Šta je novo?

4G u Srbiji: diskusija

Opet zavisi koja mreza to koristi. Iz iskustva Telenor - Telenor pozivi su najkristalniji i najjasniji. Lepi za razgovor, sagovornika cujes kao da je pored tebe. Vip - Telenor, Vip - Vip isto nije lose, nije kao telenor ali je blizu.
Mts pucka nesto dok pricas, susti, bez obzira koju mrezu zoves, sagovornika slabo cujes. Cini mi se da ama bas nista nisu unapredili kvalitet poziva na 3g mrezi za razliku od 2g.
 
Koliko znam, Vip takođe koristi WB kodek, kao i Telenor.
Nisam samo siguran da li se isti koristi prilikom pozivanja Vip-Telenor i obratno.
 
Ma da ista ta kartica ubačena u G2 telefon i identični problemi...
 
Kod telenora je 1gb free na lte ili kako vec,kako to razgranicavaju od standarnih mb na paketu,zna li neko?
 
Ne znam,negde procitah ali sam postavio pitanje nisam rekao da.jeste sto posto
 
To za karticu pitam iz razloga što mi je devojka koja radi u poslovnici rekla da je na taj način prijatelju rešila problem. Ja takodje nemam upload, mts, Niš...
Videću da zamenim karticu...možda onda dobijem upload...
Rekao sam im 10 puta da je do kartice ili do 4G bazne stanice i oni ništa...

Čekam da vidim šta će da urade :

8bef36611d237662d65aa5f51364c01f.jpg
 
Ima li nekih mapa pokrivenosti 4G signalom ili je jos rano da pricamo o tome

Koliki je procenat teritorije pokriven za sada?

Vidim i da se polako sve vise baznih stanica na zabacenim lokacijama koje su imale 2G i 2,5G gase i dobijaju 3G signal

Samo napred konacno da bar u nekoj oblasti budemo u korak sa svetom :)
 
Poslednja izmena:
U ovoj oblasti smo ispred nekih ne samo razvijenijih, vec i najrazvijenijih zemalja. Prodji Velikom Britanijom ili Amerikom, shvatices o cemu je rec :(
U drzavama gde je pokrivenost fenomenalna (Skandinavija, barem delom, Japan, Koreja) je drzava debelo subvencionisala telekomunikacije.
 
Nije naspram nas u praksi. Ne znam da li je 4G promenio nesto kod njih doduse.
 
Otkada je mts presao na 4g meni telefon iskace iz mreze. Nisam provalio zasto, ali znam tacno gde. Mozda gde je slabiji signal ne znam. Kada putujem i kada se menjaju bazne stanice, isto. Poludecy. Dao sam telefon na poporavku i tip mi je rekao da je sve ok. Tel je xiaomi red mi note. Probao sam sve fore tipa prefer 3g,2g ili 4g. Nista. Samo kada predje na drugu stanicu onda se ukljuci mreza. Poneki put se ukljuci i na istoj bazi, ali po zescem randomu. Jel se desava jos nekom?
 
Poslednja izmena:
I kod mene loše prebacuje sa 4G na 3G ili EDGE tako da nije do telefona...
 
Za koju mrezu pricate kada govorite o losem prebacivanju sa e, 3g na lte? Na Vipu radi nesmetano. Nema gubitka mreze i trazenja signala, probano u Beogradu u vise delova grada.
 
Nemam 4G telefon, ali sam primetio da MTS loše prebacuje sa 3G na 2G... Dešava se i da ostanem na trenutak bez mreže. Nešto su zeznuli. Pored očajnog 3G signala da ne prebaci na 2G... Užas... Telenor i VIP prebacuju na 2G čim je 3G/4G signal slabiji.
 
U ovoj oblasti smo ispred nekih ne samo razvijenijih, vec i najrazvijenijih zemalja. Prodji Velikom Britanijom ili Amerikom, shvatices o cemu je rec :(
U drzavama gde je pokrivenost fenomenalna (Skandinavija, barem delom, Japan, Koreja) je drzava debelo subvencionisala telekomunikacije.

Jeste pokrivenost u Skandinaviji dobra ali uglavnom u naseljenom delu teritorije

Kod njih je 80% teritorije divljina i nepristupacni delovi
 
Ako Saharu i Sibir uzmemo u ozbir, onda su Rusija i (koja vec zemlja Afrike ima deo Sahare) nemaju pokrivenost.. misli se na delove gde je naseljeno.
 
I kod mene loše prebacuje sa 4G na 3G ili EDGE tako da nije do telefona...

moja kartica je 3g. jel i kod tebe nece da ukaci mrezu kada je izgubi ako si na istoj baznoj stanici? ja sam cesto tamo oko hvarske ulice kod cvijiceve i totalno sam bez mreze. kosutnjak isto... frustrira me jer mi cesto treba telefon a cvrc nemam mrezu. ici cu u mts da uzmem tu 4g karticu, mozda mi bude bolje.
 
A da staviš GSM-only, i to je to, eliminišeš problem prebacivanja, ili ima ili nema mreže.
 
Nemam nigde u opcijama gsm only. Samo prefer 2g,3g,4g. Imam onaj miui android.
 
Evo sada mi je ukljucen 2g i nemam mrezu na trgu nikole pasica. Tek kada ukljucim 3g dobijem ovde mrezu. Ali na drugim nekim mestima nema mreze sta god stavio.
 
Ako Saharu i Sibir uzmemo u ozbir, onda su Rusija i (koja vec zemlja Afrike ima deo Sahare) nemaju pokrivenost.. misli se na delove gde je naseljeno.

Jeste ali ja sam sada za 1.maj isao na izlet u sumu

I gle na mom telefonu pise H+ :banana:

Odusevio sam se a nije neko klasicno izletiste gde ide vecina naroda nego bas divljina i suma :)
 
Poslednja izmena:
Opet zavisi koja mreza to koristi. Iz iskustva Telenor - Telenor pozivi su najkristalniji i najjasniji. Lepi za razgovor, sagovornika cujes kao da je pored tebe. Vip - Telenor, Vip - Vip isto nije lose, nije kao telenor ali je blizu.
Mts pucka nesto dok pricas, susti, bez obzira koju mrezu zoves, sagovornika slabo cujes. Cini mi se da ama bas nista nisu unapredili kvalitet poziva na 3g mrezi za razliku od 2g.

U telenoru sam imao 2 broja 6 godina, presao na mts pre pola godine nema nikakve razlike u kvalitetu poziva. Nikakve.
 
Nazad
Vrh Dno