Šta je novo?

4G u Srbiji: diskusija

Da ne bude sve tako crno po Telenor,centar grada kod politike svi imaju 4g.
Visnjicka na sredini,samo mts 4g.
Gsp garaza karaburma samo mts 4g.
Merkur karaburma samo mts 4g.
 
Poslednja izmena:
Javila mi devojka da je Telenor pustio 4G oko studentskog trga, tako da eto jos jedne lokacije :)
 
Mts za sada najozbiljniji :)
Samo jos da krenu da nude usim kartice...
 
Sad sam se vratio iz obliznjeg Telenora u Kaludjerici gde sam produzio ugovor. Ujedno sam pitao i za zamenu kartice i prodavac kaze da za sada nema potrebe da menjam, jer ce Telenor vrlo sporo pokrivati grad. Kaze kao da su njihove antene ili sta vec na zemlji, pa je potrebno da sve prepravljaju i da podizu na tornjeve ili sta god. Kao da samo neki manji delovi grada imaju pusten signal, ali da ce se ostatak vrlo sporo siriti. Kao da je sada potpuno bespotrebno da menjam, cak je i rekao da jos uvek nemaju kartice koje podrzavaju taj signal.
Malo mu je cudna prica, ali eto...
 
Snjurajuci se ovih dana po gradu mogu da tvrdim da te antene imaju jako,jako malu zonu pokrivanja.
Mts je za sada ubedljivo najbolji,zatim vip i na kraju Lelenor.
Mts ce imati drugi problem a to je jako puno korisnika pa kad se kuka i motika okaci na 4g ima da ga nema[emoji12]
Daj boze da im je vecina korisnika bez 4g telefona.
 
Poslednja izmena:
Mene živo zanima kakvo će biti stanje na mts Biznetu što se tiče LTE... Kontam da im nije u interesu da omoguće 4G na unlimited data paketima ako nije eksplicitno ugovorom predviđeno.
 
U kojim paketima ima unlimited data?
 
VIP ne pusta za sve 1. aprila, vec samo za odredjene. Ako sam dobro skontao, tek u maju dobijaju svi. A trenutno su najbolje pokrili grad.
Doduse imam info da ce Telenor za koji dan da pusti brdo stanica koje su instalirane.
A mts mi nije jasan. Ima signala po BGD a oni pojma nemaju kad i sta :D
 
Jel postoji uopste u okolnim drzavama u kojima vec postoji 4G, tipa Hrvatska, Crna Gora, neki tarifni dodatak da se odnosi na unlimited data....makar 3G unlimited?
 
Poslednja izmena:
Ima u Srbiji unlimited net data na cg mtel-ovim karticama do kraja godine, ima tema o tome na forumu
 
Telenor pustio danas 4G i kod Pančevca

Borča takođe.

A onaj se ponadao da je Telenor najsporiji,lepo mu reko` da se dzabe nada i ko zna jos gde su sve postavili,a pustice ubrzo.
Ne shvatam da ljudi odma` trce pred rudu i lupetaju. Takodje mislim da ce ubrzo telenor sve mreze prebaciti na bar 3g (onaj sto je odma posle edge-a),sadasnja mreza im je najsporija u edge-u,dok MTS i dalje ima praistorijski gprs. Oba su praistorijska,ali edge je malo u blizoj praistoriji ;)
 
Pa to je valjda za net samo? ;) Za te fonove treba samo pozivi i sms,a to valjda nema veze sa ovim ;) bar sam ja tako kontao,jel gresim?
 
Poslednja izmena:
Vip je potvrdio da će 4G biti dostupan od prvog aprila kako za post pejd korisnike, tako i za pri pejd. xD Dovoljno je imati 4G telefon i USIM karticu koje definitivno počinju da daju od prekosutra u Beogradu i Pančevu.
Zapravo od sutra, prošla je ponoć.
P.S.
Činjenica je da trenutno Telenor najslabije stoji sa pokrivenošću signalom. Ne pričam o tome šta će biti sutra ili prekosutra ili za godinu dana. Sada je tako. Pri tom, nisam video ni jedan test na kome brzina kod njih prelazi 35 mbps u download-u.
 
Poslednja izmena:
Super je neka, ali očekivanja su kao da živimo u USA i da je mreža već sredjena u fazonu 90% zemlje pokriveno, pa kao kako to da nemam signal gde ići, gde trčati hoću da imam!

Po obicaju pricas napamet, USA ima ozbiljnih problema s pokrivenoscu van gradova.
 
Poslednja izmena:
Ubaciš preko Odina npr. Poljski rom i dobićeš LTE opciju a Nećeš izgubiti garanciju.
 
Kako se radi Rootom? (i kako se proverava da li ima uopste LTE podrsku?)
 
Posto niko ne spominje ostale gradove eo ja cu.Novi Sad mts ima 4g signal na Telepu i Detelinari.Ostala 2 operatera nista :)
 
Nazad
Vrh Dno