Šta je novo?

4G u Srbiji: diskusija

Eto meni nista ne rekose, cak me sa snebivanjem pogleda devojka.
 
c2b086819b4b5036d1172c73e2de6a51.png
Uzeo danas 4G karticu u Telenoru (combo, provereno)...ovo je u Batajnici :D:):D:D
Naravno, nema ni krštene 3G brzine, kamoli 4G....polako...
 
Dali je neko uspeo da zameni/kupi usim karticu u Telenoru a da je prepaid...?
 
Kombo je bila i ova "lazna" koju sam dobio. Upravo mi zamenise za pravu i odmah radi LTE. Zivlje dosta deluje od HSPA.
 
Kombo je bila i ova "lazna" koju sam dobio. Upravo mi zamenise za pravu i odmah radi LTE. Zivlje dosta deluje od HSPA.



Koji fon koristiš molim te, kako kod tebe to izgleda, da se uverim da me nisu zeznuli? :D
Meni na L1520 u gornjem desnom uglu piše "H" kao i dosad...nisam se još našao na nekom mestu u gradu da proverim...
 
Poslednja izmena:
Nisam vise u LTE zoni pa da ti slikam :) Inace OPO koristim. Ali svejedno ako tinse konektuje telefon na LTE, to je to.
 
i6 piše gore LTE.Zamenio karticu i izmerio u Miškogradu.

Brzina oko 35.

Lelenor u pitanju.
 
Nije poenta samo u brzini LTE, tj jeste ali tako sto je max brzina mnogo veca, pa jos sa vecom pokrivenoscu, sa vise ljudi, koji mogu svi imati npr 35Mb, a ne kao do sada samo na 10m od antene na HSDPA+. Da ne pricamo o odzivu.

Dakle neki ovde mere babe i zabe kada komentarisu da je isto.
 
juce bio kod njih i pitao da mi pored ove postpaid koju sam zamenio ,
zamene i karticu 063 koju imam pripejd , samo mi je rekao "pripejd ne potrzava LTE "
 
Isto kao i kada se pojavio 2.5G i 3G .Prvo postpaid a onda za oko godinu dana svi ostali.
 
Drugar koji radi u vipu mi je prosledio ovaj skrin šot testa koji je urađen večeras u zatvorenom prostoru, kod Tašmajdana u Beogradu. Samsung galaxy s5 je u pitanju.
PicsArt_1427494019741.jpg
Navodno već sve prodavnice u Beogradu i Pančevu imaju uSIM kartice, ali ne smeju da ih izdaju pre prvog.
 
Bazna stanica mu je 5 spratova iznad glave tu gde je merio.
 
Danas otisao do telenora da proverim da li je moja kartica LTE kaze lik ako si dobio kombo 3 in 1 to je to.....Moracu pothitno do delte :)
 
Bazna stanica mu je 5 spratova iznad glave tu gde je merio.

Znam na koju misliš, i vrlo verovatno jeste, ali ipak vidim i da se ovde vide 3 crtice signala... To je oko -90 dBm. Nije to neki ultra jak signal.
Istina je i da verovatno niko drugi nije nakačen, tako da će to biti mnogoo manje kada krene.
 
Poslednja izmena:
Danas otisao do telenora da proverim da li je moja kartica LTE kaze lik ako si dobio kombo 3 in 1 to je to.....Moracu pothitno do delte :)
 
Ovu postpejd karticu sam dobio od MTS-a u sredu, kad sam išao da podnesem zahtev za prenos broja u MTS. Da li ovo može biti uSIM, ili su iste kartice delili i ranije?
Nažalost, Nexus 4 ne podržava 4G, tako da nisam u prilici da probam 4G kad mi aktiviraju broj...
 

Prilozi

  • mts_postpaid_sim1.jpg
    mts_postpaid_sim1.jpg
    594 KB · Pregleda: 1,090
  • mts_postpaid_sim2.jpg
    mts_postpaid_sim2.jpg
    616.2 KB · Pregleda: 838
Poslednja izmena:
mts ima takve kartice vec par meseci.
 
Ovu postpejd karticu sam dobio od MTS-a u sredu, kad sam išao da podnesem zahtev za prenos broja u MTS. Da li ovo može uSIM, ili su iste kartice delili i ranije?
Nažalost, Nexus 4 ne podržava 4G, tako da nisam u prilici da probam 4G kad mi aktiviraju broj...
Nexus 4 podrzava lte (odredjene frekfencije). Samo trebaju da se otkljucaju sto nije neki problem.
 
Zaista ne znam. Dok sam posedovao nexus 4 lte je bio misaona imenica za nas. Googlaj pa uporedi i objavi ovde. Siguran sam da bi mnoge zanimalo.
 
^ Opseg 4 ne. Uzet je opseg 3 - 1800MHz, verovatno ce biti i opseg 7 - 2700MHz za gradska jezgra, i za preko dve godine i opseg 7 - 800MHz sa dobrim prostiranjem van gradova. I fiksni LTE na 700MHz.

Tako je u celoj Evropi, tako ce i kod nas. ;)
 
Poslednja izmena:
To je samo delimično tačno.

3G mi je potreban sa vezu sa internetom i u tom slučaju telefon mi nije na uvetu,takođe kada sam kući treba mi brz net i tu mi je telefon još dalje od uveta jer 3g net koristim na kompu.Kada sam u kolima koristim bluetooth vezu preko audio uređaja u kolima i tu mi je telefon daleko od mene i uveta(stoji u torbici)

Svi razgovori na uvetu su mi kratki,tipa da se ne razvodim preko telefona,da ne ispravljam krive drine,ne uterujem dugove i tome slično:d
Nisam mislio na tebe konkretno nego generalno ;)

Poenta je sledeca. Sto je bazna stanica blize, nivo signala je bolji, a sto je jos vaznije, telefon zraci manjom snagom jer laicki receno ne mora da "urla" da bi ga bazna stanica cula.

Takodje, ako postoji, koristite 3G jer je maksimalna snaga uredjaja mnogo manja i kontrola snage je neuporedivo brza.

End off.
 
^ "koristite 3G uvek" umesto... 2G? 4G? ;)

"Zavrsetak digitalizacije ove godine" -- koliko puta smo to vec čuli? Ocekujem da 800MHz LTE krene bar za dve god. I mozda i 700MHz. U medjuvremenu mozda opseg 7 - 2600MHz (gore sam greskom otkucao 2700MHz). Njega koristi T-mobile (ex drzavni Telekom) u CG (pored opsega 3 - 1800MHz).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno