Šta je novo?

4G u Srbiji: diskusija

Gledam teme i odjednom svi poludeli za LTE, u ovoj temi, pa u temama za telefone. Ljudi svi trče, kukaju, nema LTE piše, ne piše, lažne kartice, drž ne daj...

Mislim razumem da trčite svi i da nam je to razvijeno, ali ja da moram da idem na jedan deo grada da bi uhvatio LTE, pa ne znam, imam pametnija posla. Koliko ljudi treba da budu zaludni da im se pomuti mozak i da sad očekuju svuda na svim mestima LTE. To će moći da se koristi za minimum 2 godine. Govorim o kakvoj takvoj stable varijanti.

Da ja sad trčim, menjam, vijam, da bi otišao do jednog mesta i kao uhvatio sam jednu crticu, a to sto sam izgubio vreme i živce, da ne pričam o bateriji i slabom signalu to nikom nista.

Da je to pokriveno bar kao 3G, pa da razumem, ali ovo je 0.0000001%, a ljudi u fazonu oh my God plz halp me, doznt hev signal LTE haaaaalp
 
^ Početno "ludilo" jer se očekuje (nestvarno) mnogo, trajaće dok ne krene zvanično kod dva tri operatera, posle -- mir. :D
 
^^ To sto tvoj mob ne podraza 4g nije razlog da pljujes ovde po ljudi.. Ljudi vole da imaju sve najbolje i najbrze i vole generalno tehniku/tehnologiju,zato je ovo bench forum a ne neka tamo ana i burek. Tvoj post mi je totalno van pameti
 
Poslednja izmena:
@djilkosh
Što, baš je kul vikend zabava. Odeš do erport sitija, delta sitija, voter sitija, ili gde je već pušten signal, zameniš SIM karticu za ovu novu 4G, sedneš u kafić, poručiš kratki espresso, upališ na telefonu neki 5 min. 4k video, dok stigne espresso pogledaš video i odu svi megabajti iz paketa za taj mesec, popiješ espreso, i ideš kući da se pohvališ na benchu kako si koristio LTE...
 
Poslednja izmena:
Mislis na USIM ili obican SIM?

Posle završetka digitalizacije u ovoj godini ide konkurs za 800 mhz,dok sledeće godine ide konkurs za 700 mhz.

http://www.prva.rs/vesti/info/66997/sva-tri-srpska-operatera-dobila-4g-frekvencije.html


Kao što se moglo i naslutiti Telekom će krenuti sa adutom u odnosu na ostala dva provajdera a to je njihov IPTV putem 4G mreže.
Mislim da mts ne deli usim uopšte.

@ iptv
Da živimo u zemlji u kojoj ima malo više svesti o pravima potrošača i neke kontrole tržišta, mts to ne bi smeo da radi.
Mada, to već rade i Telekom i SBB sa arenom i sport klubom, tako da ništa ne čudi.
 
Upravu je djilke bas sve, ali i shvatam da ima i ljudi koji iz dosade se vijaju po coskovima da uhvate crticu, krastavac nemaju pametnija posla, nazalost. Da je usputbpa hajde, ali drito zbog toga, ma idi begaj, da mi tata tamo pusta signal. :)
 
Poslednja izmena:
Jeste u pravu, ali da se diskusija "kontroliše" na neki način, pa da ovo njegovo "kukanje" ima smisla.
Ovako svako malo dođe neki padobranac i priča o tome da je 3G loš i šta će nam 4G (ja bih za to lupao penale, poene, šta god)
 
Može jedno glupo pitanje? :D postoji li još neki način da se vidi postoji li 4G signal na određenoj lokaciji, osim 4G mobilnim telefonom/4G usb modemom?
 
Gledam teme i odjednom svi poludeli za LTE, u ovoj temi, pa u temama za telefone. Ljudi svi trče, kukaju, nema LTE piše, ne piše, lažne kartice, drž ne daj...

Mislim razumem da trčite svi i da nam je to razvijeno, ali ja da moram da idem na jedan deo grada da bi uhvatio LTE, pa ne znam, imam pametnija posla. Koliko ljudi treba da budu zaludni da im se pomuti mozak i da sad očekuju svuda na svim mestima LTE. To će moći da se koristi za minimum 2 godine. Govorim o kakvoj takvoj stable varijanti.

Da ja sad trčim, menjam, vijam, da bi otišao do jednog mesta i kao uhvatio sam jednu crticu, a to sto sam izgubio vreme i živce, da ne pričam o bateriji i slabom signalu to nikom nista.

Da je to pokriveno bar kao 3G, pa da razumem, ali ovo je 0.0000001%, a ljudi u fazonu oh my God plz halp me, doznt hev signal LTE haaaaalp

hahhhahhhaahhahh pise u google: how to get beter Lte signal pls halp meh lel
 
Može jedno glupo pitanje? :D postoji li još neki način da se vidi postoji li 4G signal na određenoj lokaciji, osim 4G mobilnim telefonom/4G usb modemom?
Ako si mislio na neku mapu pokrivenosti, za sada samo ove vipove, a i one prikazuju stanje kakvo bi trebalo da bude prvog aprila i prvog maja.
FB_IMG_1427555939700.jpg
Crveno - indoor upotreba
Žuto - outdoor
 
Poslednja izmena:
Može jedno glupo pitanje? :D postoji li još neki način da se vidi postoji li 4G signal na određenoj lokaciji, osim 4G mobilnim telefonom/4G usb modemom?
Glupo pitanje, ali sto te zanima ako nemas uredjaj koji podrzava to? :D Ako planiras da uzmes, imace ga sigurno (za koliko, to je stvar diskusije) :D
 
Telenor prestao da zamenjuje kartice...kažu imaju problema sa opremom(prijavljeno od strane korisnika) i očekuju normalizaciju od ponedeljka.

