Šta je novo?

4G u Srbiji: diskusija

Pa ne znam kako funkcioniše jer još nisam uzeo 4G karticu, a kao što valjda znaš to je neophodno da bi imao pristup 4G mreži.
Čitajući žalbe ljudi po netu video sam da se žale na iste probleme koje sam opisao, iste kakve sam imao ja sa 3G mrežom pre 10-ak godina.
Znači, u suštini nebitno mi je kako to funkcioniše već da li funkcioniše, odnosno da li i dalje ima tih ispada tipa stizanja poruka o propuštenim pozivima premda je aparat sve vreme uključen, žalbama ljudi da si nedostupan iako bi trebalo da jesi, neisporučenim SMS-ovima itd.
Nikako da dobijem odgovor na to pitanje, a nećeš mi valjda reći da nikad za to nisi čuo i da nikad takvih problema u 4G mreži nije ni bilo, te da je pitanje samo po sebi nebulozno?
 
Ne treba ti usim da znas u teoriji kako funcionise na teh nivou, heh pa naravno da znam, kako bih koristio lte da ne znam da mi treba USIM?
To sam napisao zato sto si ti imao taj nastup, jel se zezas?
Neki imaju problema jer tel ne uspe da se vrati na 3G, napisao ti je rock koliko vidim da nikad nije umao problem sa tim.

Sent from my ONEPLUS 3 using Tapatalk
 
Kod mene je telefon na 4G nonstop, i nikada nije biloo problema sa pozivima i porukama, uvek prebaci na 3G i vrati po zavrsetku pozva na 4G.
 
Па ти узми картицу, али то не значи да мораш бити на 4Г, у подешавањима мреже наместиш, ако имаш неких проблема...
 
Kriket neki su imali tih problema kod Tnora. Ostali za sada nisu.
Da li je do telefona ili dela grada problem mreze ne znaju :)
 
Ok, znači nije sveprisutno.
Drugar je pre neki dan uzeo neki Windows fon u Vip-u i bio mu je na 4G. I npr kad sam mu registrovao whatsapp nije stigla poruka sa kodom. I onda sam mu ručno prebacio na 3G misleći da je možda do toga i onda su stigle poruke. E sad ne znam dal su kasnile ili šta.
Uglavnom on je jedan od onih koji je do juče koristio neki kršfon star 15 godina i prvo što uradi na smartfonu je da disejbluje data protok, da mu ne troši kredite :)
Tako da njemu svejedno dal je 3G ili 4G.
Ne kapiram ljude koji kupe smartfon i ne koriste Internet. Valjda mu treba vremena da skapira da je besmisleno, nije navikao da plaća data transfer :)

P.S. Naravno svestan sam da USIM karticu mogu da prebacim na 3G ako baš moram, ali mi je besmisleno onda da je uzimam ako ću to morati.
Al uzeću je u svakom slučaju, da isprobam, ništa me ne košta.
Hvala za info!
 
Poslednja izmena:
Windows Mobile 10 je najultimativnije smece od OS-a za smart telefone koje je IKADA napravljeno! I novi kineski Android telefoni su neuporedivo bolji i pouzdaniji od tog djubreta. Ne bi me cudilo i da je zaista bio nedostupan na 4G mrezi.
 
Poslednja izmena:
Komsija ga je uzeo, zali svaki dinar. Aplikacije nikakve u poredjenju sa istim na Androidu i IOS-u, mnogo manji izbor aplikacija u poredjenju sa Androidom i IOS-om + razni bagovi (random reboot, zamrzavanje...). U pitanju je Lumia 550. A i korisnici smart telefona su rekli svoje, trzisni udeo Windows-a na polju smart telefona opada (trenutni udeo je 2.79%).

Posto telefon sa pomenutim OS-om ima toliko bagova, ne bi me cudilo da mu baguje i mreza.
 
Poslednja izmena:
Znači nisi probao.
Ja imam win 10 i ne bih se vratio na android koji sam koristio od verzije2.x. Inače, iz mog iskustva, jedino su od 5.1 verzije pa naovamo dobri androidi i poredivi sa win phone os.
Aplikacija ima manje, to je tačno. Ali ima sve što meni treba. Sve zavisi od toga šta planiraš da radiš sa telefonom.
 
Poslednja izmena:
U bre ali kljucno, poredivi sa winom, ma daj kazi da se salis.

Sent from my ONEPLUS 3 using Tapatalk
 
Devojka ima Lumia 640. Bez ikakvih problema sa LTE kod VIPa.
 
Poslednja izmena:
Ok, znači nije sveprisutno.
Drugar je pre neki dan uzeo neki Windows fon u Vip-u i bio mu je na 4G. I npr kad sam mu registrovao whatsapp nije stigla poruka sa kodom. I onda sam mu ručno prebacio na 3G misleći da je možda do toga i onda su stigle poruke. E sad ne znam dal su kasnile ili šta.
Kasne WA/Viber poruke. A ponekad mogu i kod VIPa da kasne, meni recimo ranije obicno stignu u roku od sekunde odgovori na 1260 (SMS za stanje), sada retko ispod 5sec.

