Šta je novo?

4G u Srbiji: diskusija

Pa normalno, nisu to kesice sa šećerom pa da uzmem pet da imam više...
 
Спакујте ми један пакет за понети :D
 
Nece to skoro, ne isplati se to operaterima jer ima puno korisnika koji cene minute. I onda ce lobirati da RATEL ne smanji cene interkonekcija, cime prakticno ne daju neogranicene minute.

Sve dok ili te cene ne budu toliko niske da su cak i firmama nebitne, ili trziste ne bude toliko izmesano, da nijedna mreza ne placa interkonekcije toliko da im je bitno (opet ako je i firmama nebitno), nece biti neogranicenih minuta.
Pa mi ni SMS jos uvek nemamo neogranicen :D
 
Da li treba da se namestaju APNs parametri za 4g, konkretno me interesuje za vip mrezu? I da li ih neko ima, posto ne mogu nigde na netu da pronadjem, ranije sam za 3g morala sama rucno da ubacim, ne znam za 4g kakav je slucaj?
 
Znaci ista kao za 3g? ok tnx :)
 
Lazu, krenuli su odavno :D
 
Pa mozda logika da za 60e, na jednoj kartici dobijas 200gb, i neograničene minute praktično ka svima, kao i neograničene poruke. Mada će biti i flat-a, dosta država ga nude...i biće isplativo samo u slučaju da se telefon koristi i kao hotspot, pa da se troškovi anuliraju...na primer da ne plaćate internet kod kuće i na još nekoj lokaciji...

to vec sad imas na jednoj kartici (mts turist sim ,24 sata 250 dinara flat 4g) ,bas 60 eura, cak ako neki dan ne koristis platices i manje od 60 eura :)
 
to vec sad imas na jednoj kartici (mts turist sim ,24 sata 250 dinara flat 4g) ,bas 60 eura, cak ako neki dan ne koristis platices i manje od 60 eura :)
Ne mogu fino da ponude onda flat za te pare ili koji dinar manje nego se moras cimati svaki dan da aktiviras to na 24h.
 
to vec sad imas na jednoj kartici (mts turist sim ,24 sata 250 dinara flat 4g) ,bas 60 eura, cak ako neki dan ne koristis platices i manje od 60 eura :)
Pre izvesnog vremena kupio iz radoznalosti da vidim kako radi, jeste flat, jeste 4G, ali brzina je bila 3G (ogranicavaju) download nije mogao da predje 10Mbps... :D
 
Mts nema LTE, piše samo 4G. Koja je razlika i da li ima podešavanja za LTE pošto su prazna polja?
 
Mts nema LTE, piše samo 4G. Koja je razlika i da li ima podešavanja za LTE pošto su prazna polja?

Nije istina. Meni je pisalo LTE u pocetku, pa je stigao carrier update i sad pise 4G. Dakle, razlika je samo u tom apdejtu, nikakva druga za tebe kao krajnjeg korisnika. To polje za LTE nema potrebe da popunjavas.
 
Pre izvesnog vremena kupio iz radoznalosti da vidim kako radi, jeste flat, jeste 4G, ali brzina je bila 3G (ogranicavaju) download nije mogao da predje 10Mbps... :D

Da nije 15e, uzeo bi i ja da isprobam, ovako... bez' bre :) Svrati do BG da isprobamo :)
 
Aaa, pa ti nisi onu Exit karticu (koju sada zovu Tourist SIM) uzeo, od 1800.
Nisu iste kartice :)
 
Mislio sam na SUper Tourister SIM, onu koja ne granici brzine, vec protok. Ova druga je obratna :)
Uzeo je drug (stranac, bice ovde neko vreme, svidja mu se ta varijanta skroz) proslog meseca i kaze prezadovoljan je, a covek je Rumun, pa vidi koliko je to onda dobro :)
 
Mislio sam na SUper Tourister SIM, onu koja ne granici brzine, vec protok. Ova druga je obratna :)
Uzeo je drug (stranac, bice ovde neko vreme, svidja mu se ta varijanta skroz) proslog meseca i kaze prezadovoljan je, a covek je Rumun, pa vidi koliko je to onda dobro :)
Ima koja granici brzinu a koja ne...? :D
To pise negde?
Mrzi te da pogledas link? :)
Lepo pise, jedna je 3x24h net 600din a druga 10GB+30min inostranstvo+120min mts 1800din.

Ovo za prijatelja neznam sta da ti kazem, neke ljude i male stvari u zivotu cine sretnim... :)
 
Ima koja granici brzinu a koja ne...? :D
To pise negde?
Mrzi te da pogledas link? :)
Lepo pise, jedna je 3x24h net 600din a druga 10GB+30min inostranstvo+120min mts 1800din.

Ovo za prijatelja neznam sta da ti kazem, neke ljude i male stvari u zivotu cine sretnim... :)
Pa i pise to na linku, 10GB najbrzeg neta.
A kolega je navikao da je 100Mbit neka norma za obican net, srozao se kad sam mu rekao da je srecan sto moze 50/2 da dobije ovde :)
4G mu radi na MTSu bolje nego njegov tamo (kod mene barem, u centru), i stvarno ono super otvara, nismo radili speedtest, ali znam da sa 10Mbps limita neke stvari koje sam probao ne bi radile.
 
Da, pise da je ogranicen po najvecoj brzini, i ima 4G (u praksi, ne samo ono sto pise Tourist 4G :D).
 
Dobio sam večeras neku mts 4G prepaid karticu na Reklamožderima, šteta što nemam 4G telefon da je isprobam :D
 
Da, pise da je ogranicen po najvecoj brzini, i ima 4G (u praksi, ne samo ono sto pise Tourist 4G :D).

Ja cu ipak otici kod njih da vidim sta ce mi reci.Ali cekam da potrosim ovaj inicijalni "kredit" 3x 24h flat interneta,i onda cu kupiti onaj dodatak za 250 din.Jer tamo kada okrenem *100# lepo pise 250 din 24h flat 4G interneta po max brzini u mrezi 105/35 Mbps ili u 3G mrezi 42/5.76 Mbps. Ali se tacno vidi da je brzina vestacki ogranicena,max izvucem 10.95 Mbps i to sam sinoc obilazio ceo grad,i gde god sam imao full signal radio sam speed test.Hajde racunam posto je kartica 600 din,pa je mozda ovaj poklon net ogranicen do 10 Mbps,ali kada budem kupio dodatak to tako nece moci jer lepo pise po MAX brzini u mrezi.A ako kazu zagusena mreza itd,ja cu im reci nije moguce da mi 24h meri samo do 10 Mbps i tu stane.
 
Ja cu ipak otici kod njih da vidim sta ce mi reci.Ali cekam da potrosim ovaj inicijalni "kredit" 3x 24h flat interneta,i onda cu kupiti onaj dodatak za 250 din.Jer tamo kada okrenem *100# lepo pise 250 din 24h flat 4G interneta po max brzini u mrezi 105/35 Mbps ili u 3G mrezi 42/5.76 Mbps. Ali se tacno vidi da je brzina vestacki ogranicena,max izvucem 10.95 Mbps i to sam sinoc obilazio ceo grad,i gde god sam imao full signal radio sam speed test.Hajde racunam posto je kartica 600 din,pa je mozda ovaj poklon net ogranicen do 10 Mbps,ali kada budem kupio dodatak to tako nece moci jer lepo pise po MAX brzini u mrezi.A ako kazu zagusena mreza itd,ja cu im reci nije moguce da mi 24h meri samo do 10 Mbps i tu stane.
Zivo me zanima sta ce ti reci... :D

Ovo sto Alfaunits kaze, shvatam samo kao duhovit komentar... :)
 
Nazad
Vrh Dno