenora iako zadnji to radi.
Ja moram da kazem da je na Vipu veca brzina ali je nestabilan sa lte vraca se na H, dok toga kod mene nema na Telenoru u citavom gradu(BG) kuda se krecem Telenor ne pada sa lte, Vip da.
Ja mislim da je razlog 800Mhz koji ima Tnor a Vip nema za sada.
Ali kad se na Vipu nakaci na lte onda cepa za eazliku od Tnora.
To je sada stanje verovatno ce Tnor to sredjivati i biti bolji od Vipa i Mts-a.
Za 3G Tnor je tata-mata.

Bas tako,svaka ti ko u Njegosa,skratio si mi muke da ja ne pisem,ali bi sve ovo isto rekao ;) Kao sto si i ti primetio i ja sam da telenor 4g nigde ne gubi po Bgd,bar u delovima gde se ja krecem (navodio sam vec),a to je solidna teritorija Bgd,tako da za sad sam sa 4g telenor skoro pa prezadovoljan,vec 3 nedelje ne vidim nista drugo na mobu osim LTE oznake i to u 90% pun signal,a ponekad padne za jednu crticu :D Sto se tice h+ i to si dobro rekao,nema im ravnih,vise puta testirao ;)
 
Poslednja izmena:
Totalno mi je nebitno koliko % koristi 4G, bitno je da ga ja koristim i da mi je telefon bez 4G kao telefon bez kamere. Što znači da telesmor dosta kasni, kasno Marko na Kosovo stiže, što se mene tiče.
 
Totalno mi je nebitno koliko % koristi 4G, bitno je da ga ja koristim i da mi je telefon bez 4G kao telefon bez kamere. Što znači da telesmor dosta kasni, kasno Marko na Kosovo stiže, što se mene tiče.

Onda ti momak nemas blage veze sa zivotom :D Do juce nisi ni znao sta je 4g,a sad bez njega ne mozes da zivis,leba ti ne lupetaj,slatko si me nasmejao sa onih "telefon bez 4g,kao tel bez kamere" :wall:. Ljudi jos uvek rade i sa edge,a ti bez 4g ne mozes ziveti. Da bar imas bez limita net pa i da ti znaci 4g,ovako koji gb sto imas ne mozes nista bitnije skidati gde bi ti LTE dosao do izrazaja jer trebas skinuti par gb necega i sl. Slatko si me nasmejao,ovo je komentar dana,ako ne i meseca "da mi je telefon bez 4G kao telefon bez kamere" :lupko:
 
Poslednja izmena:
Ti imaš problem da se uklopiš u društvo i normalnu konverziju. Možda je to sve počelo kada si bio mali, dirao te ujko ili komšija, ko zna, ali molim te dovedi se u red i prestani da vređaš. Objektivan si koliko i prostitutka u manastiru.
 
Ti imaš problem da se uklopiš u društvo i normalnu konverziju. Možda je to sve počelo kada si bio mali, dirao te ujko ili komšija, ko zna, ali molim te dovedi se u red i prestani da vređaš. Objektivan si koliko i prostitutka u manastiru.

Lupetas gluposti,ko da si rodjen u Norveskoj,Japanu i sl.,zemljama koje su bar 20 god ispred nas,pa cak ni oni ne zavise od 4g,ali ti si gospoda na nivou. Znaci sa onim komentarom si odvalio,nasmejao si me posteno.
 
Drago mi je da sam te nasmejao, a sada prekini da teraš mazohizam iz strane u stranu, maltretiraš nas hvalospevama o telesmoru bez ikakve objektivnosti. Skapirali smo, voliš telesmor, za njega živiš i navijaš, al dosta jbt.
 
Drago mi je da sam te nasmejao, a sada prekini da teraš mazohizam iz strane u stranu, maltretiraš nas hvalospevama o telesmoru bez ikakve objektivnosti. Skapirali smo, voliš telesmor, za njega živiš i navijaš, al dosta jbt.

Istina je bolna,zar ne?
Ali onaj kometar ti je full,stvarno si legenda :wall::smack:
 
Mislio je covek da je prednost kvalitet Telenora iako zadnji to radi.
Ja moram da kazem da je na Vipu veca brzina ali je nestabilan sa lte vraca se na H, dok toga kod mene nema na Telenoru u citavom gradu(BG) kuda se krecem Telenor ne pada sa lte, Vip da.
Ja mislim da je razlog 800Mhz koji ima Tnor a Vip nema za sada.
Ali kad se na Vipu nakaci na lte onda cepa za eazliku od Tnora.
To je sada stanje verovatno ce Tnor to sredjivati i biti bolji od Vipa i Mts-a.
Za 3G Tnor je tata-mata.

Menjaj fon. Meni ne pada VIP na H u BG osim za pozive ili nisko u starim zgradama. Vrvtn je do modema u fonu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno