Šta je novo?

4G u Srbiji: diskusija

Stvarno? A koji telefon koristiš pa ne vidis razliku? Razlika se odlično čuje na novijim telefonima. Imao sam LG L9, Samsung S4 i sada LG G2 i na svakom modelu je razgovor i kvalitet razgovora na strani Telenora. Sve govorim oz licnog iskustva, ništa napamet. Koristio sam sva 3 operatera. Ali da ne skrećemo sa teme.
Jel zna neko je li i dalje besplatan net u Vipu za 4g? Nisam bio u Beogradu 20 dana i primećujem da nisu širili zone pokrivanja. Ono što su uradili u startu stoji i dalje.
 
Ja bio na Telenoru, sada imam Mts, LG G2, osetnu razliku nisam osetio, da kažem, e, jbt, koliko je gore, ono što se primeti je pokrivenost signalom, 3g sada imam gotovo svugde.
 
[YOUTUBE]wCXAQcNzRoE[/YOUTUBE]

Snimio sam ovo što sam obećao - upload na 4G ne radi jednostavno evo već mesec dana ...
5 reklamacija i svaki put isto - prihvate i nema promena


screenshot2015-05-03-21-.png
 
Poslednja izmena:
Ja bio na Telenoru, sada imam Mts, LG G2, osetnu razliku nisam osetio, da kažem, e, jbt, koliko je gore, ono što se primeti je pokrivenost signalom, 3g sada imam gotovo svugde.

Na kojim lokacijama nisi imao 3G na Telenoru i kakva je situacija sa 4G signalom MTS Vs Telenor u tvom slučaju?
 
3g nisam imao u selu pored Kladova. 4g na Telenoru nisam koristio, ali u Nišu, u stanu u kojem živim, hvata Telenor LTE, a Mts LTE ne hvata, tako da mislim da je na tom polju Telenor bolji...
 
Jel su potrebna neka posebna podesavanja za Mts, imam aktiviranu uslugu, karticu i ukljucen Lte na S4, ali ne funkcionise....
 
Ma nisu ti aktivirali garant iako su ti rekli i stoji im na stanju. Poslusaj me, vrati se u poslovnicu da ti rucno izdaju nalog za ukljucivanje. Kod mene je istog sekunda proradilo posle toga.
 
Pljuc, pljuc... Zamenio sam karticu na 4g i izgleda da mi ne gubi vise signal. Prem da definitive test ce da bude u hvarskoj ulici, ako mi tamo shljaka to je to, kartica je bila problem.
 
Stvarno? A koji telefon koristiš pa ne vidis razliku? Razlika se odlično čuje na novijim telefonima. Imao sam LG L9, Samsung S4 i sada LG G2 i na svakom modelu je razgovor i kvalitet razgovora na strani Telenora. S

LG G3

BTW da li je neko uspeo da prebaci liniju sa BOX paketa na 4G?
 
I dalje nema promena u vezi diskriminacije po paketima. Ne razumem samo kako su izveli racunicu i zasto paketi koji isto ili vise kostaju nemaju prava na lte. Prosle nedelje sam pricao sa nekom devojcicom iz mts-a, kaze da mnogi pitaju ali da se bas nista ni ne spominje vezano za bilo kakve izmene.
Ni za box pakete se takodje nista ne zna.
 
Veoma glup potez, pokazuju samo da smo im mi 'poslednja rupa na svirali'..
 
Evo komentara sa mts facebook stranice, gde je neko pitao bas za box pakete i 4G...uploadfromtaptalk1430780410813.png
 
Ne znam koliko je zakonski moguca ova diskriminacija paketa ? :) neko je vec pitao ali odgovora nije bilo..
 
Prosto, njihova oprema, usluga, samim tim i uslovi pod kojima je daju/ prodaju...
 
Neko ne zna osnove zakone ^^

Mada ne verujem da mogu za konkretan slucaj 4G pristupa da se primene bilo koji clanovi. (u celom svetu to rade inace). Ako nadjete razlog da se tuzi, gurajte - manje ce nas napinjati TCOm kada kupe TS.
 
niko u ugovoru nam nije garantovao koriscenje 4g mreze tako da nemaju nikakvu obavezu..
 
Danas sam prebacivao neke fotografije na cloud. Bilo oko 1GB; krenulo dok sam bio u kancelariji, gde imamo sasvim OK upload (2.5-3Mbps), ali kada sam otišao iz kancelarije i nastavio sve na 4G mreži, pa to je bilo milina. Meni prvi konkretan primer kako to lepo ide kada je dobra brzina.
 
Poslednja izmena:
Da, i ide sve iz paketa za tako nesto sitno... ;)
 
Ma neka ide ... :) Prosli mesec sam im ostavio skoro pola paketa nepotroseno, pa se trudim da ne bude vise tako :)
 
nije moguce pristupiti ili jos azuriraju podatke na samom sajtu pa trenutno ne radi
 
Prema onoj mapi, izgleda da su za sada u Nišu postavili jedan kućni ruter :D
 
af607030700b36894c05460e8847608a.jpg

Niš, Mts, upload-a nema, nije ni test mogao da se dovrši, tako da će izgleda morati zamena kartice, sudeći po pisanju DanilaP.
 
Nazad
Vrh Dno