@Djiki....sve ima svoje,ali to što govoriš bi bilo isto kao da sam ja krenuo da pljujem tvoj rad na G2-ci kad si odradio neke dobre stvari i pomogao korisnicima G2-ke ;)
Nema potrebe da pljuješ po ljudima jer 4G treba da se proširi i trebaju ljudi da imaju najbolju moguću uslugu koju mogu da dobiju za svoj novac...ponavljam ''svoj novac''.Verovatno bi se ti bunio kad bi neko došao i pljuvao tebe zašto i na šta ti trošiš svoj novac,zar ne?
 
Telenor prestao da zamenjuje kartice...kažu imaju problema sa opremom(prijavljeno od strane korisnika) i očekuju normalizaciju od ponedeljka.

mozda onaj problem koji sam ja opisao u temi tj nemogucnost kacenja na 2g mrezu sa lte karticom na note 3 neo, dok na lumia 830 radi sve ok..

ili ko zna sta je..
 
Poslednja izmena:
Ne znam, nakon zamene kartice meni radi kako treba. Takodje tamo gde sam, bar poslom na NBG ima LTE tako da mi je ok. Uopste se ne radi o "omg omg must have it", vec ako mogu nesto bolje da imam uz maltene nikakvo cimanje, zasto da ne? Tom logikom ne treba ni telefone da menjamo jer i onaj Android 2.3.4 radi.
 
^^ To sto tvoj mob ne podraza 4g nije razlog da pljujes ovde po ljudi.. Ljudi vole da imaju sve najbolje i najbrze i vole generalno tehniku/tehnologiju,zato je ovo bench forum a ne neka tamo ana i burek. Tvoj post mi je totalno van pameti
krastavac. Nema svako vremena kao ti da skačem na LTE stanice da uhvatim jednu crtu i da se kažem kako sam uhvatio LTE signal.
@djilkosh
Što, baš je kul vikend zabava. Odeš do erport sitija, delta sitija, voter sitija, ili gde je već pušten signal, zameniš SIM karticu za ovu novu 4G, sedneš u kafić, poručiš kratki espresso, upališ na telefonu neki 5 min. 4k video, dok stigne espresso pogledaš video i odu svi megabajti iz paketa za taj mesec, popiješ espreso, i ideš kući da se pohvališ na benchu kako si koristio LTE...
Evo Mitar razumeo. Izgleda da je povredjeno mnogo ljudi sto nemaju LTE, pa gube sate odlaze sa posla da bi uhvatili ss kao imaju 4G.

Super je neka, ali očekivanja su kao da živimo u USA i da je mreža već sredjena u fazonu 90% zemlje pokriveno, pa kao kako to da nemam signal gde ići, gde trčati hoću da imam!

Bas bas pričao na ovu temu sa drugom koji je baš ono zaludjenik za it da ne pričam koliko ulaže para stalno novo imaima, kaže boli ga uvo iako ima iP6+ i neće da žrtvuje bateriju i signal. Totalno normalno korišćenje kao poslovni čovek.
 
Uopste se ne radi o tome. A i ne vidim da sam negde napisao da je vrh juriti signal oko zgrade.. Problem je tvoj hejterski komentar i glumljenje ludila/poslovnog coveka.

Ako ti smeta ova tema i ljudi koji ovde normalno komuniciraju onda je obidji.. Ne moras u svakoj temi da glumis "glas razuma"
 
Poslednja izmena:
A i ovo za ameriku je glupost žešća.Pa baš je neko pisao da tamo čim izađeš van grada nemaš 4g uopšte.Ne vidim kako su to oni onda pokrili 90% države.
 
Možda u tom tvom Kingston gradu ali u Ušću nisu dali da se zameni...
 
Ne znam zasto ali najnormalnije se menjaju, kada si menjao? Mozda im nesto trenutno nije radilo...
 
Pokušao danas...kažu problem sa opremom...
 
e pa onda to samo kod njih :D
ozbiljno sad, znalo bi se do sad da je neki problem,odnosno da ga ima
 
vidim i da se na telenorovoj fb stranici normalno prica o zameni kartica, niko ne kaze da ima neki problem..
 
Sada je 4G hajp -- to razumem. Udarna tema u medijima, "veliki start" u Srbiji, svako želi da proba. Naravno da je tema živa i biće još mesec dana, a onda -- zatišje.
S druge strane -- realnost za korisnika: 4G je na početku, samo ostrva. 4G prednosti osetiće izuzetno mali broj korisnika (veći UL, nešto veći DL, manji ping). Za operatere: 4G je najpre tehnološki izazov kroz kontinuitet pružanja neometene usluge i sve dosadašnje i nove mobilne servise; složenije je planiranje i uvođenje mreže od 2G i 3G. Konačno, 4G je prilično neisplativ za operatere -- velika investicija za koju treba "pametno prepakovati" i prodati postojeći proizvod.

@Sam: znam za taj datum, to je "krajnji datum" obaveznog ukidanja analogne televizije, ali za mandata prošlih vlada samo Jasna Matić je na dve svoje funkcije dva puta najavila ukidanje analogne TV i oslobađanje dela spektra. Pre roka, jer rok je evropski krajnji rok. Ne mora sve u poslednjem času. ;)

Neka LTE opseg 20 (800MHz) krene i pre dve godine (moja procena) -- biću srećan, on će značiti svima koji nemaju žičnu infrastrukturu (rural) a dobiće realno velike brzine i upotrebljiv internet (naspram EDGE-a koji imaju sada).
 
Nazad
Vrh Dno