Šta je novo?

4G u Srbiji: diskusija

Mislim da ti i nemaš 4g telefon.
 
Vidiš gore link, u odnosu na vip
i nema, samo 21% su pokrili. Tuga.
To je do kraja godine,prvo procitaj. Da li ti mislis da ce telenor ostati na tih 21℅ do kraja godine i da toliko u debelom zaostatku bude za njima? To samo lud moze poverovati,do kraja godine sva 3 ce biti priblizno isto pokriveni sa 4g...zivi bili pa videli.

Misliti i grozdje brati nije isto.
 
Poslednja izmena:
Mislim da ti nemaš 4g telefon.
 
To je do kraja godine,prvo procitaj. Da li ti mislis da ce telenor ostati na tih 21℅ do kraja godine i da toliko u debelom zaostatku bude za njima? To samo lud moze poverovati,do kraja godine sva 3 ce biti priblizno isto pokriveni sa 4g...zivi bili pa videli.
Telenor je rekao da ima 21%. VIP kaze mnogo vise za sebe.
Sigurno nije vise od toga sto kazu :)
A da li koriste iste jedinice je pitanje (% stanovnistva ili % povrsine). 21% stanovnistva... pa to ni Beograd nije pokriven :)
 
Telenor je rekao da ima 21%. VIP kaze mnogo vise za sebe.
Sigurno nije vise od toga sto kazu :)
A da li koriste iste jedinice je pitanje (% stanovnistva ili % povrsine). 21% stanovnistva... pa to ni Beograd nije pokriven :)

Kao sto sam vec rekao to je bilo do kraja juna pokrivenost i to je verovatno spadalo pod onu ocaj pokrivenost od pocetka 4g price,tacnije azurirano zadnji put onda kad su pokrili i sa h+ veliki deo Srbije pre koji mesec.
Niko me ne moze ubediti da skoro ceo Bg,Nis,NS,KG,JA itd. sto je sad pokriveno spadaju samo pod tih 21%,prosto nema sanse i tacka. Ja skoro po celom Bg koliko ovih dana idem skoro i nisam video da ispada sa 4g,dok mts i dan danas dosta siba i sa onim nesrecnim prvim 3g ,a nazire se s` vremena na vreme ponekad i H ;) Upravo danas sam to gledao po Karaburni,a u sredu i na Zvezdari ;)
 
a660c5b50e399051b99ad70f5afd5c70.jpg
8317d842637b30bd425f1151799657f5.jpg
 
Ovaj DZO je šampion. Prvo misli, sada niko ni ne može da ga ubedi. Sve samo činjenice, mislim tebra, mislim ono.
 
DZOSUA stvarno preterujes sa hvaljenjima Telenora. Ako su izbacili to kao zvanican info onda znas da sigurno realna situacija je max toliko a vrv i manje. Cim se nesto negativno kaze o Telenoru iako to svi znamo da je istina i sam Telenor nekad prizna, ti si tu da kazes da nije tako... Opusti se malo :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Činjenica je da ima nekih lokacija, bar kod mene u kraju, koje nisu tamo navedene a ima signala već duže vreme. Recimo taj pravac od Pupinovog mosta ka zrenjaninskom putu. I generalno, bar po BG, skoro svuda gde se ja krećem sam na LTE. Ali isto tako sam mišljenja da to mora brže da ide i da bi svi veći gradovi i autoput od Subotice do Vranja i krak ka Šidu morali da su pod LTE...

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Danas po prvi put da sam uhvatio 4G signal u Kraljevu. Telenor mreza, ne znam kad je pusten, ali ja tek danas naisao, nek je sa srecom.
 
Telenor je rekao da ima 21%. VIP kaze mnogo vise za sebe.
Sigurno nije vise od toga sto kazu :)
A da li koriste iste jedinice je pitanje (% stanovnistva ili % povrsine). 21% stanovnistva... pa to ni Beograd nije pokriven :)

Покривени су: цео Нови Сад, велики део Београда, Ниша, Крагујевца, Чачка, Новог Пазара, Врњачке бање, Суботице, бар пола Крушевца, Врања, део Зрењанина, Смедерава, Бујановца, Прешева, Краљева... То није испод 30-35% становништва. Далеко је то од доброг, али бар нешто ;)
 
Poslednja izmena:
Покривени су: цео Нови Сад, велики део Београда, Ниша, Крагујевца, Чачка, Новог Пазара, Врњачке бање, Суботице, бар пола Крушевца, Врања, део Зрењанина, Смедерава, Бујановца, Прешева, Краљева... То није испод 30-35% становништва. Далеко је то од доброг, али бар нешто ;)

Pa eto, ti kazes ceo Novi Sad, a nije ceo Novi Sad sigurno, a i tamo gde je pokriveno ima dosta rupa. Da ne zalazimo u to sto nekad i sa max signalom blizu BS-a zna da radi sa 10Mbps sto je sramotno :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Свеједно, највећи део; а ни 2Г ни на једној мрежи, ни у једном граду није 100% свугде сигнал без проблема, прекида; а тај проблем са брзином У НС је друга ствар...
 