Ali nema ni Tnor, iz iskustva drugih, ne mog, problema sa LTEom i razgovorima generalno, prosto imao je neki ispad, ali da je nesto zesce kao sto pominjes za 3G, bilo bi price, cak i kod njih :)
 
Meni uvek te poruke od Vibera i Whatsapp stignu momentalno. Sticajem okolnosti sam baš ovih dana registrovao neke brojeve i odmah su mi stizale poruke - tipa 5 sekundi nakon što tamo ukucam broj.
Prvi put mi se to desilo tom prilikom na njegovom fonu da nije odmah stigla pa sam zato pomislio...
 
I meni je ranije bilo tako, ali nekoliko puta sam menjao viber zadnjih mesec-dva, i bas otegnu. Probao sam 3G only, 2G only i LTE only, svejedno je.
 
Новост са Випове мапе, покрили су Врњачку бању и Стари Трстеник према Крушевцу...
 
Новост са Випове мапе, покрили су Врњачку бању и Стари Трстеник према Крушевцу...

A Telenor? I dalje nema 4G na Ceraku, Vidikovcu, Labudovom brdu, Petlovom brdu, Rakovici, nema ni na Miljakovcu (bar u okoline okretnice 94ke)...
 
^^ Ja sam Ceraku, nema 4G ni u tragovima, najbliže što sam nahvatao je u Žarkovu kod Super Vera i to dve crte na otvorenom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Tako je, 4g u tragovima postoji na otvorenom kod Super Vera u Zarkovu. Ocito su stali sa sirenjem 4G mreze.
 
Ау зар нису мрднули од почетка Жаркова!
Још пролетос су поставили негде на углу Водоводске и Трговачке (чини ми се на 1800) и у том делу Трговачке је био одличан сигнал...
 
Poslednja izmena:
Imam dobre vesti! Vidikovac je veceras dobio Telenorov 4G signal!!! Odjednom mi se pojavila LTE oznaka, sat vremena sam surfovao na 3G mrezi i kad ono odjednom LTE! I deo Labudovog brda je pokriven, tacnije ulica XI krajiske dizivije, hvata verovatno signal sa Vidikovca. Ocekujem uskoro i pustanje bar jedne bazne stanice na Labudovom i Petlovom brdu.

Kao da citaju kritike sa foruma! :D
 
Poslednja izmena:
Лепо, али не читају они ништа, ни кад им се директно пише; него једноставно дошло на ред, чак и при том њиховом „пужевском" покривању мора једном ;) До Рушња има да „путују" вероватно још неколико месеци, а мора бити паузе и до Петла ;)
Сутра долазим у Бг па ћу погледати (колико стигнем у пролазу).
 
Poslednja izmena:
Imam dobre vesti! Vidikovac je veceras dobio Telenorov 4G signal!!! Odjednom mi se pojavila LTE oznaka, sat vremena sam surfovao na 3G mrezi i kad ono odjednom LTE! I deo Labudovog brda je pokriven, tacnije ulica XI krajiske dizivije, hvata verovatno signal sa Vidikovca. Ocekujem uskoro i pustanje bar jedne bazne stanice na Labudovom i Petlovom brdu.

Kao da citaju kritike sa foruma! :D

Eto dobrih vesti i za Cerak, konkretno Partizanske Vode ulica, zgrada je u pitanju indor pun 4G signal....
A pre samo par sati, truba :)))


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kritika je urodila plodom! :D Bitno je da se siri 4G. Paprene cene usluga, a stali bili jedno vreme sa sirenjem 4G mreze u Beogradu, morao sam malo da ih kritikujem. ;)
 
A Telenor? I dalje nema 4G na Ceraku, Vidikovcu, Labudovom brdu, Petlovom brdu, Rakovici, nema ni na Miljakovcu (bar u okoline okretnice 94ke)...

Ima na Kanarevom Brdu kod maxija full signal, zatim kod pijace Miljakovac generalno je Kanarevo dobro pokriveno. Nisam proveravao na Miljakovcu. Mts je pokrio dosta vise, a vip isto kao telenor.
 
Da li je VIP pokrio Taru?
 
Potez Vidikovac - Zarkovo kad se ide Ibarskom magistralom je takodje sad pokriven Telenorovim 4G signalom. Deo Zarkova kod groblja je takodje pokriven, ali ne baznom stanicom kod groblja vec ocito hvata signal sa udaljenije BS.

Ugladnom, vidi se napredak. ;)
 
Potez Vidikovac - Zarkovo kad se ide Ibarskom magistralom je takodje sad pokriven Telenorovim 4G signalom. Deo Zarkova kod groblja je takodje pokriven, ali ne baznom stanicom kod groblja vec ocito hvata signal sa udaljenije BS.

Ugladnom, vidi se napredak. ;)
Jeli neko proveravao indoor signal na groblju?
 
Nazad
Vrh Dno