Šta je novo?

Tomtom XXL Classic - moze li to kod nas?

acivi_nik

Slavan
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruke
4,262
Poena
300
Drug mi je dao ovaj gps da mu sredim, koriscen u Svajcarskoj. Nema nase mape. Jel moguce staviti ih,jer sam cuo da slabo ima tomtom mapa za Srbiju? I jel moguce staviti mu garmin ili nesto slicno? Postoji li neko easy online uputstvo, svaki savet bi mi znacio :) Uopste se ne razumem,cak prvi put drzim gps u rukama :D
 
Mape Srbije za TT postoje i sada su ok, ali jos uvek po detaljnosti iza Igo, Gramin, Sygic i ostalih(koji koriste razne mape Srbije)
Nije bas jednostavno ubaciti mape u TT pa ti savetujem da potrazis pomoc na drugim forumima i oglasima gde se nude takve usluge, jer na ovom forumu to nije dozvoljeno.
Proguglaj malo i lako ces naci u domacim ogl ljude koji ti to srede za kes. A ako bas zelis sam, moraces puno da citas i googlas.
Srecno
 
Ne verujem da to tolika nauka da moram da platim coveku koji ce opet nelegalno da mi instalira :) svaka susa na oglasima je strucnjak za navigacije, kad sam video da uzimaju 20e za ubacivanje na android tablet, smejao sam se i liku koji je platio i tom strucnjaku sto je stavio pirata.
 
Nije baš tako lako kod TT, kod ovih ostalih je više nego lako... Naravno, sve se može...
Nisam početnik što se navigacija tiče na svim oper.sis. i uređajima, ali TT jeste malo poseban.
Onda srećno googlanje.

P.S. ubacuju za 500din, eno pun KP
 
Mape Srbije za TT postoje i sada su ok, ali jos uvek po detaljnosti iza Igo, Gramin, Sygic i ostalih(koji koriste razne mape Srbije)
Требало би да знаш да је tomtom произвођач мапа и да од њега купују мапе и iGO и Sygic и многи други! На основу чега тврдиш да је tomtom мапа детаљнија код iGO-а него код самог tomtom-а? Узгред, у оптицају су мапе (које се редовно ажурирају) tomtom и here док contrast-ову мапу iGO више не ажурира тако да она више није мерило (много тога се изменило од 2012. године).
Ивице, ако се не варам, требало би да тражиш ове мапе Eastern_Europe_940_5963.
 
Ivice TomTom uredjaj jeste komplikovan, da bi radio update treba da uparis i bootloader i aplikaciju i mape. Postoje tabele sta se s cim matchuje i nista i ne pokusavaj dok time ne ovladas.

EDIT: i odgovor na drugi deo pitanja - ne mozes na tt uredjaju da menjas niti OS niti da stavljas druge gps aplikacije sem fabricke ...da bi promenio verziju samog tomtom softvera ima da padnes na pedu.
 
Poslednja izmena:
Da li tomtom ima neki streetview servis? Danas sam video njihovo vozilo na mostu Gazela su snimali. Isto vozilo kao sto koristi google.
 
Nazad
Vrh Dno