Poslednja izmena:
Za Kraljevo mogu da potvrdim da je Telenor pustio 4g.Ali,ne lezi vraže. Frekvencija je 800Mhz.Naime,ni coolpad max ni meizu note 2 ne hvataju signal Telenorove 4g mrže, dok recimo Lumia 1320, Samsung Tab S se kače na istu bez problema. Prvo dvoje ne rade na 800 Mhz, dok poslednje dvoje da.
 
Zato se kupuju telefoni koji podrzavaju 800Mhz, a dosta kineza tu frekfenciju nema tj ne podrzava.
Ja i kad sam birao telefon jedna od glavnih stavki je i bila da podrzava 800Mhz i takav sam telefon i kupio.
 
Покривени су: цео Нови Сад, велики део Београда, Ниша, Крагујевца, Чачка, Новог Пазара, Врњачке бање, Суботице, бар пола Крушевца, Врања, део Зрењанина, Смедерава, Бујановца, Прешева, Краљева... То није испод 30-35% становништва. Далеко је то од доброг, али бар нешто ;)
Ako ti mislis da Telenor ne bi pustio "do 15. jula 35%" umesto "do kraja juna 21%", ne vredi pricati sa tobom.
Pitanje je da li je 21% stanovnistva ili 21% teritorije, ali da je vise od toga - nije garantovano, i nije sigurno za 15 dana uradjeno >50% od onoga sto je uradjeno prethodnih godinu i nesto :) Hoces i tako nesto tvrditi?

Samo gledas neke papire, a ignorises praksu. Ponovicu - tvrdio si da je pokriven "ceo beograd" ili tako nesto bese. A ja garantujem, a ti cik pokazi da nije tako, da ti nisi ni u 1% beograda bio za celog tvog zivota a kamoli 100%, jer to fizicki nije moguce. Tako da su tvoje tvrdnje cisto laprdanje na nivou salterskih radnika u drzavnim institucijama iz 90ih.
Na papiru tako, a u praksi - laz.
 
Poslednja izmena:
Nevezano za ovu temu, treba da se napravi razlika; obići neki grad ili npr. neku državu ne znači isto što i ulaziti u sve kuće, stanive i šupe. Jer ako se tako gledaš, kao što si jednom napisao, onda niko nije obišao ni svoju i susednu ulicu ukoliko stanuje npr. u Beogradu, osim ukoliko je neka besposlena radio mileva, pa po ceo božji dan smara komšiluk.
Ako si npr. prošetao celom Knez Miletinom ulicom, znači celu tu ulicu si prešao, bez obzira što nisi zalazio u svaki stan, šupu i dvorište...
 
Poslednja izmena:
Ljudi, citate li vi informacije:

- Do kraja godine procenat pokrivenosti stanovnistva: VIP 77%, Telenor 50%(21% do30.6.)

- Srbija (broj stanovnika): 7,041,599

- Gradovi(broj stanovnika):

Beograd 1,233,796
Novi Sad 277,522
Niš 187,544
Kragujevac 150,835
Subotica 105,681
 
Poslednja izmena:
Bilo bi dobro kad bi i sa 3G pokrili tako...
 
Desp, za potrebe pokrivenosti jeste bitna svaka zgrada. Ne bas svaki stan.
 
U redu je to, evo npr. u mom stanu, Vip ima uglavnom samo relativno slab 2G signal, a kod komšije preko puta mene (dakle ista zgrada, ulaz, sprat) ima 4G. Tako je postavljen predajnik. Zato ovde ljudi i pišu za ulice i delove grada, ne za svaki stan i dvorište ponaosob. Ako kažem obišao sam celu Knze Mihajlovu ulicu, ne kažem time da sam zalazio u svaki stan, zgradu i dvorište.
Po tome može da ispadne da trećina Senjaka nema nikakav signal, jer kako uđeš u neku poluukopanu garažu, vrlo često se dešava da se gubi signal u potpunosti, kod oba operatera (tamo je problem što im niko ne dozvoljava da postave još baznih stanica)...
 
Poslednja izmena:
Pa ako Telenor gubi signal na svakom pragu u Knez Miletinoj onda dzaba prica iz same ulice.
Pa ljudi se bas na takve stvari zale i menjaju operatera.
Ne mora garaza imati 4g ali barem stanovi moraju.
 
Ako ti mislis da Telenor ne bi pustio "do 15. jula 35%" umesto "do kraja juna 21%", ne vredi pricati sa tobom.
Pitanje je da li je 21% stanovnistva ili 21% teritorije, ali da je vise od toga - nije garantovano, i nije sigurno za 15 dana uradjeno >50% od onoga sto je uradjeno prethodnih godinu i nesto :) Hoces i tako nesto tvrditi?

Samo gledas neke papire, a ignorises praksu. Ponovicu - tvrdio si da je pokriven "ceo beograd" ili tako nesto bese. A ja garantujem, a ti cik pokazi da nije tako, da ti nisi ni u 1% beograda bio za celog tvog zivota a kamoli 100%, jer to fizicki nije moguce. Tako da su tvoje tvrdnje cisto laprdanje na nivou salterskih radnika u drzavnim institucijama iz 90ih.
Na papiru tako, a u praksi - laz.

Све што сам написао је тачно! А немам намеру да одговарам на ова злонамерна писања.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno