Šta je novo?

4G u Srbiji: diskusija

Najbolji deo je gde na snimku piše server "Hosted by: Vip mobile doo" :)
Pa kad je Tnor server uvek spor :) (kad god sam merio brzinu sa mobilnog uvek je manja nego ka TS i VIP serveru, i to primetno). Mislim na VIP->MTS i MTS->VIP, dakle ne svako na svojoj mrezi. VIP->MTS/VIP i MTS->VIP/MTS merenje je brze nego VIP/MTS->Telenor. (levo je kartica moja, desno je speedtest server)
 
I nisam iznenađen da je to tako kod tebe...
 
Probaj vise puta i na vise lokacija.
 
„4Г у градовима преко 10000 становника"
Па Ваљево има 60000, а најближи Теленор 4Г је на 60-70 км ваздушно.
А села ће добити 4Г, кад у Бг почне 5Г.

„Zato je sada vreme da se počne s razvojem 5G mreže i planiranjem budućih investicija."
А за VoLte није време?!
VIP i mts imaju, mislim da hsv reče da VIP ima čak nekoliko bs, a mts ima samo jednu.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Nema od toga nista svigde je pusten 4GA, ali je SW-ski ogranicena brzina.
Pusten, imaju HW koji podrzava te brzine to sam hteo reci.

Sent from my ONEPLUS 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li neko pouzdano zna da li uopste mogu da vidim 4g signal sa obicnom sim karticom (nije usim), posto sam sad u Kragujevcu, i za sva tri operatera mi pokazuje samo 2g, 3g signal u podesavanjima? I da li npr moze telenor ili vip usim kartica da se uzme na kiosku ili mora da se ide u poslovnicu?
 
Ne mozes da vidis, ni da koristis.
Koliko ja znam mora u poslovnicu, a znam :)

Sent from my ONEPLUS 3 using Tapatalk
 
Mozes uzeti MTS USIM na Moj Kiosk, ali kosta 600 i 1800 (Turist i Super Turist kartice). Na ovoj prvoj imas 3x24h flat LTE (15/5 je ogranicen ili 15/10)
 
To nisu standardne kartice to su "specijalne" kartice koje su prvenstveno namenjene strancima koji zele 4G, zato su i skuplje i kapiram da ti ne odgovara, a mislio sam da kao sto si naveo interesuju te Vip i Telenor.
Ovo sto je ovaj napisao vezano je za Mts.
Naravno svako te specijalne usim kartice moze da pazari, ali su prevashodno turistima namenjene.

Sent from my ONEPLUS 3 using Tapatalk
 
„4Г у градовима преко 10000 становника"
Па Ваљево има 60000, а најближи Теленор 4Г је на 60-70 км ваздушно.
А села ће добити 4Г, кад у Бг почне 5Г.

„Zato je sada vreme da se počne s razvojem 5G mreže i planiranjem budućih investicija."
А за VoLte није време?!
Мтс у Ваљеву има 4г у добром делу града... Скоро целом, ја још нисам остао без 4г мреже у Ваљеву на отвореном..

@nightshadow немогуће да је само једна

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To nisu standardne kartice to su "specijalne" kartice koje su prvenstveno namenjene strancima koji zele 4G, zato su i skuplje i kapiram da ti ne odgovara, a mislio sam da kao sto si naveo interesuju te Vip i Telenor.
Ovo sto je ovaj napisao vezano je za Mts.
Naravno svako te specijalne usim kartice moze da pazari, ali su prevashodno turistima namenjene.

Sent from my ONEPLUS 3 using Tapatalk
Ne bunim se ja ni za mts, nego koliko znam kod njih je 4g moguc samo za postpaid korisnike, pa zato nisam ni naveo mts. Sto se tice te turisticke, sigurno ima neka ogranicenja u odnosu na standardne mts kartice, kao npr kraci rok vazenja kartice?
 
Poslednja izmena:
Pa za standardne kartice, DA, ovo su spec kartice a ima ogranicenja i u vidu brzina.
Standardne prepaid kartice ne postoje usim tj ne pustaju 4G signal na te kartice.
Citao sam i za vaznost kartice ima koliko se secam i tu nekog skracenog roka, mada sad ce dezurna baba da se javi, pa ce ti podrobnije napisati oko tih rokova, siguran sam.

Sent from my ONEPLUS 3 using Tapatalk
 
Naprotiv, bas kod MTSa samo i ima LTE na prepaidu. Druga dva nemaju na prepaidu LTE.

Rok vazenja je kao i kod svake druge prepaid kartice.
 
Znaci donekle sam bio u pravu. :)
Znam ja da i kad pogresim ne pogresim puno.

Sent from my ONEPLUS 3 using Tapatalk
 
Мтс у Ваљеву има 4г у добром делу града... Скоро целом, ја још нисам остао без 4г мреже у Ваљеву на отвореном..

@nightshadow немогуће да је само једна

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

То сам ја написао да има само једну и тако је 90% (у крајњем случају још једна негде даље), али не верујем, Випових ухвати чак 8.
Код парка Пећина нема сигнала, а и на супротну страну улицом Владике Николаја се губи далеко пре краја дуплих трака; али јесте добра покривеност са само једном БС...
 
Poslednja izmena:
Naprotiv, bas kod MTSa samo i ima LTE na prepaidu. Druga dva nemaju na prepaidu LTE.

Rok vazenja je kao i kod svake druge prepaid kartice.

Откад то?! У почетку нису давали ни на мањим постпејд пакетима, па су онда пролетос или крајем зиме дозволили.
 
То сам ја написао да има само једну и тако је 90% (у крајњем случају још једна негде даље), али не верујем, Випових ухвати чак 8.
Код парка Пећина нема сигнала, а и на супротну страну улицом Владике Николаја се губи далеко пре краја дуплих трака; али јесте добра покривеност са само једном БС...
На обилазници има, код техничке школе има.. Велика раздаљина за једну ја бих рекао?

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Вороватно има добар положај негде у центру... (кад би Рателовци нешто радили, објављивали, знали бисмо тачно и где је) А ти пошто си из Ваљева, можеш и само по јачини сигнала (у dBm) да утврдиш где је :)
 
Poslednja izmena:
Meni netmonitor pokazuje da sam trenutno na nekoj koja se nalazi na uglu Sinđelićeve i Karađorđeve.
1.5km vazdušnom linijom
1800MHz je.
Proveriću baš večeras kad budem išao po gradu da l' je ista bs, ili će se kačiti na neku drugu..

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Који је број eNodeB? Пошто имам у историји, чува их „безброј"... Иначе то на мапи никад није сасвим тачно, али може да послужи.
 
Poslednja izmena:
ce05f4a27f265099f019cba1d2fd9bd8.jpg


Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Да, исту и мени показује кад сам 2-3 пута пролазио (и обраћао пажњу) кроз Ваљево.
 
Meni netmonitor pokazuje da sam trenutno na nekoj koja se nalazi na uglu Sinđelićeve i Karađorđeve.
1.5km vazdušnom linijom
1800MHz je.
Proveriću baš večeras kad budem išao po gradu da l' je ista bs, ili će se kačiti na neku drugu..

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Вороватно има добар положај негде у центру... (кад би Рателовци нешто радили, објављивали, знали бисмо тачно и где је) А ти пошто си из Ваљева, можеш и само по јачини сигнала (у dBm) да утврдиш где је :)
Онда је врв она на општини? Шта мислите о томе?

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Pa po ovoj slici što sam okačio, izgleda da nije, pogledaću večeras kad budem prolazio tamo da li ima bs na toj lokaciji, ne znam da li i koliko greši netmonitor?
Od te lokacije do opštine ima nekih 200m vazdušnom linijom..

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Откад то?! У почетку нису давали ни на мањим постпејд пакетима, па су онда пролетос или крајем зиме дозволили.
Oduvek na Turist karticama imaju 4G, to im je i prodajna tacka.
 
Е то му је „стандардна" грешка, 200-500 метара у граду, а изван града (на отвореном) може бити и трипут толико. Вероварно је та БС, лако ћеш утврдити, чим сигнал „позелени" значи да је негде на видику.
 
Poslednja izmena:
Мислим да је она са општине.. Али немогуће да хватам по целом граду само са те бс.. Типа код Петничке хватам, на пумпи на обилазници, у Колубари 2 и горе код техничке.. Све стране града...

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno